bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  yüce liman von sanders paşa'dır.

  http://www.firstworldwar.com/bio/liman.htm
  1 -7 ... ebu kalel
 2. 2.
  (bkz: 250 bin askere ölüm emri veren komutan)
  -5 ... sir isaac
 3. 3.
  (bkz: tarih götlekler istedi diye değişmez)...

  (bkz: Tarih zimbabveli piçler dalga geçtikçe kirlenmez)...

  kaldı ki başkumandanlık mustafa kemal'e millet meclisi açıldıktan sonra verilmiştir. Lakin Mustafa Kemal Çanakkale'de strateji bilmez almanı dinlememiş, birlikleri kendi bildiği olması gereken yere yerleştirmiştir... Sonuç mu... Burada klavyeden teröristlik ve dincilik yapabiliyorsunuz işte. Bu arada yobaz ile kürtçü... Pişti oldunuz be anam...

  Bu arada... Çok ingilizce biliyorsun ya...

  --spoiler--
  With the Ottoman Empire's entry into the war in November 1914 Kemal was given command of the 19th Division based at Gallipoli. His fanatical determination to throw back the Allied invasion there and at Suvla Bay in 1915 manifested itself in repeated attacks, often at great cost. His defiant stand sparked admiration and transformed him into a popular figure at home.
  --spoiler--

  (bkz: Kemal was given command of the 19th Division based at Gallipoli)
  (bkz: His fanatical determination to throw back the Allied invasion there)

  http://www.firstworldwar.com/bio/kemal.htm

  aynı site...
  6 -1 ... flagellum dei
 4. 4.
  atatürkün pek de dinlemediği paşadır. sanders bölgeyi yakından tanımadığı için. atatürk askeri harakatları ve taktikleri coğu zaman kendi belirlemiştir.
  ... onyedibucuksantimetre
 5. 5.
  ordunun (milletin) ruhu. (bkz: ordu-millet)
  ... ruznamce
 6. 6.
  çanakkale savaşında osmanlı ordusu savaşmıştır. aynı zamanda bu ordunun başkumandanı padişahın kendisidir, yüzyıllardır osmanlı devletinde süregeldiği üzre...
  3 -1 ... maturin
 7. 7.
  --spoiler--

  in august 1914 liman accepted command of the turkish first army in the bosporus. the following march he was placed at the head of the fifth army sited at gallipoli, and is widely credited with overseeing the failure of the allied army's attempt to land there (under sir ian hamilton).

  --spoiler--

  osmanlı devleti 2.abdulhamit'in ilhakı sonucu dağılmıştır. o tarihten bugüne kadar bir tek kurum dahi allah'ın huzurunda meşru değildir.
  1 -9 ... ebu kalel
 8. 8.
  osmanlının acizliğidir. bu köhne ve kokuşmuş imparatorluktan genç türkiye cumhuriyeti'ni kuranlara tekrar şükran duymamızı sağlayan hatırlatma olmuştur.
  -1 ... golgi aygiti
 9. 9.
  atatürk'ün fazla abartıldığının bir göstergesi olsa da, aslında osmanlı'nın son dönemde ne kadar aciz durumlara düştüğünün de göstergesidir.
  1 -3 ... kutt
 10. 10.
  (bkz: mustafa kemal ataturk) * *`
  ... atgmuls