1. 1.
  Evine hizmet eden kadının köle ama patronunun gözüne girip yükselmek için saatlerce çalışan kadının özgür olması zihniyetidir ve hastalıklı bir zihniyettir. Laflarımı kimse çarpıtmasın kadının çalışmasına karşı değilim kesinlikle ama ev hanımına köle gözüyle bakan hastalıklı zihniyetin samimiyetsizliğine karşıyım.
  12 -7 ... ktm li aynasiz
 2. 2.
  çalışan kadın, kocası olan erkeğin 'evi ben geçindiriyorum, sana ben bakıyorum, ben olmazsam bir hiçsin' psikolojik baskısından kurtulmuş ve günün birinde o erkekten, o birliktelikten ayrılması gerekir veya terk edilirse kendi ayakları üzerinde sapasağlam durabileceği için doğru olan zihniyettir.
  11 -3 ... tac yaprak
 3. 3.
  Yukarıdaki iki düşünceye de katılıyorum.
  5 ... bilgisiz zeki
 4. 4.
  ekonomik özgürlüktür o. aslında ekonomik özgürlük de genel anlamda özgürlüğün anahtarı olduğundan haklı bir zihniyet yani. çekip gidebilecek gücün yoksa ve mutsuzsan evet kölelik denebilir buna. anahtar kelime mutluluk.
  9 -3 ... maria barbas
 5. 5.
  çalışan kadın mutlaka özgür değildir. bir kadının tamamen özgür olması için kendisine dayatılan cinsiyet rollerini isterse reddebilecek hoşuna giderse de kabul edebilecek durumda olması gerekir ki bunun için ekonomik özgürlük şarttır. ailesinden kalma bolca parası yoksa bunu yapmak için çalışması gerekir.

  ilkokul çocuklarına laf anlatır gibi hissediyorum kendimi.
  3 -2 ... clarfont
 6. 6.
  Kadınlara yutturulmuş en büyük zokadır.
  1 -3 ... 0o0o0
 7. 7.
  keşke özgürlük, o kadar basit elde edilebilen bir hissiyat olabilseydi.. çalışan kadın özgürdür müş.. hiç de güleceğim yoktu..! patron olan kadın deseydiniz, kısmen doğru olabilirdi belki de.. lâkin, masa başında günde 8 saat beklemeye mahkum bir kadın, sizce nasıl özgür olabilir..? gerçekte özgürlük, istediğin her şeyi yapmak değil, istemediğin hiç bir şeyi yapmamaktır..
  3 -4 ... kiss kiss bang bang
 8. 8.
  Erkek de kadın da özgür değil birbirlerine muhtaçtırlar. Haa bazıları bir müddet sonra havaya giriyor ve bi tarafları kalkıyor tabi o ayrı. Özellikle çalışan eli para görmeye başlayan ne oldum delisi olan, kariyer de kariyer diye yırtınan kadınlar. Fakat sonra bir iğne o balonu indirmeye yetiyor da artıyor bile. Çalışan kadınlar, sadece çalışmayan tembel erkeklerin, eşine çocuklarına zulmeden kötü muamele eden hergele ve serseri erkeklerin bir neticesi değildir. Zaruri meslekler harici, Emperyalist sömürü düzeninin dayatması özendirmesi ve yönlendirmesi neticesi kendisine rol model verilmiş efendilerine hizmet eden, karşılığında tüm hayatları satın alınan, ama ne yazık ki kendisini özgür ve hür zanneden modern kölelerdir. Aldıkları para, yaşadıkları hayata yetmez. Neden? Zaten tüketim için varedildiler. Senden 10 lira alacaksa, sana 5 lira verir, kalanını da taksitlendirir. Sen de habire öder durursun. Sonrada özgürüm ben özgür diye bağrınır durursun. Özgür kardeşim benim.
  2 -3 ... gazeloglu
 9. 9.
  asgari ücretle çalışan kadın aç sefil bir insandır.
  patroniçe olmadığı için köle olarak yaşayandır.
  1 -3 ... ruzhan
 10. 10.
  Elbette ozgurdur. Kimseye bağımlı yaşamak zorunda değildir. Kendisinin ekonomik gücü vardır. Var mı kendi ayaklarınin üzerinde durabilmek kadar özgür hissettiren bir şey?
  2 -1 ... kotlin