bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  ne kadar acımasız ve ağır gelse de son derece doğru bir benzetme.
  üç beş kuruşa bir köpeğin ya da kedinin karnını doyurursun. sonra o sana ömür boyu bağlı bir şekilde yaşar. arada dövsen de aç bıraksan da sana itaat etmeye devam eder.
  işte meslek sahibi olmayan kadın da tıpkı böyle kocasının kendisine verdiği üç beş kuruşa muhtaç bir şekilde yaşar. kocası onu istediği gibi döver, azarlar, sömürür. kadın da gıkını çıkaramaz. boşanamaz da çünkü ne evi var ne malı mülkü geliri var mecbur kocasına kölelik yapmaya devam edecek.
  -5 ... radikal kemalist
 2. 2.
  mücadele etmek ve çalışmak evet çok doğrudur. fakat bence çalışıp çalışmamak tamamıyla kadına bağlı olmalıdır. rahat bir yaşamı, iyi bir eşi ve hazırda bir işi varsa, ev geliri de yeterliyse çalışmamaktan yana olabilir. ama tabii her ihtimale karşı özellikle 'hazırda bir işi' dedim.
  ... leevla
 3. 3.
  Açtığın başlık ile olayı bağladığın sonuç çok farklı. Başlığı gören sana küfür eder. Her çalışmayan kadın böyle mi? Ne kadınlar var kocası çalışıyor ama o parayı ev geçindirmek için kırk takla atıyor!
  1 -1 ... abdullahyuksel
 4. 4.
  ulan... aynı şeyi bir erkek yapsa, şanslı piç olur. "tabi senin yediğin önünde yemediğin arkanda, rahatsın" diye ortamlarda konuşulup gülünür.
  kadın yaparsa, evcil hayvan olur, asalak olur. yetti artık şu zihniyetiniz, kendinize gelin !
  2 ... causless
 5. 5.
  çalışmaktan kasıt nedir? babası zengindir, para kazanma amacı gütmeden bir hayır kurumuna destek veren, mesela ailesiz çocuklara destek olan, ne bileyim otizmlilerle ilgilenen bir kadın, çalışıp, çalıştığı iş yerinde yapmadığı orospuluk yapmayan bir kadına göre milyon kat daha kadındır.

  ayrıca evcil olmak iyidir. ev önemli.
  1 -2 ... sanfransiscodaki boynuzlu
 6. 6.
  Kadın evinin işini yapar çocuklarına, eşine bakar, erkekte çalışır eşine çocuklarına bakar. Normal bir aile tablosu gayet. Millet 1 yaşındaki çocuğunu bakıcıya bırakıp çalışmaya gidince mi normal oluyor? Kadın Çalışmak isterse de çalışır bu da onun kararıdır.
  1 -1 ... keyfinizinkahyasi