1. 1.
    bir günü daha kaybettik. güneş arkasına bakmadan çekip giderken, umutlarımızın üzerine bir gece daha doğdu. yıldızlar ve ay olanca gücüyle aydınlatmaya çalışıyor tüm hayallerimizi, ama nafile. yaprakları dökülmüş bir ağaç kadar güçsüz hissediyoruz kendimizi. elimizde hiçbir şey kalmadı; yıkılmış hayaller ve yok olmuş umutlar.. şimdi ise manasız bir boşlukta savruluyoruz. tahayyül dahi edilemez bu girdabın içinde çırpınıyoruz. gökteki ilk yıldız kendini gösterirken insanın içine son bir umut ışığı doluyor.
    belki de, bir ihtimal, mutlu olma hayalleri kuruyor ve gülümsüyoruz gökyüzüne doğru. bulutların arasından çıkan aya yalvarıyor, yaratıcının büyüklüğüne sığınıyoruz. yine de emin değiliz. mutluluk belki bir adım öndeydi, belki de milyonlarca adım geride kaldı. bilmiyoruz ve bilemeyeceğiz.

karanlık bastırırken alkol dolu damarlarımla sokakları dolaşıyorum. insan seli yavaşça yok olmuş ve geriye çöpleri karıştıran kediler kalmıştı. evlerin ışıkları yanıyordu. muhtemelen içerisinde sıcak bir yuva vardı; çocuklarına meyve soyan bir anne ve akşam haberlerinde kaybolan bir baba..
    yürümeye devam ediyorum. yorulduğumu ve usandığımı dahi hissetmiyorum. içimdeki hüznü durduracak ve onu bir an olsun yok edecek bir şifa bulmaktan çok uzaktayım. çıkmaz bir sokakta yürümemi engelleyen bir duvarla karşılaşıyorum. gözlerim doluyor, sakince bir köşesine sırtımı yaslıyor ve kendimi bu soğuk akşamda hayallere teslim ediyorum.
    ... bay polar
  2. 2.
    Eğer benimle bir cin çıkarma seansı yaparsan bir sıkıntın kalmaz dormicum.
    6 ... annakaremella