1. 1.
  Çıngıraklı yılangillerden,kuyruk ucundaki sert pulları kımıldatarak kuru yaprak hışırtısına benzer bir ses çıkartan tehlikeli bir yılan(Crotalus).
  1 ... italiano
 2. 2.
  bebek yılan.

  edit: bundan önceki entry silindiğinden entrymin pek anlamı kalmamış. ama hatıra olsun silmiyeyim.
  -1 ... pilotmont
 3. 3.
  çıkardığı sesten dolayı avına sessiz sakin yaklaşmayı beceremeyen, yılan familyasının en gürültücü türü.
  ... asiti kaçmış kola
 4. 4.
  bir latif doğan türküsü.
  ... diyonsos
 5. 5.
  Çok kuvvetli zehri olan tehlikeli bir yılan. Uzunluğu iki metreyi bulur. Kuyruğunun ucundaki sertleşmiş pulları birbirine sürttükçe çıngırağa benzeyen garip bir ses çıkarır. Vücudu, üzeri yer yer lekelerle kaplı kırmızımtrak esmer renktedir. Ağzından dört tane zehirli dişi vardır. Isırması insanı büyük acılar içinde kıvrandırır ve bir kaç saat içinde ölüm meydana gelir. Çoklukla Amerika'da bulunur.
  ... destination unknown
 6. 6.
  ankaralı namık'ın bir parçasıdır.
  ... buyuk resim gorucu
 7. 7.
  ankaralı namık'ın en kral şarkılarından biridir.
  ... ukraynali
 8. 8.
  sempatik, şirin bir şey olarak hayal ederdim hep. tam tersiymiş, adamın ecdadını...
  ... deli dana
 9. 9.
  kuyruğunda bebek çıngırağına benzeyen bir çıngırak bulunduran ve tehdit anında sallayarak bunu belirten bir yılandır, genelde orta seviyede zehirlidirler.
  ... night effect
 10. 10.
  kuyruğunu oluşturan kemiksi yapılar (keratin, insan tırnağını oluşturan madde) çok ince olmalarına rağmen oldukça sertlerdir. Kuyruğunu sallayarak oradaki katmanları birbirine çarptıran çıngıraklı yılanlar, katmanların ince yapısından ötürü top sesine benzeyen bir çıkartırlar.

  Çıngıraklı yılanların bu sesi çıkartabilmek adına en az iki katmana ihtiyaçları vardır. Bir katmanla doğan yılanlar, birkaç gün sonra ikinci katmana sahip olurlar ve bu tehditkar sesi çıkartabilirler.
  ... emre fosforoglu