1. 1.
    çünkü cahil insanların bırakın yerine getirmeyi, adaletin varlığından bile haberdar olmadıklarını gördüm bugün.

bakın ben akpnin çözüm sürecini yıllardır destekleyen biriydim. doğuya yapılan yatırımlar, harcanan paralar, temel hak ve özgürlükler hususundaki yenilikler her zaman dikkatimi çekmiştir. ama beni en fazla etkileyen şey ki çözüm süreciyle alakali bile degildi, van depreminden sonra iki yilda 5 küsür milyar dolar harcanarak şehrin yeniden inşa edilmesi olmuştu.

bu hususta diyordum ki, insanlarin yasamasini saglayan bu denli büyük bir yardimin, insanlari yasatmak üzerine çıkarsız gerceklestirilen bu projenin sonucunda van akpye verecektir oylarını. ancak gördüm ki hdpye % 74 oy vermis benim canım kürdüm. arkadaşlar bunun üzerine düşünmenizi tavsiye ediyorum. akil alır gibi değil yahu. senin % 16 oy verdigin parti olmasa o depremin ertesi aylarinda vebadan bilmem neyden gebereceksin. bu kadar mi basiretsiz ve vefasız olur bir millet?

bu yüzden inancımı şu sekilde güncelliyorum:

bölünecek miyiz?
    bölünelim!
    belki o zaman hiçbir iyiliği hak etmeyen akılsız kürtleri kendi kanlarinda boğup topraklarimizdaki hastalığı temizleyebilecegiz.

bunun dışında çözüm süreci bitmistir. bunu akp de anladı. açık açık bu süreç yüzünden akpnin oyları düşmüştür.

demek ki iyi niyetle yaklaşıp boşuna kan dökülmesin mantığı her zaman işe yaramıyormuş.
    2 -2 ... yedi renkli not defteri
  2. 2.
    Olm beğenmediğiniz hevaller bile sizden akıllı.

Nasıl olur da adamların milliyet bilincini uyandırdığınızı, verdiğiniz tavizlerin cesaret kazandırdığını, milli benlik duygularını harekete geçirdiğini göremezsiniz? Neden adamlara kızdığınızı anlayamıyorum. 2005-2006'dan yana bu topraklarda Türk ulusunun değerlerine ne kadar saldırı varsa arkasında AKP Vardı; maşalar ya cemaat oldu ya kürtler. Ama her şey AKP'nin başının altından çıktı. Nasıl kendi yarattığınız canavar olan cemaatin ipleri elinizden kaçtıysa şimdi de kürtlerin kaçtı. Adamlar uyandı, akıllı taktikler uyguladılar, AKPlilerin iktidar sarhoşluğundan yararlandılar, adeta akp'yi parmaklarında oynattılar. RTE on sene içerisinde beş kez kürt-türk kanadı arasında gitti geldi, Türklerden oy toplayamayacağım korkusuyla kürtlere sarıldı, sonra aynısını türklere yaptı. Kürtler bizden daha akıllı çıktı, RTE'nin bu zaafını çok işi değerlendirip burnuna halka takılı ayı misali oynattıkça oynattılar, istediklerini bir bir aldılar, sonra da kenetlendiler.

Ha bu demek değil ki Kürt sorunu hakkında hiçbir şey yapılmamalıydı. Elbette yapılmalıydı. Ama diğer tarafın değerlerini bu kadar ayak altına alarak, tabanını bu kadar oyarak, ümmet hikayeleriyle cahil halkı iyice kafa karışıklığına sokarak yapılmamalıydı. Ha nasıl olmalıydı? Onu da politikacıyım diye atlayanlar düşünsün. ince, akıllı politika budur işte. Ne yazık ki ne RTE'de ne de AKP de böyle bir akıl veya taktik zarafet var. imam Hatiplinin zekası bu kadar oluyormuş demek. Davul bile dengi dengine.

Hiç boşuna üzülmeyin. Kendi elinizle bugünlere geldiniz. Kürtlere de tebrikler, beğenmediğimiz adamlar, bizden akıllı çıktılar, istediklerini gayet güzel aldılar. Şimdi bundan sonra her iki taraf da basiretli olmalı.
    -2 ... asuregibisurat