1. ?.
  ne istediğini bilmeyen ve bütün duygusal hezeyanını akp gitsin şeklinde rasyonalize edip siyaset yapmaya çalışan lümpen ve azgın küçük burjuva tayfasının ciddi bir siyasi çıkmaz içinde olması durumudur. karşısındaki insanlar ne istediğini bilen, beğenilsin beğenilmesin ciddi bir hayat görüşüne sahip insanlar ve bundan sonraki 15 seçimde de iktidar olup ülkeyi yönetecekler. bu çapulcuların kimlik yaratma telaşesinin sadece akp düşmanlığıyla sınırlı kalması bu çıkmazın en büyük gerekçesi. özgürlük adına yaptıklarını söyledikleri vandalizm ise çıkmazlarını daha da derinleştirmekte. üstelik liderliklerine kılıçdaroğlu soyunmuş durumda yani halleri kül.
  bir an önce bu rüyadan uyanmaları gerekiyor zira uzun vadede hep gerçekler kazanır.
  5 -5 ... asitbazdengesi
 2. 1.
  allah kitap deyip, islamı, hakkı, adaleti evelallah kimselere bırakmayan, lakin özünde kul hakkının amına koyan, türlü ayak oyunlarıyla ve iğrenç/kalleş siyasetleriyle gerzek toplulukları yönlendiren kişiliksiz, karaktersiz şerefsiz evlatlarının kulu, köpeği, götünün kılı olan acizlerin sanrısıdır.

  allah sadece sizin allah'ınız değil oğlum.. konuşun bakalım. amcık amcık konuşun bakalım. elbet devran döner..
  6 -3 ... saipsiz
 3. 2.
  çapulcular çıkmaz içinde de, derdi akp' yi germiş durumda. en basitinden, bir taraftar grubundan bile tırsar hale gelmiş, araya kendi köpeklerini salmakta bir beis görmemiştir. o kadar tırsar bir haldedir ki, bir maça adına savcı koyduğu dört memurunu göndermiştir. sadece, kendi başına bile akp düşmanlığı vatan severliktir. illuminati çakması bir oluşum olan cemaat yapılanmasının bittiği gün bizim kurtulduğumuz gün olacaktır.
  2 ... sessizdeydi duymamisim
 4. 3.
  dine ve inananlara öfkelerini, içinde din lafzı geçmeyen bir fikir sebebiyle bile aşikar eden andavallı sürüsünün, sınırlı iq leri ile sonsuza uzanan hülyalara sahip olmaları şeklinde açıklanabilir hal.
  bakın kendinizi tanımlamak için yine dine saldırmak ya da inanana saldırmak gereği duydunuz. çünkü kimlik sıkıntısı yaşayan lümpenden başka bir şey değilsiniz. zaten çıkmazınızın kaynağı bu.
  -1 ... asitbazdengesi
 5. 4.
  hakarete neden olmuştur.

  (bkz: hakaret haksızlığın karinesidir)
  (bkz: çapulcu)
  ... dilci
 6. 5.
  dine herkes inanıyor.

  fark şu ki biz muhammed'in indirdiği dine inanırken her fırsatta "dinimize saldıryorlar" diye zırıl zırıl ağlaynlar bir takım fani kaçık ve sapıkların sözlerini din bellemişler.

  evet, said-i nursi'yi peygamber, kitabını kur-an'yerine geçen kutsal kitap belleyenin dinine sabah akşam sövüyoruz...

  hadisleri hatta kur'an-ı kerim'i inkar ve tahrif edip ayet uyduran ermeni dönmesi homoların ayaklarını öpen köpeklerin dinine sıçarım...
  2 -1 ... jorge lois borges
 7. 6.
  görünen o ki çıkmaz içinde olan akp nin ta kendisi daha vukuat olmadan olay çıkacağından korktuğu o kadar aşikar ki savcı gönderiyor oraya ki bu hukukta çığır açmak. yerlere bayrak atılan çiğnenen sloganın bini bir para pkk partisi kongrelerine ve eylemlerine bile yollanmamış savcı bu güne dek.
  ölesiye korkuyorlar halktan çünkü halk bir kez kontrolden çıkarsa çığ gibi inecek tepelerine.
  bu halkı o denli kutuplaştırdılar ki yetmişlerdeki o sağ sol olaylarında bile karışmayan stadlar karışıyorsa kusura bakma da sen vatandaşa başbakanlık koltuğundan alenen hakaret ve dayatma içinde olduğundandır yetmişlerde bile sahaya atlamayan taraftarda değil. senin sorgulamakla arası pek iyi olmayan ezberci tayfan bunu anlamaz onlar otoriteye biatı kültüründen gören otoritenın sopasına tapan kimseler ama unutma türkiye sadece onlar değil sen de koca yalanlarla seçımi kazanınca her kesimin başbakanıyım demiş ve sonra insanlara çapulculuğu yakıştırmışsan bu insanları yatıştırmak için savcıdan polisten hatta belki askerden medet umar hale gelirsin kim gibi esad ve sisi gibi.
  ... vigilante8
 8. 7.
  öfke kusmayı fikir zanneden vasıfsız, zavallı olmaktan kaynaklı bir çıkmazın içinde olma durumudur. olayı hala din bağlamına indirip sosyal realiteleri by-pass ederek durumu karikatürize etme telaşesinde bu zevat. hoş bundan daha iyisini yapabilecek bilgi ve birikime sahip değiller. hayatı 1 ya da 0 şeklinde algıladıkları için gayet reel sosyal hadiseler onlara olmaması gereken aşırılıklar gibi gelmekte.
  cinayeti ya da faşizm kutsadıklarını düşündükleri insanlara faşistçe muamele ederken içine
  düştükleri ironiyi jack nicholson şöyle özetliyor;

  annem bana orospu çocuğu derken yarattığı ironiyi anlayamadan öldü.

  ee çapulcular ben size daha ne diyeyim.
  -1 ... asitbazdengesi
 9. 8.
  katildigim onerme. o sebeptendir ki nereye saldiracaklarini bilemez haline gelmislerdir. son olmayan oyunlari akp-futbol krizi olusturmak istemeleri. gundemi mesgul etmeleri. caresizlik insana neler yaptiriyor dostlar hep beraber goruyoruz.
  -1 ... aeneskral