1. 1.
  eylem insanı.esas adı vladimir ilich ramirez sanchez dir.
  2 ... kemalettin şentürk
 2. 2.
  (bkz: ramirez)
  1 ... hendrix
 3. 3.
  "devrimci islam" ismli bir kitabı vardır. komünist olan babası 3 oğluna da lenin in isimlerinden vermiştir. carlos a vladimir ilich, kardeşlerinden birine ulyanov, diğerine lenin adı verilmiştir.
  2 ... suzergecer
 4. 4.
  fenerbahçe taraftarının roberto carlosa yeni hitap etme şeklidir..
  ... intensivecare
 5. 5.
  (bkz: carlos the jackal)
  ... beyazyelkenli
 6. 6.
  12 ekim 1949 venezuela doğumlu olan carlos'un ilich ismi marksist bir avukat olan babasının lenin'e olan hayranlığından kaynaklanmaktadır.. ana dili olan ispanyolca'nın dışında, arapça, ingilizce ve fransızca'yı da çok iyi konuşabilmektedir. 1973 yılında fkö'ne katılan carlos'u tüm dünyaya tanıtan eylemi, 1975 yılında gerçekleştirdiği opec üyesi ülkelerin delegelerine karşı gerçekleştirdiği eylem olmuştur. eylem'de ilginç olan nokta, sadece arabistan ve iran delegelerinin vurulmuş olmasıdır. yakalanmasına sebep olan bir özelliği de çok fazla sigara içmesi olmuştur. ve bu sigara sadece kırmızı winston sigarasıdır. çakal carlos'un yakalanmadan önce yaşadığı bölgeye çok sayıda winston sigarasının gitmesi carlos'un yakalanma sürecini hızlandırmıştır.
  1 ... sciende
 7. 7.
  (bkz: the jackal)
  ... istanbul icin efkar vakti
 8. 8.
  opec baskınında ki en unutulmaz kısım, hem böyle büyük çaplı bir rehine olayından kurtulması, hem hapisteki sevgilisini çıkartmayı başarması, hem de 350 milyon dolarlık parayı cukka da rumba etmesidir. dünyada çok enderdir rehine olaylarının suçlunun lehinde sonlanması. ee kolay efsane olunmuyor.
  3 ... zargana
 9. 9.
  lisede iken,

  hoca: 1. murat'a suikast düzenleyen kimdir?
  derin devlet hastası arkadaş: çakal carlos
  8 ... maksat muhabbet
 10. 10.
  her seferinde bir yolunu bulup kurtulmayı başaran yakalandığında ise tüm dünyada büyük yankı uyandıran, pekçok filme ve kitaba konu olmuş tetikçi.
  1 ... zemheri