1. 1.
    "benimle çıkar mısın" diye sormak, karşı cinse beraberlik önermek, sevgili olmak için ilk adımı atmak.
    2 -1 ... asiti kaçmış kola
  2. 2.
    genelde ilk seferinde red cevabı alacağın eylem..belki o da çıkmak istiyor olabilir ama daha güsel bi teklif yöntemi bulman için monotonluktan kurtarmak için yapıyordur seni
    (bkz: hayatının geri kalanını benimle geçirmek ister misin?)
    3 ... eşşağan ala gazuğu
  3. 3.
    erkeğe mahsus olandır.kızlarca öylesi makbul olandır.
    4 ... dedemin altın dişleri
  4. 4.
    konuya sağlam giriş yapılamaması halinde, duvardan duvara saçmalamaktır, yinede heyecandır, adrenalindir.
    5 ... the kid
  5. 5.
    ergenlik çağında "çıktığın var mı" gibi abuk bir soruya "hayır" cevabı vermemek için başvurulan müessesedir. bunun ardından "teklif ettiğim var" diyerek göğsünü gere gere gezebilecektir söz konusu ergen kişi.
    5 -1 ... insomniac
  6. 6.
    kadınlar ve erkekler arasındaki iletişim kopukluğu, ifade eksikliği ve türlü türlü sosyal sebepler yüzünden iki gencin beraber karar vermesi yerine bir tarafın "bana ver" diye sorma eylemidir. bir kaç teknik detayla ayrıntılandığında etkisi sürebilecek olsa da arkadaşlıktan öteye gitmeyecek biraz ucundan cinsellik içerebilecek genç usulü çıkmalara sebeb olur. çünkü bu söylem 'çıkma' denen saçmalığa neden olarak iki sex arasında iletişimi koparıp bir nevi arakadaşlık etmenin cinsel karşılığı haline gelmiştir yanlıştır.

alternatifi, istenileni tanışıp kaynaşıp, günler paylaşıp beraber karar vermektir. çünkü 'benimle çıkar mısın?' isteği tanınmayan büyük olasılıkla kişilere sorulur ve genelde "yavaş gel yiğenim, otur bi soluklan" cevabı alır.

eylemin ileri yaş biçimi için; (bkz: kız istemek)
    2 ... meo
  7. 7.
    asla beceremedigim ve beceremiyecegim seydir.Neyseki gerek de kalmamistir*

(bkz: benimlen çIH)
    (bkz: ben senle ilgileniyorum)
    5 -2 ... az laf cok seks
  8. 8.
    -abi projede yok ama suraya bi cıkma yapıp balkon yapsak??

seklinde de gelebilecek teklif
    5 -1 ... metin oktay
  9. 9.
    hangı cagda yasadıgımızı sorgulamamıza sebep olan vukuattır.zira ıkı ınsanın bır beraberlık yasaması agızdan cıkacak evet kelımesıne mı baglıdır.insan sevgısını veya askını duygularıyla hareketlerıye bellı edemez mı?olayı bu kadar basıtleştırmenın manası nedir?
    3 -1 ... jakuzi
  10. 10.
    insan ölürken yasadıkları değil yasamadıkları gözlerinin önüne gelirmiş. ben seni ve yaşayacağımız güzel günleri orda görmek istemiyorum.
    (bayanın elini tutaraktan)Benimle cıkarmısın? gibi bişidir. not: denemeyin en son 15 yasında yaptım bunu * *swh~ ~
    2 -1 ... blackjack