1. 1.
  Toprak tencere.
  1 ... italiano
 2. 2.
  ömrü hayatınızda yiyebileceğiniz en güzel kuru fasülyelerden birini hazırlayan lokantanın adı. buranın fasulyesi az su, bol tereyağı ve kuşbaşı kuzu eti kullanılıp çömleğin fırında pişirilmesiyle hazırlanır. çamlıca kısıklıya ve maltepeye yolu düşenlerin denemesi tavsiye edilir.
  1 ... alpiloji
 3. 3.
  çanağın kankası.
  2 ... sıçtırtma lamasına
 4. 4.
  popo, kıç, kabaca * için kullanılan tabir.
  kıç üstü düşenler için söylenir,
  -yavaşşş, kırcan çömleği!
  1 ... iceri terligi
 5. 5.
  akcaabat köftesi, yoğurdu ve sütlacı da en az kurufasulyesi kadar lezzetli olan ramazan ayında rezervasyonunuz yoksa koskoca üç katlı mekanda tek bir sandalye bile bulamayacağınız, terasından güzel manzara izleyeceğiniz lokanta.
  1 ... hanna
 6. 6.
  servisinde bulunduğum bi çocuğa göre doğru yazımı çölmekmiş.
  (bkz: ben bugün bunu öğrendim)
  ... penny lane
 7. 7.
  camlıcada bulunan guvecte kurufasulyesinin ustune tanımadıgım restorandır. birinci katının terasında yer bulmakta zorlanabilirsiniz. özellikle en ucta bulunan ve surekli donen yuvarlakta ise baya sanslı olmanız gerekmekte. bi ne vi don baba donelim hesabı calısır zira. ilk turda siparişleriniz alınır, ikinci turun basında yemekler gelir, 3. tura ise cayları saklarsınız ki manzaradan maksimum devirde faydalanabilesiniz.
  (bkz: abi bi tur binebilir miyim)
  ... corpsebride
 8. 8.
  saklambaçta çanakla beraber patlayan mutfak gereci.

  ayrıca kuru fasulyesi pek de leziz olmayan kazık mekan.
  ... aerozeppelin
 9. 9.
  düşüp de kırdığınızda yedeği olmadığı için sizi yatağa mahkum edebilecek arka aparat.
  -1 ... crysania
 10. 10.
  büyük çamlıca tepesinde, hayatınızda yiyip yiyebileceğiniz en lezzetli kurufasulyeyi yapan lokantadır; meger daha önce hiç kurufasulye yememişim demenize sebep olmaktadır. alabildiğine manzarası bulunmakta, ve 360 derece dönen mekanizması sayesinde manzaranın her bir köşesini yemek boyunca izleyebilmektesiniz. şiddetle tavsiye edilir...
  ... damurasan