1. ?.
  bütün kış boyunca götleri donduran, geceleri tuvalete gitmeye üşendiren, sabahları insanı yüz yıkamaktan soğutan çeşme sularının insanlarla taşşak geçermişçesine soğuk suya ihtiyaç duyulan yaz aylarında ısınmasıdır.

  bu ısınış insanın sinirlerini bozar. hele izmir'de yaşıyorsanız durum daha vahimdir. kışları serin ve kimi zaman zangırdatıcı, yazları ise sıcak ve pişik yapıcı geçen izmir'de bu durum insana kafayı yedirtir.

  düşünün; duşunuzu alıp dışarı çıkmışsınızdır. saçınızın yaşı bile henüz kurumamıştır, o derece. ufak bir işiniz vardır. halledip dönersiniz. ama o halletme sürecinde resmen ter içinde kalırsınız. çıkmadan önce aldığınız duş boşa gider. neredeyse bir daha duşa girmeniz gereklidir. ama benim gibi üşenenler elini yüzünü yıkayıp yarı çıplak bir vaziyette vantilatörün karşısına oturmayı tercih ederler.

  elinizi yüzünü yıkamak için çeşmeyi açarsınız ve direk küfür edersiniz. kışın özlemini çektiğiniz sıcak suyu yaz ayında bulmuşsunuzdur, ama ne fayda...
  ... cinayetsebebi
 2. 1.
  mide bulandırıcı *
  1 ... kleopatras
 3. 2.
  Bu sorun adana'da yoktur efendim.
  zira çok ciddi mühendislik ve para harcanarak yapılan proje sonucu yazları adana'nın suları çeşmelerimize soğutularak gelir.
  ... kyle bronsflowski