bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    çalışanını sabah saat 9'dan akşam saat 7'ye kadar çalıştıran patrondur. çalışanının işe yetşimek içik sabah 7'de kalktığını , akşamda saat 8-9 gibi evde olduğunu düşünmez.

(bkz: modern kölelik)
    10 -1 ... rosava
  2. 2.
    bir çeşit sömürü olsa da olaylara iyi tarafından bakmak gereklidir.Kapitalist sistemlerde bu gibi durumlar kaçınılmazdır.
    Günde bırakın 10 saati, 15 saat çalışıp evine ekmek götürmek isteyen yüzbinlerce kişiyi bulabilirsiniz. Tabi bu bizim ülkemiz ve iş alanı işçi sayısına göre az olan ülkeler için geçerli.

Biraz da bir özeleştiri yapalım. Günde 10 saat belki daha fazla çalışıyoruz. Ama o 10 saatin hepsinde mi çalışıyoruz.Yemek molası kahve molası sohbet molası vs...
    işimiz varsa halimize şükretmek lazım.Daha iyisini hep isteyelim ama beğenmeyip bıkkınlığa da çevirmeyelim.
    2 -2 ... selamvermez
  3. 3.
    bi de bunların 12 saat çalıştıranı var.mesela gittiğin lokantada, mağazada.
    3 ... amaterasu
  4. 4.
    bırakın özel sökteri devlet kurumunda bile günde 12 saat çalıştırılan 160 saat çalışması gerekirken zorla tatilsiz ay boyu 360 satten fazla çalıştırılan devlet memuru bile var ( benim gibi).
    2 ... ben ve kendim
  5. 5.
    cevat kurtuluştan gelsin:

(bkz: ama patron)
    1 ... marka takilan devrimci
  6. 6.
    "başka ülkelerde aramayla, bizde arabayla" denilebilecek kadar çok olan işveren kesimidir.
    1 ... ben o bildigin ben degilim
  7. 7.
    ülkenin en büyük sorunlarından biridir. bu patron eziyeti bitmesi gerek.
    1 ... menntre
  8. 8.
    çalışanların yanında olan düzenlemelerin gelmesi şarttır.
    1 ... ulftheodor
  9. 9.
    tüm perakende sektöründe mesai saatleri 12 saat olduğu düşünülürse bir yerde insaflı sayılabilecek patrondur.

ayrıca çalışma bakanlığı tarafından bu ve benzeri patronların ödüllendirilmesini beklemekteyim. o kadar çok çalıştırıp o kadar az maaş vererek parasına para, gücüne güç katan patronların emeğini ve zekasını ödüllendirmemek haksızlık olur. *
    2 ... larex
  10. 10.
    bu ülkede evine ekmek götüremeyen anne babalar var ulan!! oturun halinize şükredin. bende iş yeri sahibiyim. elemanlarımla aynı saatte 5.30 da iş yerinde olurum. aynı saatte yemek yeriz ve aynı şekilde yoruluruz. neden yoruluyorum biliyormusunuz? çünkü günde 30 tl. yeme içme bana ait yol parası sigara bana ait ama eleman bulamıyorum. kendimizi kandırmayalım. elimizde fırsat olsa hiçbirimiz çalışmayız. oturur yer içer ve sıçarız. bu böyle biline.
    -2 ... dokuyaha