1. 11.
    Maneviyatı, kan akıtmaktan ibaret sanıp, arkasına milyonlarca bakteri, mikrop saçarak, saygıyı, edebi top yapıp klozete atan güya dinibütün tayfanın yediği halttır.

Yardımlaşmayı, yoksulu, garibi gurabayı doyurmak, et tattırmak yerine, işkembelerini ve dondurucularını hunharca doldurarak, dini vecibelerini yerine getirmiş olmanın huzuruna yaşayan tayfa da, bu rezil tayfadır.

Yediğim şekerin kağıdını bile günlerce çantamda taşıyan ben, senin kestiğin kurbanın kellesini, postunu, ıvırını zıvırını görünce, yedi ceddini anıyorum, haberin olsun!

Bu güzelim ülkeyi, eğitimsizliğiniz, cehaletiniz ve vurdumduymazlığınızla çöpe çevirdiniz, allahtan korkmaz, kuldan utanmazlar sizi!
    7 -1 ... zeytinyagli dolma kalem
  2. 12.
    Eskiden kurban derileri toplanırdı şimdi neden çöpe atılıyor ilginç.
    6 ... lara croftt
  3. 13.
    kurbanın amacı islam dini için allah'a kan akıtma ve etlerin doğadaki canlılara teslim edilmesidir . ..

önce unutmadan yazayım bizim , kutsal kitaplarını okumamış aslında okumuş da arapça okuduğundan cahil kalmış müslümanlar bilmez bunları..
    yine önce yazalım kurbanın asıl amacı yaratıcıya ibadettir ve bu ibadet canlı hayvanı allah için kesmek kanını akıtmaktır. (aslında tüm dinlerde kurbanın amacı budur.)

kurban kesildikten sonra et kurban kesen kişinin ne yapacağına kendi karar vermesidir doğa,yoksul,
    akraba,yakınlar ve kendisi,istediğini yapmakta hürdür.

nasıl doğaya bırakılır , kurban kesildikten sonra ister bütün ister parçalara ayrılmış halde aç olan canlılar için doğaya bırakılır ve kurban yerlerine fakir insanlar kurban yerlerinden alır eti tabi ki kesenin de hakkı vardır o da istediği kadar yer.
    bana göre kesilen kurbanın bir kısmını aç hayvanlara vermek gerekir ,hatta sakatatlar temizlenip doğaya bırakılmalı şehirde olan sokaklarda yaşayan hayvanlara verilmeli.

peygamber zamanında ki içtihat buna yakındır ,budur...,

buna uyan türkiye'de müslüman var mı ?

ne gezer bırak hayvana yiyecek vermeyi bizim müslüman kediye işkence ediyor ,yavru kediyi canlı canlı eziyor hatta kedileri yakıyor.
    kedinin peygamberinin emaneti olduğunu hiç bilmez.
    3 -1 ... baris hemen simdi
  4. 14.
    o et değil, et ayrılırken çıkan yenmeyecek parçalardır yanlış görmüşsündür.
    -1 ... sweet mandarine
  5. 15.
    çöp tenekelerine bırakılan kurban atıkları
    -2 ... chance boudreaux
  6. 16.
    kötü kokulara sebep olur ve israftır.
    ... dertler derya olmus
  7. 17.
    bir kez daha islamın nasıl gereksiz yorumlandığını gösterir. arkadaş kurbanı kesip ihtiyacı olana dağıtacaksın. çöp tenekesine bırakacaksınız neden kestiniz? çöpe attıysanız sokak hayvanlarına eziyet edenlerden ne farkınız kaldı? bir de inançlı olacaksınız.

edit: imla.
    2 -2 ... tanri bizimle sims oynuyor
  8. 18.
    Bu sene kurban derisi toplayan hava kurumu araçlarını görmedim, Camiler de kurban derilerini almıyor. Onun yerine satın parasını getirin diyorlar.
    insanlar da ya uğraşmak istemiyorlar ya da tabakhane yok yakınlarında.

işkembeyi pisliğiyle çöpe atan şehirli ayıya söyleyecek sözüm yok.
    2 ... yani herhalde sanirim galiba
  9. 19.
    arap yağı bol bulunca... diye devam eden söz geldi aklıma.
    lokantada bir tas işkembe çorbasına 15-20tl acımadan veren insanlar! işkembenin yüzüne bakmaz olur her kurban bayramında. sorsan kim temizleyecek onu şimdi derler. neden, çünkü daha iyisi var önünde!
    2 -2 ... rusim
  10. 20.
    Et atılıp atılmadığını bilemiyorum ama biz bu yıl kurban derisini verecek yer bulamadık. Eskiden hava kurumu falan dolaşır toplardı derileri.
    -1 ... abaninaltindakisopa