1. 1.
  çanakkale'de gestaş a.ş.'ye ait 57. alay isimli feribot motor arızası yapınca şiddetli rüzgarın da etkisiyle kıyıya yanaşamamış. bunun üzerine kıyıdaki vatandaşlara halat fırlatılmış ve bilek gücüyle yanaştırmışlar. bu arada küçük bir tekneyle koca geminin halatını tutup kaçmasını engellemeye çalışan belediye başkanının azmi ve inancı da gözlerden kaçmıyor.

  allah herkese o başkanın görev bilincini ve işine olan inancını nasip etsin.

  https://www.haberler.com/...-arizasi-11401990-haberi/

  çanakkale de halatla çekilip park edilen feribot

  çanakkale de halatla çekilip park edilen feribot
  2 ... serdarsl06
 2. 2.
  10-11 yaşlarındayken ,haliç sahile bağlanmış ufak tefek gemilerin halatlarından tutup çekmeye çalışmamızı aklıma getirdi bu haber. suda olan ağır bir şeyin çekilebileceğini bilmeyen arkadaşın bana doğru dönüp ulan biz süper güçlü müyüz yoksa demesini hiç unutmam *
  2 ... tuiran kouma
 3. 3.
  "imece usulü" denilen eylemi gerçekleştirmişlerdir. eskilerde çok yaygındı bu ve güzel bir yardımlaşmadır. insanlar bazı şeylerde zorlanan insanları görünce el birliği ederler imece usulü ile hallederlerdi böyle şeyleri. misal 90 lı yıllarda yolda kalan arabaya 4-5 kişi omuz atardık ancak bugün en fazla 2 kişi anca el atıyoruz. diğerleri umursamadan geçip gidiyorlar. değişen çok şey var ama en büyük değişim insanlarda sanki.
  4 ... mel mel bakan gibson
 4. 4.
  dün akşam haberlerde duyduğum haberdir. haber metninde "motorlarından biri bozulan feribotu, yapacağı sefer için feribotu bekleyen vatandaşlar kıyıya yanaştırdı." şeklindeydi. yani motorlarından biri bozuk olduğundan insanların yanaştırdığı feribota binen insanlardaki cesaret ön plana çıkartılmalı bence. biz yedi düvele "çanakkale geçilmez" dedirtmiş milletiz. istersek motoru bozuk feribotla rahat rahat geçeriz mesajı verilmiştir. helal olsun çanakkale'nin cesur yürekli insanlarına. var olun.
  6 ... aalper