bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  ankara'da çok az kişinin bildiği kurtuluşun yukarısında ve ankara'nın büyük bir bölümünün rahatlıkla görülebileceği, genelde arabasız gidilmeyen, tek amacın ankaraya karşı bira,şarap vb içmenin olduğu, an itibariyle* giriş ücretinin 1.5 ytl olduğu, giriş ücreti derken kapalı bi mekan olmadığı, tamamiyle açık parkvari mükemmel bi yer. gece geç saatlere kadar kalınması tavsiye edilmez. ama orda hava karardıktan sonra üzerini karın örttüğü beyaz ankara'yı izlerken aşık olmamak çok zordur.

  yıllar sonra gelen edit: yaklaşık 1 yıl sonra gitmek istedim dün gece 1'de. kapıya 3 güvenlik koyup kapatmışlar. aile yeri (?) olacakmış. kahrolsun kapitalizm! gerçi bu zamana kadar öyle bir manzarayı nasıl paraya çevirmemişlerdi, anlamamıştı ben.
  4 -1 ... redwinemania
 2. 2.
  denizlinin nezih bir semti.genel olarak villalardan oluşur,ilersinde piknik yapılabilecek milli park bulunur.
  3 ... i m from absürdistan
 3. 3.
  hemen her memlekette bulunan muhtemel tecavüz alanı. her genç adamın gönlünde manitayı çamlığa atma güdüsü vardır. bastığınız yere dikkat edin derim. ankara dakine gelince arabanız yoksa tavsiye etmem. arabanız varsa araba içine buğu yapma teknikleri ile detaylı bilgiyi özelimden alabilirler...:)
  -1 ... aabi
 4. 4.
  karşıyakanın en güzel evlerinin ve sokaklarının bulunduğu oraya gidince insanın içinde huzur bulduğu taşşaklı mekan...
  1 ... pink floyd
 5. 5.
  ankara'da olanı için, girişte verilen para olayının kalktığı yerdir, yazıktır.
  2 ... redwinemania
 6. 6.
  ankara'nın en güzel seyredilebileceği mekandır. isim itibariyle herkesin önyargılı bakmasına rağmen, hayattan küsülen zamanlarda hayatla barışılan birmekandır.
  1 ... black_cool
 7. 7.
  evime 500m mesafede olmasına rağmen yıllarca doğru dürüst gitmediğim mekandır kendisi. hatta sözlüğe bile girmesiyle baya bir dumur etmiştir beni. bu çamlık mekanı zamanında biz daha küçükken toros sw ya da kartalla 8 kişi gelinen** rakı mangal yapılan sonrada naralar eşliğinde milletin bir tatlı huzurunun içine edilen bir mekandı. ayrıca ordaki çocuklarda döverlerlerdi bizi*. neyse, işte o zamandan kalma bir çamlık anlayışı vardır hala bende. ama şimdi gerçekten güzel olduğunu söylüyolar. polisler sürekli devriyedeymiş ve özel güvenlik varmış. mangalınızı alın gelin derim.**
  1 ... amoresperros
 8. 8.
  yazlik mekanlarda ki agaclarin altina , hasirdan kurulmus olan cadirlarin altinda oturma ve hasir sandalye-masa-cay/mesrubat üclemisinin tamamladigi cay bahcelerinin genel adi.
  1 ... rosie dunne
 9. 9.
  ümraniye'nin, ataşehir'e yakın olan bölümü.
  ... eqin
 10. 10.
  kadıköy anadolu lisesinde futbol sahasını pejo servis araçlarının zaptetmesi durumunda başvurulacak alternatif alan(dı). mini kavgaların,hesaplaşmaların da arasıra yaşandığı yer(di) aynı zamanda.
  1 ... riggo