1. 1.
  suc duyurusu degildir, savcinin suclamasidir.

  farkli seyler.
  1 -1 ... idefixe
 2. 2.
  ağzım hariç herşeyimle güldüğüm suçlama. bu ülkede akpliler hariç herkes her an darbeci suçlaması yiyebilir.
  2 ... sakaliniuzatansosyalist
 3. 3.
  çarşı grubu diyorlarda 2 kişi var beşiktaşlı gezicilerin 4/1 zaten beşiktaşlıdır, abartılacak bir şey yok.
  ... muyr
 4. 4.
  (bkz: Çarşı statükoya da karşı)

  Eğer gerçekleşse beşiktaşa darbe yönetimi kararıyla 10'uncu yıldızın takılacağı dedikodularını duyduğumuz olaydır. Tüh bee kaçtı fırsat.
  1 ... devridaim
 5. 5.
  dünya tarihinde ilki gerçekleştirmiştir akepe yargısı. Bir futbol takımının taraftar grubunu darbeye teşebbüsten yargılayacaklar. Adaletini siktiğimin dünyası. Soma'da 301, Plazada 10 can için bu kadar çaba sarf etmedi koyduğumun yargısı. Millet öldüğüyle kaldı. Yazıktır, ayıptır, günahtır lan.
  2 ... ferric polymer
 6. 6.
  gezi olaylarında açıkça vatana ihanet etmiş gruptur. (bkz: Mesele Ağaç değil Hadi gel).

  http://haber.stargazete.c...gru-soylemis/haber-937232

  istanbul Başsavcılığı, Dolmabahçe'deki Başbakanlık Ofisin'in hedef alındığı Gezi Olayları'nda 35 kişi hakkında hazırladığı iddianamede "hükümeti yıkmaya teşebbüs edildiği" "Başbakanlık ofisini ele geçirmeye çalışıldığı" gerekçesiyle ağırlaştırılmış müebbet istendi.

  iddinamede şüpheli Atay Kesik'in bir telefon görüşmesinde "Cem Yakışkan'ın Ankaralı Ayhan isimli bir şahıstan 24 bin TL para aldığını, paranın veriliş sebebinin ise gösterileri organize etmek olduğu" sözleri de yer aldı.

  Ölü olursa destek artar

  Şüphelilerin hükümeti devirmeye yönelik amaçlarının olduğu yönündeki iddialar için telefon görüşmeleri örnek gösterildi. iddianamede şüpheliler arasında yapılan görüşmelerde

  "Park mark benim umurumda değil",
  "bana ne yemişim AVM' sini de, Gezi Parkı'nı da ağacını da, ihtilal başladı",
  "bu hükümeti düşüreceğiz",
  "Başbakanlık konutuna saldırı olacak bugün",
  "bu bir iç savaşa dönüşebilir",
  "polise güçlü saldıralım, gösterilerde ölen kişi olursa toplumsal refleks daha çok artar"
  şeklinde konuşmalar olduğu anlatıldı.

  Evlerinden tabanca mermi çıktı

  iddianamede eylemcilerin olayı "ajite edebilmek için" olay bölgesinde bulunan birçok şahsa ait işyeri ve banka ofislerine maddi zarar verdiği belirtildi. Eylemcilerin, trafik geçişini engellediği, kamu araçlarını yaktığı ve polis memurlarını yaraladığı ifade edildi. Çarşı grubunun liderlerinden Numan Bülent Ergenç'in evinde yapılan aramada tabanca ve mermi bulunduğu belirtilen iddianamede, şüphelinin kitleyi Başbakanlık Ofisine doğru yönlendirdiği iddia edildi. Soruşturma dosyasında bu olay anına ilişkin fotoğrafların mevcut olduğu vurgulandı.

  Bıçaklayıp polisi suçladılar

  Şüpheli Ergenç'in başka grup üyeleri tartışırken bıçaklandığı ancak bu bıçaklama olayını polisin yaptığını söyleyerek konuyu saptırmaya çalıştığı da iddianamede yer aldı. Gözaltına alınan kişilere nasıl ifade vermesi gerektiği yönünde talimat verdiği belirtildi. Ergenç'in gösteri alanında molotof atanların sivil polis olduğunu söyleyerek kitleleri harekete geçirmeye çalıştığı, gösteri alanından kaçmak isteyenlerin kaçışının engellenmesi için örgüt elemanlarına talimat verdiğinin belirlendiği iddianamede yer aldı.
  1 -1 ... morgandexter
 7. 7.
  türk ceza kanunu'nun 220. maddesi şöyle der;

  "suç işlemek amacıyla örgüt kurma :

  1. fıkra : kanunun suç saydığı fiilleri işlemek amacıyla örgüt kuranlar veya yönetenler, örgütün yapısı, sahip bulunduğu üye sayısı ile araç ve gereç bakımından amaç suçları işlemeye elverişli olması halinde iki yıldan altı yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Ancak, örgütün varlığı için üye sayısının en az üç kişi olması gerekir."

  1. fıkranın can alıcı noktası şudur |...örgütün yapısı, sahip bulunduğu üye sayısı ile araç ve gereç bakımından amaç suçları işlemeye elverişli olması halinde...|

  iddianamede;

  - ele geçirilen suç unsurları; iki tabanca, işaret fişekleri, duman fişekleri, muhtelif kesici ve delici aletler, gaz maskeleri ile bir adet muşta olarak belirtilmiş.

  buna mukabil;

  - örgütün iç ve dış destekçileri; bahsi geçmiyor...

  - örgütün finans kaynakları; bahsi geçmiyor...

  - örgütün bundan önce gerçekleştirdiği eylemler; bahsi geçmiyor...

  - örgütün yapılanma biçimi, teşkilatları, lider ve yöneticileri ile mensuplarına ilişkin bilgi ve belgeler; bahsi geçmiyor...

  dönüp de suçlanan kişiler için istenen cezaya bakıyoruz; ağırlaştırılmış müebbet hapis...

  bu iddianame, her hangi bir kasıt olmasa dahi, suçlanan kişilerin toplum nezdinde lekelenmesine neden teşkil edecek, dolayısı ile insan hak ve hürriyetlerine de aykırı, hukuksal anlamda ciddiyetten uzak olarak hazırlanmış bir iddianamedir.
  1 -1 ... liberalisticcommunist