1. 1.
  Sayın osman pamukoğlu'nun belgelerle çürüttüğü iddiadır.
  https://youtu.be/436aEFaS0mk
  https://youtu.be/C2sv7UEtnsY
  Resmi kayıtlara göre Çanakkale'de savaşanların sadece yüzde 2'si güneydoğu'dandır. Onlar da arap, türk, kürt, süryani vs karışıktır.

  Çanakkale'de arap taburları vardı diye ballandıra ballandıra anlatıyorlar bir de. Doğru o savaşta iki tane arap taburu vardı. Ancak gerici ümmetçi ayaktakımının dile getirmediği bir gerçek daha vardır. Çanakkale'de iki tane de alman taburumuz vardı. Hatta birçok alman komutan ve general de vardı. O zaman almanlar da bizim kardeşimiz dememiz gerekiyor.

  Kısacası elbette ki çanakkale'de kürtler ve araplar vardı ama devede tüy bile değildi, ihmal edilebilecek kadar azdı. Öyle omuz omuza savaştık, onlarla beraber kazandık denilebilecek bir durum yok yani ortada.

  Çanakkale sadece türk milletinin zaferidir.
  3 ... marjinal turk fasisti
 2. 2.
  ilber ortaylıda konuyla ilgili şöyle bir açıklama yapmış : "Şişirme onlar... Suriye'den asker alındı ama onların Çanakkale'ye gittiği doğru değildir. Çünkü askeri oradan getirmek çok zor. Kürtler için de aynı şey geçerli. Kürt yok orada... Yahudi var, Rum var. Sevkiyat zor. imparatorluk büyük, Suriyeliler de savaştı tabii, başka cepheler var onlara yakın, Hicaz gibi ... Bunlar imparatorluk'un insanları, fazla dokunmayın. Suriyeliler içinde öyle bir duygu var yani..."

  Kaynak : http://www.hurriyet.com.t...li-sehit-iddiasi-40140107
  ... eesrts