bugün

zor bir eylem değildir, çayın her türlü gideri oluyor.*
(bkz: çayı şekerli içememek) *
çayı kıtlama içmek.
şekersiz içemiyorum diye çay içmeyi bırakmıştım. şimdi de şekerli içemiyorum.
(bkz: problem)
bir çok kişiden "çayı şekersiz içemiyorum" cümlesini duymama rağmen, şu an onların şekersiz içebiliyor oldukları durumdur.
Bir alışkanlıktır.
Kendinizi bildiniz bileli şeker atmışsınızdır bu yüzden şekersiz denediğinizde iğrenç bulursunuz. Ancak yaklaşık bir ay kendinizi zorlayıp şekersiz içerseniz, artık şekerliyi deneyince "öğğ" falan olacaksınızdır.
sigara gibi değildir. azaltılarak bırakılabilir. mesela 3 şeker atan kişi 3 gün sabırla iki şekerli, iki şeker atan tek şekerli tek şeker atan kişi şekersiz şekilde 3 gün denesin. sonra şekerli içmeye çalış farkı göreceksin.
çevremdeki hemen hemen herkes şekersiz içiyor çayı. bense şekersiz içemiyorum. denedim ama başaramadım. olmuyor. olmuyor. olmuyor!
çaya şeker atmamaya alışmayı zorlaştıran bir zevk hali.
Bi donem bende tam olarak 1,5 tatli kasigi seker atiyordum cayima. Serbet oluyordu resmen ama bayiliyordum. Bi iki haftadir kullanmiyorum. Cay sekersiz olacak gibi degil o yuzden acikcasi cayida azalttim. Bakildiginda ikiside yararli seyler degil zaten. Bosverin icmeyin.
Tam da şekersiz çay içerken denk geldiğim başlık… çay şekersiz içilir.
Köylü olduğunuzun göstergesidir. Çaya şeker atanın eğitim seviyesi max ortaokuldur, çok net…
Ben yanında bir tane petitbeurre bisküvi kemirerek alışmıştım. Faydası olur. Deneyin çocuum.
Yanında tatlı bir şeyler yerseniz gayette içiliyor denemeye değer en azından.
görsel