1. 1.
  türk askerine yapılan en büyük hakaretlerden biridir. din istismarını yaşam felsefesi haline getiren yobaz çevrelerin safsatası.
  türk ordusu zaten çağlar boyu imanı sayesinde insanüstü başarılara imza atmıştır. bu yadsınamaz bir gerçektir.gerek çanakkale savaşı gerekse kurtuluş savaşımız türk askerinin akıllara durgunluk veren hikayeleri ile doludur. bu da tüm dünyada sadece iman ile yüreği, cesareti bir bedende birleştiren mehmetçiğe mahsustur.
  bu gerçekler doğrultusunda kanla yazılmış kahramanlık destanlarını "ermişler ordusu", "ak sakallı dedelerin yardımı" ile kazanıldığını iddia etmek ve boş beyinlere bunları dikte etmek hem şehitlerimize saygısızlık hem de cehaletin daniskasıdır...
  7 -7 ... zulfikardarbesi
 2. 2.
  çanakkale savaşını, vatanı uğruna kanını, canını vermişler kazandırdı. yoksa bir gurup hacı hoca, o güne kadar osmanlı çökerken sus pus oturup, bir anda ortaya çıkmadı. uydurulanlar, ermişler, askeri başarının komutanından övgüleri kapabilmek ve küçük düşürmek için.

  birileri şimdi çıkıp osmanlı'nın mohaç'ı da hacı hocayla, ermişlerle kazandığını söylerse işin boyutu değişir. halifelik yapmış bir aileye witch-king lakabı takmamız gerekir ki, bunu da kimse istemez sanırım.

  savaş meydanlarda kazanılır. yatıp kalkmayla değil.
  9 -4 ... bl
 3. 3.
  nedense o ak sakallı ermişler çanakkale dışında hiç bir cephede görülmemişlerdir. mesela bir kafkas cephesinde yoklardı, kaybettik ya da galiçya cephesine üflemediler yine kaybettik! hep bu ermişler yüzünden 1. dünya savaşını kaybettik.

  (bkz: ermişler üflemeyince biz de yenilmiş sayıldık)
  9 -4 ... kerameti kendinden menkul
 4. 4.
  yeşilırmak dershaneleri'nde okurken, 18 martta gösterilen bir videoda devamlı vurgulanan sav. ingiliz ordusunu bir duman bulutu yutmuş, başka bir grup gökten inen ak sakallılarca katledilmiş falan.
  evet videoda o alman komutanda da övgüyle bahsediliyordu. liman von sanders'den..
  mustafa kemal derseniz, adı bile geçmedi.
  8 -1 ... regulus
 5. 5.
  fethullah gulen cemaatinin, cok sevdigi onermedir. o donem fethullah dogmus olsa, o kazandirdi derlerdi kesin ama artik ermis mermis idare ediyorlar, ellemeyin.
  5 -1 ... oneydilan
 6. 6.
  (bkz: ermiş bahriyeli)
  (bkz: ermiş komando)
  (bkz: ermiş piyade)
  (bkz: ermiş tayyareci)
  zaferin mimarlarıdır.
  3 ... gameguru
 7. 7.
  oğlunu savaşa yollayan gariban ana babaları kandırmak için uydurulmuş safsata. zaten bu insanların çocukları ölünce de cennete gidiyor. çoğu zaman aç gezerler ama olsun, sünnettir o, efendimiz az mı aç gezmiş? cemaatler bunların elindeki üç kuruşuda göz diker ama olsun, zekat veriyorlar sevaptır. hayır ezilmiş, fakir, cahil halk sömürüsü yapmıcam. aklını kullanamayanı işte böyle maymun ederler.

  bol ekşi üzerine edit: geçen sene askerde parmağı kopan kuzenimin yalancısıyım. valla iki arkadaşı ölürken ortada ermiş filan yokmuş. ama amcaları suçlamamak lazım çanakkale şırnak gibi değil ki. ora daha rahat, hele manzaraya karşı iki rekat namaz kılmanın keyfi...
  6 -6 ... sapade
 8. 8.
  atatürkçü ermişlerin atatürk'e yardım kararı almasıyla olaylar gelişir.
  ingiliz generalde * dübürünün derdiyle " vallah tanrıyla savaştık hatta ilk gemimizi poseidon zıpkınıyla batırdı" şeklinde gayet destekliyici ifadeler vermiştir.
  olaylar ingiliz basınında england-0 god-1 , turkey's god rulezz şeklinde yorumlanmıştır.
  (ara:) : sike surulecek akıl.
  7 -1 ... gameguru
 9. 9.
  (bkz: sevr i ermişler imzaladı)
  1 ... rambo
 10. 10.
  saçma önerme. o savaşı askerlerin hırsı , azmi ve komuta kademesindeki türk subayların iyi eğitimli olması kazandırmıştır. uzun süren gerileme döneminde avrupa ordularının eğitim seviyesinden geride kalan osmalı tanzimatla birlikte subayları avrupa ordularındaki gibi eğitmiştir. bu subayların en başarılı nesli birinci dünya savaşında ve kurtuluş savaşında ön planda yer almıştır. bu zafer en başta atatürk olmak üzere türk askerinin eseri.
  1 ... ada vapuru carki