1. 1.
  bir uzman pedagogun pınar altuğ'un "ilk çocuguma daha çok ilgi göstermek için ikinci çocuk istemiyorum" sözlerine ilişkin dile getirdiği yorumdur.

  başbakan'ın bu duruma ne diyeceği de ayrıca merak konusudur

  --spoiler--
  uzman Pedagog Belgin Temur; "Bir anne kendi sınırlarının farkında ise böyle bir karar son derece yerinde olur. Çünkü annelik gerçekten çok fedakarlık isteyen bir görev. Özellikle çalışan anneler için bir çocuğun her tür ihtiyacını karşılayabilmek zorlayıcı bir çabaya dönüşebiliyor. Buradaki tek kriterin annenin hazır oluşu olduğunu söyleyebiliriz. Ben bir çocuğa annelik yapabilirim, ancak bir çocuğun ihtiyacını karşılayabilirim diyen bir anne için ikinci çocuk uygun olmayacaktır.
  --spoiler--

  tersi için lütfen (bkz: kardeşsizlik çocuğu yalnızlığa iter)
  1 ... byoser
 2. 2.
  (bkz: en az 3 çocuk)

  isimleri de hazır.
  (bkz: recep)
  (bkz: tayyip)
  (bkz: erdoğan)
  2 ... yatgeliyorumcunkuseniseviyorum
 3. 3.
  doğrudur. o çocuğun ödevi, okulu, eğitimi, kursu, basketbolu... diye gider böyle. ancak annenin 10 parçaya bölünmesi lazım 2 çocuğa bu şekilde yetişebilmesi için. ha bıraksan o çocuk büyümez mi büyür. anneannede büyür, babaannede büyür, bakıcıda büyür, kreşte büyür. ama mesele büyütmek değil, eğitimli kültürlü insan gibi evlat yetiştirmektir.
  ... stajyer evlat
 4. 4.
  nanemolla modern zaman hatunlarına bırak ikiyi, tek çocuk bile fazla.
  -1 ... alchemisto
 5. 5.
  tek çocuk en iyisidir. hem annesinin, hem babasının mal varlığı ona kalır. hem çok çocuk yapmak fakir insanların sayısının artmasına sebep olur. zenginlere boyun eğmeyin, lüks otomobilleri yakın. zenginleri bol bol dövün. onlar sizi çok fazla çalıştırırlar ve sağlığınız bozulur.
  ... yuno44907
 6. 6.
  nereden baksan farklı görünecek bir durumdur mantıksal açıdan bir çocuk da fazla iken duygusal açıdan iki çocuk olağan kısmet açısından 3 çocuk niye olmasın muntazam
  ... tundra
 7. 7.
  son derece doğru yorumlamadır. fakat anne-baba için çok önemli bir sürecin habercisidir. tek çocuk sahibi olmanın en büyük riski şudur ki;

  ya bir bilim adamı yetiştirirsiniz ya da bir psikopat. ikisinin arasında bir yerlerde olmak çok daha kötü bir durumdur. kendimden biliyorum.

  (bkz: tek çocuk olmak)
  ... cupping tester
 8. 8.
  doğrudur.. Sen nöbetteyken, ameliyattayken o çocukla kim ilgilenecek?
  Yorulup eve geleceksin zaten günün stresini o çocuklara da yansıtacaksın. Maddi gücün olsa bile 2 çocuğa manevi olarak vakit ayırıp ilgilenmek çok zor.

  Maksimum 1 tane yeterli.
  ... aristocrazia
 9. 9.
  tek çocuğun bazılarınca terk etme sebebi olmasından dolayı tehlikelidir. kardeşsiz insan olmaz.
  1 ... selia
 10. 10.
  yanlış önermedir.
  ... siyanobakteri