1. 1.
  --spoiler--
  "hmmm" dedim, ki "hmm"'layan çağdaş erkek aslında "ulan bu şerefsiz ne ztime arıyor bu herif seni, ver bakayım telefonu arıcam" demek isteyen erkekti. Bir şey dememi beklercesine suratıma bakıyordu. "neymiş derdi?" dedim, mümkün olduğunca sallamayan ve sakin bir ses tonuyla, "aman boşver yaa" dedi. "ne boşveri hocu, ne boşveri" demek istesem de, ntv'yi açtım, arkeolojiyle ilgili bir program vardı, sanki yılların arkeoloğu, sanki bozhöyük'ü gün ışığına çıkarmış bir profesörmüşcesine dikkatle programı izlemeye devam ettim. Konuşmuyordum, böyle önemsiz konularda konuşmazdı çağdaş erkekler.
  --spoiler--

  [ Sözlük'te bulunan "Neden Evlenmedim" kitabına ait yazılar, ek yazılar ile birlikte yaz başında aynı isim ile basılacak. Bu nedenle yazıların buradan yayınını durdurmak durumundayım. Anlayış göstereceğinizi umuyor, ilginiz için teşekkür ediyorum. Eksper Mental ]

  sevdiceğebasılanedit :
  - yok hocu yapar mıyım öyle şey hiç, yapmadım, yapmadım, yapmak istedim mi peki, yapmak istedim tabi, yapmak istedim de yapmadım, ama yaparım, kızdırmayın beni, yakarım hocu buraları, çağdaşım mum yakmalık uzun kibritle yakarım..
  - bebiş ne konuşuyorsun sen içeride kendi kendine?
  - yok birşey aşkım, okuduğum aşırı entel kitap pek heyecanlıydı da, dışımdan okumaya başlamışım..
  31 -11 ... experimental
 2. 2.
  geçen arkadaşlarla toplandık ve "kıskançlık" menşeili bazı tu kaka davranışların mübah olduğu konusunda kesin bir karara vardık. O günden beri modern insanlar olarak içimiz hiç cız etmeden tüm imtihanlardan sınıfta kalıyoruz ve hiç umursamıyoruz.

  Şöyle ki sadakat ve bağlanma kavramlarının hem kadın hem erkek için çok zor hale geldiği, kadın erkek ilişkilerinde rekabetin kol gezdiği şu dönemde şüpheli davranışlarda bulunan potansiyel erkek arkadaş ortalık yerde cep telefonunu bırakıp duşa muşa giriyorsa hiç çekinmeden o telefon alınıyor, biraz adrenalin salgısı eşliğinde mesajlar, son aramalar, vs. kontrol ediliyor. Arkadaşın hem sizle hem de başkalarıyla fingirdediğine delalet eden kanıtlar gözle görüldüğü takdirde olay hiç uzamadan nokta konuluyor. bir kandırmacanın, bebişim, aşkitom yalan beyanlarının içinde üç beş ay daha sürecek ama eninde sonunda kanlı bir aldatma hikayesiyle nihayete erecek olan bu münasebet çok daha erken safhada teşhis ve ampütasyon yolu ile tedavi edilmiş oluyor.

  ana fikir: yemişim çağdaşlığı.
  1 -1 ... milan
 3. 3.
  insan ve sevgi kavramları her zaman aynı olacağı için, zamanın etki etmeyeceği imtihan. seven insan her zaman kıskanır.
  ... isigim sana asigim
 4. 4.
  içsel bir çelişkidir esasen. düşün ki, varoş bir semtin alfaltsız bir sokak arasından katılıyorsun hayata. çocukluğun o devrin alternatif kültürünü taşımakta. apartman çocukları ile aranda oluşan tek fark oynayamadığın logo değil elbette. nüans çok kalın. büyük. uçurum.

  kenar mahalle, varoş çocuğu muhazafakar yetiştirilir ekseriyette. zira nasıl bir ilişkidir bilmek güç olmasa gerek para huyunu değiştiriyor canlının. ne kadar para o kadar rahat. o kadar inanç sistemine uzaklık. tamam genelleme yaptım ama öyle işte. bir tarafta kara lastikle top koşturan, saçı üç numara kesilmiş çocuklar. diğer tarafta amerikan traşı olmuş ayağında puma marka ayakkabı ile asfalt üstündekiler... senaryo bu şekilde devam ediyor.

  yetişme tarzı, hayat grafiği, inanç sistemi de o oranla devam edip gidiyor. olayımıza gelirsek;

  çağdaş ve modernist olmak etikettir. yetişme tarzın sarı kızın ahırı da olsa, ileride elbet o etiketi üzerine yapıştırman gereken yerler olacağını bildiğin için, inceden bir öğrenme araştırma durumuna gireceksin. ha olur sana uymaz kullanmaz, bir kenarda öğrenilmiş bir kültür olarak saklı tutarsın. o ayrı mevzu.

  kıskançlık bambaşka bir olay. güvensizlik değildir bu. acziyet ve yetersizlikle çok ince çizgi ile ayrılmış bir konudur. kıskanan alan daraltır. kıskançlık yasak ve huzursuzluk getirir. bunaltır. ancak sadece domuzlar kıskanmaz. bu iki durumun ortasında kalmak en güzelidir. uç noktalar ya koparır ya da domuz yapar aybalam.
  ... beysar