1. 1.
  Vücudun herhangi bir yerinde oluşan ve çoğu, deride şişkinlik, kızartı, ağrı ve ateş ile kendini gösteren irin birikimi.
  3 ... italiano
 2. 2.
  ölüme bile sebebiyet verebilen zehirli kabarcık.
  2 ... asiti kaçmış kola
 3. 3.
  sivilcenin baya bir büyük olanıdır.önce bölgede kocaman bir kızarıklık olur.sonra bu kızarıklığın ortasına doğru derinizin altına bir şeyler biriktiğini hissedersiniz.elinize aldığınızda bir top gibi gelir size.zamanla şişer bu lanet şey.ateşli de olabilir.bir kaç gün boyunca bu sıkıntıları çekersiniz.şişliğin başında bir beyazlık gördüğünüzde ya da ucunda iğnelenme falan hissederseniz bu patlamaya az kaldığına bir işarettir.ninelerimiz hamur,lokum gibi şeyler sarmayı önerir.doktorlar ise öncelikle antibiyotik verir.
  2 ... gothic evil
 4. 4.
  (bkz: çıbanbaşı)
  2 ... snowman
 5. 5.
  ilk gün sivelce gibi ufak bir kızarıklık şeklinde görülüyor. daha sonra kızarıklık büyürken o bölgede şişmeye devam ediyor. seçilmiş bölge "hayvan kadar" şiştikden sonra içinden acayip sıvılar akmaya başlıyor.
  2 ... the kene
 6. 6.
  aslında mikropdan dolayı oluşan iltihap birikintisi.
  2 ... the kene
 7. 7.
  Eğer kalçalarda çıkarsa otururken bile can yakan, bir kaç oturma denemesinden sonra patlamasıyla son bulabilecek iltihap birikintisi.
  3 ... preghiera
 8. 8.
  derideki ter bezleri veya kıl keselerinin enfeksiyonlarıdır.
  2 -1 ... yett
 9. 9.
  padişahların ölüm sebeplerinden olan enfeksiyon...
  1 ... mevlo
 10. 10.
  çaresi (bkz: kara merhem) (bkz: ihtiyol pomat) olan enfeksiyon, iltihap. genelde kalçada çıkar ve değişik oturma pozisyonları üretmenizi sağlar çıkan yere göre. kişinin sıkıntılı bir dönem geçirdiğine işarettir bu durum. iyi yanı ise; patladığında hem çıban acısı geçer hem de bu sayede dertler, tasalar bir anda unutulur. patlayana kadar sinirden ve acıdan berbat entryler girilir, çıbanla ilgili değişik şarkılar üretilir.
  (bkz: çıbanım çıbanım patla çıbanım, senin yüzünden ağrıyor kıçım)
  5 ... cmbkts