1. 1.
  çaykur rizespor un beşiktaşı yenerek kümede kaldığı sene (2005) bursasporlular tarafından bulunan kılıf.
  ... orloff
 2. 2.
  (bkz: sike sike)*
  -2 ... sen bana bu diyemezsin
 3. 3.
  o sezon son 6 haftaya gelene kadar 24 puanda olan Bursaspor takımının sezon sonunda nasıl oluyorsa(???) 42 puana ulaşması, fakat küme düşmekten kurtulamaması sonucunda başkalarına çamur atma davranışıdır.
  not1: bahsi geçen maçta beşiktaş takımının hiç bir iddiası yoktu, takımın yarısı yedek oyunculardan oluşuyordu. ligi 3. bitirmesi zaten kesinleşmiş bir takımın sezonun son haftasında hele hele deplasmanda maça konsantre olamaması gayet doğaldır. bunu maç satmak, şike yapmak olarak gören bursaspor taraftarı önce kendi takımına bakmalıdır.
  not2: aynı sezonun 31. haftasında Bursa'da oynanan Bursaspor-çaykur rizespor maçının devre arasında rizespor 2-0 önde girmiş, soyunma odasında rizesporlu oyuncuların kafasına silah dayanmış, maçı kaybedeceksiniz denmiştir. maç 4-2 bursaspor'un galibiyetiyle sonuçlanmıştır. bu olay üzerine bursaspor'un ligden düşmesi için şike yapılmışsa bile, iyi olmuştur diyorum.
  not 3: o yıl bursaspor ne konumda bulunuyordu ise, bu yıl da k.erciyesspor o durumdaydı. son hafta kendi maçı dışındaki maçların sonucuyla küme düştü. ama kimseleri suçlamadı, çamur atmadı. karşılığında kazandığı şey türkiyenin dört bir yanında erciyesspora sempati duymaya başlayan binlerce futbolsever oldu. bilmem aradaki farkı anlatabiliyor muyum.
  -1 ... yakupss