1. 1.
  lübnana asker gönderilmesine ilişkin olarak yapılan protestolarda söylenen slogan. canım vatandaşım ne de güzel buluyor bu sloganları, yine cuk diye oturmuş.
  7 -1 ... devedikeni
 2. 2.
  (bkz: eksi sözlüğ ün tempo dergisinde konu olması)
  ... infoman
 3. 3.
  bugünkü sabah gazetesinde fatih altaylı'nın güzel bir şekilde değindiği son günlerin moda sloganı.
  Not : Fatih Altaylı arkadaşımızın daha öncede yaptığı gibi kendi yazısını çürüten bir yazıyı bir ay gibi kısa bir süre içerisinde yine kendisinin kaleme alacağını bilmenin dayanılmaz hafifliği ile okuyun makaleyi.
  (bkz: Nabza göre şerbet veren köşe yazarları)
  3 ... blindguardian
 4. 4.
  daha uzun yıllar abd'de okumaya (!!) devam edecek gibi göründüğünden, gerçekleşmesi zor hadisedir. ne de olsa, askerlik yan gelip yatma yeri değildir..
  2 ... insomniac
 5. 5.
  gündem den uzak duran ve rte nin oğlunun adının bilal olduğunu bilmeyen bir bilal in ahanda bu ney laa..
  diye üstüne alabileceği slogan..
  1 -1 ... gozluklu kedi
 6. 6.
  (bkz: dokunmayın bilal e o okuyacak abd de)*
  2 -2 ... yasak merve
 7. 7.
  (bkz: yemez)
  ... mosquito
 8. 8.
  (bkz: böyle gidersen askere nah alırsın tezkere)*
  1 ... palta
 9. 9.
  Çok ayıp bir slogan:Bilal gitsin askere

  SiYASETÇiSiNDEN savaş karşıtına... iflah olmaz AKP karşıtından muhalif gazetecisine... Hemen herkesin dilinde bir slogan:

  "Çıkarsa tezkere / Bilal gitsin askere."

  Bu slogan iki açıdan da sorunludur:

  BiR: Olup biten konusunda hiçbir sorumluluğu bulunmayan Bilal, belden aşağı vurularak, işin içine karıştırılmaktadır. Peki Bilal'e askerlikle ilgili herhangi bir imtiyaz tanınmış mıdır? Bu konuda tek bir delil bile sunulamıyor. Yani... Delikanlının tek suçu: Başbakanın oğlu olmak!

  iKi: Eğer bu slogan meşruiyet kazanırsa, bundan böyle askeri konularda karar alanların karşısına çocuklarını çıkarmak gerekecektir. Afganistana asker mi gönderiliyor? Hemen bu kararı alanlara "Senin çocuk da gitsin" diye posta koymamız gerekir.

  http://www.hurriyet.com.t...r/5036116.asp?yazarid=131

  bu sloganın yanlısı yoktur ıkılemıde yoktur.nedeni de burda yaşayan annesını babasının bır tanesı goznuru cocukların nedır günahları..günahları sadece basında yonetmekten yonetılmekten bıhaber ahmak bır basbakanın olmasımıdır yoksa ıyı nıyet ıcınde kullanılmayı bekleyen türk vatandaşı ,türk gencimidir.
  ... no promise
 10. 10.
  çıktı sayılır tezkere haydi bilal askere.
  1 ... bambi bombo wombombo