1. 1.
  bilişim şehri yalovanın en güzel ilçesi.istanbul'a yakın yazlık mekanların içinde hemen hemen en güzelidir.
  3 -2 ... veritaserum
 2. 2.
  kumsalı iki metre genişliğinde ve çakıl taşlarıyla bezenmiş olan,kışları ölüm sessizliğine sahip yazları cıvıl cıvıl olan yalovanın bir ilçesidir.
  -1 ... gaffur
 3. 3.
  istanbuldan deniz otobüsüyle 55 dakika uzaklıkta bulunan yalovaya baglı bir tatil beldesi.Sessiz sakin bir yer olmakla beraber denizi gerçekten çok pistir ve deniz analarıyla doludur ancak onun dışında güzel beachlleri vardır ve insan bir nebzede olsun güneydeki sahil yöreşlerinde oldugu izlenimini verebilir.Bence istanbullular için kısa tatil günlerini degerlendirmede elverişli bir bölgedir
  1 ... kassano
 4. 4.
  yalovaya 12 km uzaklıkta olan şirin ve küçük tatil beldesi! ayrıca istanbula olan yakınlığı nedeniyle de istanbul insanını oldukca cezbetmektedir.herkesinde belirttiği gibi denizi güzel olmayan bu tatil beldemiz gece hayatında ise önemli tatil merkezlerine taş çıkartacak cinsten bir yapıya sahiptir! bünyesinde bulunan discolar bunlardan clup kale ve clup kio en önemlisi olup neden olduğu bilinmeyen bir sebeple yazları saat 22.00 a kadar bayanlara bedavadır? kışları ise hem havası hemde ortamı buz gibi olup pek fazla tercih edilmez.ulaşım imkanlarıda oldukca iyiydir.istanbula vapur vfe deniz otobüsü seferleri sürekli mevcuttur.günübirlik istanbuldan gidilip gelinebilmesi özelliği ise çınarcığa ayrı bir renk katar.her yerde olduğu gibi burdada azda olsa kro bulunmaktadır.ama eğlenmek ve tatil yapmak isteyen orta gelirli bir insan için oldukca uygun bir tatil yöremizdir...
  3 ... batu04karanlik
 5. 5.
  cocuklugumdan berı devamlı ugradıgım tatıl beldesıdır.eskı guzellıgı ve saflıgı malesef kalmamıstır.denızı pıstır.pınez restorant ve kale dısco bılınen mekanlarındandır.ayrıca 24 saat hızmet veren ve etrafı sureklı genclerle dolu olan kaya marketten de ıhtıyaclar daıma karsılanabılır..
  -1 ... erotomania
 6. 6.
  17 ağustos'tan sonra pek te insanlıktan nasibini almamış tiplerin yerleştiği eskiden güzel olan tatil beldemiz.
  2 -1 ... rejected
 7. 7.
  denizi temiz, insanı sonradan görme yalova ilçesi. *
  2 -3 ... pantalassa
 8. 8.
  denizinden her daim yosun ve deniz anası eksik olmayan, ne oldum delisi insanları bulunan ilçe...
  1 -1 ... gonul diyorum akil diyorlar
 9. 9.
  her türlü insanı yazın bünyesinde barındıran bir ilçedir. kışın hayalet kasaba gibidir. yerlisi tatilcileri sevmez koloni gibi gelip mahalle basar. gece hayatı eğlenmesini bilen için zevklidir. denizinin pis oluşu en büyük eksisidir ama oyle olmasa orası çınarcık olmazdı dimi? özellikle bu sene çok büyük bir kıro populasyonu doğmuştur etrafı ağır abi ayağına şebek olan insancıklar doldurmuştur. üç tane önemli discosu vardır en eskisi club kale, yeni ve en gözde olanı club kio ve her sene adı değişen bu senenin club tiea'sı gecen senenin purple'ı. gündüzleri ise kumluğu tavsiye ederim denizi daha bi katlanılabilir ve oradaki mekanların müziği güzel.
  1 ... blackmamba
 10. 10.
  istanbul'dan vapurla 1,5 saat süren, çoğunlukla yazlık olarak gidilen yer... her yıl vapurda giderken annemin koynunda uyuduğum, koşup oynarken dizlerimi parçaladığım, ilk aşk mektubumu aldığım, denizi taşlı, şimdilerde çok kalabalıklaştığını duyduğum çocukluğumun yazlığı.
  1 ... fata morgana