1. 1.
  kasıtlı yapılmış bir hadisedir..

  başlıgına az entry girilmesini geçtim..

  bugün hak ettigi degeri verelim düşüncesiyle entry girdim dangalagın biri çıkıp alman subayı o gemilerin batırılmasına ön ayak oldu demesin mi?

  ulan bu nasıl zihniyettir o halde bu deniz zaferi bizim zaferimiz degil.

  bakın görün her yerde 18 martla ilgili hep atatürk ismi var, yahu atatürk 18 martta deniz zaferinin kazanıldıgı yerde bile degil..

  hadi atatürkün payı büyük diye düşünüldü diyelim cevat paşanın adı niye geçmiyor lan niye niye..


  adam cevat paşayı andıgımızda bize kan kusuyor şaka gibi..
  1 -10 ... zargna
 2. 2.
  cahil ve de yobaz iblislerin evliya kerameti , gece rüyalanma, malum olma motifleriyle sıraladıkları yalanların reddedilmesidir.

  şu salağın yazdıklarına bir bakın! okuyan da sanır ki olay bir tek nusret'in döktüğü yirmi küsur mayındadır, dökmese savaşı kaybediyorduk!

  yahu o mayınlar rusların karadenize döktüklerinden toplanmış fazladan yirmi küsur mayındı o kadar... itilaf devletleri donanmasının önceki harekatlarında erenköy koyunda manevra yaptıkları görülünce oraya dökülmüştü. ortada rüyalanan birisi varsa o da bu maldır.

  peki dökülmeseler ne olurdu? hiç bir şey! yine kazanacaktık. erenköy koyunun kuzeyinde boğazın en dar yerinin yakının da başlayıp, arkalara kadar uzanan ve yüzlerce mayından oluşan 9 mayın hattımız daha vardı.

  önceki hareketlarda bataryalarımız, menzilleri yetmediği için, düşmanın boğaz ağzına döşenen mayınları temizlemesine engel olamamıştı. uzun menzilli toplarımız ise hareket kabiliyetleri olmadığı için düşman tarafından tahrip edilmişti. fakat boğaz içindeki seyyar bataryalar gemilere sayısız isabet kaydettiler. yani nusret'in döşediği mayınlar olmasa da düşman arkadaki 9 mayın hattını o ateş altında zaten tarayamayacaktı.

  fakat düşmanın arıburnu çıkarması çok farklıdır. liman von sanders gelibolu'da çok az kuvvet bırakmış kuvvetleri bolayır'ın kuzeyinde toplamıştı. hatta çıkarma başladığında bile bunun bir aldatma çıkarması olduğunu sanmıştı. atamız kendi insiyatifiyle ve emir almadan yetişmeseydi savaşı kesin olarak kaybederdik.

  iki dakika adam olun, haklının hakkını teslim etmeyi öğrenin diyeceğim ama yobazlarda adamlık ne arar...
  6 ... rumeli71
 3. 3.
  Çomarlar evliyalar kurtardı dediği için olandır.
  3 ... we did it
 4. 4.
  Ataturk unutturuluyor dahasi ne olsun.
  2 -2 ... portatif