1. 1.
  (bkz: ironi)
  -1 ... hayis zayeb
 2. 2.
  Kimin kayigina binerse onun turkusunu soyleyenin ironik sevinci.
  Kopeklik yapmaktan haz aliyor millet.
  2 -2 ... frekans
 3. 3.
  Yazıyı sadece kendi çarpık zihniyetinizi savunmak için orasından burasından kırparsanız tabi ki sinir edici bir anlam çıkar. Adam ironi yaparak bir şeyler anlatmak istemiş, peki yazının gerisi nerede? Hani o açık, demokratik, her şeyi kucaklayan zihniyetiniz? Niye işinize gelen yerleri alıp gerisini yok sayıyorsunuz? Sizi gidi özgürlük savunucuları sizi.

  Buyrun yazının tamamını okuyun, cesaretli olun, gerçeklerden kaçmayın. Ha sonunda hala haksız bulursunuz o ayrı; her yazdığı yasa değil bu adamın. ama oranız ayrı buranız ayrı oynamasın. Tam da sayın yazarın "kırptığı" yerden itibaren yazı aşağıdaki gibi devam etmektedir.

  --spoiler--
  Bu konuda hiç kıvırtmamış, içimden geldiği gibi yazmıştım. Şimdi size o yazılarımı bir kez daha anımsatmak isterim. işte 5 Mayıs 2013 tarihli, “Bu kafa olimpiyat istiyor” başlıklı yazımdan bir bölüm:
  “Bizim hükümet artık büyük oynuyor. Türkiye’de yaşananlar yetmedi, Esad’ı devirdi (!), şimdi olimpiyat istiyor. Bu olayın kara mizah boyutu önceki gün Türkiye’de yaşandı ve bir ilk gerçekleşti. Tayyip, Türkiye’yi ziyaret eden Japonya Başbakanı Shinzo Abe’ye öneride bulundu:
  - Siz olimpiyat adaylığından vazgeçin, biz yapalım.
  Sonra açıklama yaptı:
  - Herhalde Sayın Başbakan Tokyo Valisi’ne bu talimatı verecektir.
  Konuk Başbakan güldü, ‘Olimpiyatlar Tokyo’da yapılırsa herhalde ilk tebrik eden Türkiye olacaktır’ dedi. Bu sözler Tayyip’i nakavt etti.
  Olimpiyat oyunları bu Tayyip kafası tarafından tarihte ilk kez böylesine bir utanç verici pazarlığı alet edilmek istendi. Türkiye rezil oldu.
  Herhalde bütün dünya görmüş ve Tayyip’e gülmüştür…”
  * * *
  işte 21 Ağustos 2013 tarihli, “Bu kafaya olimpiyat fazla gelir” başlıklı yazımdan bölümler:
  “Dünya devi (!) AKP bu işe de soyundu ve olimpiyatlara talip oldu. Hiçbir fırsatı kaçırmıyorlar.
  istanbul büyük bir köy. Altyapısı sıfıra yakın. Yazın sıcakta sular kesilir, kışın bir santim kar yağınca felç olur, yağmur yağınca her yeri su basar. Büyükşehir Belediyesi 1994 yılından beri bu Tayyip kafasının elinde. Aradan 20 yıla yakın bir süre geçti, bu büyük köyün bir tek sorununu bile çözemediler.
  Şimdi bu kentte olimpiyat yapılmasını istiyorlar!
  Yapılırsa o günkü 20 milyon nüfusuyla istanbul biter, tıkanır, rezilliğimize bütün dünya tanık olur…
  Dikkat ediniz, Türkiye’ye gelen giden resmi ziyaretçi sayısı son aylarda epeyce artış gösterdi. Her birinden yine yüzsüzce ve bıktırırcasına aynı şey isteniyor:
  - Lütfen bize oy verin.
  Eğer olimpiyatlar istanbul’a verilirse, bunlar iktidardan düşene kadar bayram ilan edileceğini ve aynı tantanaya tanık olacağımızı şimdiden bilin:
  ‘Tokyo ve Madrit’i devirdik, dünya devi olduğumuzu kanıtladık!’
  Sonra istanbul ve bütün Türkiye’de vurgunlar başlayacak. Binlerce irili ufaklı yandaşa iş verilip köşeyi bir kez daha dönmeleri sağlanacak…
  AKP olimpiyatı iktidardan düşene kadar iç siyaset malzemesi olarak kullanacak…
  Ancak bütün tahminler bu işin istanbul’a verilmeyeceği doğrultusunda.
  Japonlar ve ispanyollar da bizimkiler gibi yalvarıp yakardı mı, delege tavlamak için kesenin ağzını açtı mı, örtülü ödenek parasından adam tavlama harcaması yaptı mı, halkının dualarına (!) sığındı mı, elbette bilemeyiz.
  Ama hiçbiri bu işi iç siyaset malzemesi olarak kullanmayı, olimpiyatlar üzerinden muhalefet partilerine bindirmeyi aklından geçirmedi.
  Bütün içtenliğimle söylüyorum:
  Olimpiyatların istanbul’a verilmesini istemiyorum.
  Bu kafalara olimpiyat çok fazla gelir.”
  * * *
  Yazılarımda bu olimpiyat yüzsüzlüğünü iyi sergilemişim! işte bir başka örnek. 28 Ağustos 2013 tarihli yazımdan bölümler:
  “Bu şeriatçı, milletinin adını bile söyleyemeyen kafaya, mezhep ayrılığı yüzünden başımızı Ortadoğu ve özellikle Suriye’de belaya sokan bu zihniyete olimpiyat verilir mi!
  Adam gidip Rize’de nutuk atıyor. Kadınlar ve erkekler için ayrı yüzme havuzları yapılacağını söylüyor.
  istanbul dünyanın en büyük köyü. Amaçları belli:
  Olimpiyatları bile kullanarak siyasi propaganda yapmak.
  Ancak anlaşıldığı kadarıyla kaybedecekler. Tokyo kazanacak gibi görünüyor.
  Fakat Tayyip yenilmez!
  Eylül ayında seçimin yapılacağı Arjantin’e kafilesiyle gidip boy gösterecek. istanbul’a verilirse söylemleri şimdiden belli:
  ‘Dünya devi olduğumuzu bir daha kanıtladık!’
  Kazanamazsak:
  ‘Dünya bizi kıskanıyor, daha fazla güçlenmemizi istemiyor!’
  Arjantin’de oy kullanacak olan yaklaşık 100 delege eğer bu kafaya, bu mezhepçi-ümmetçi kafaya olimpiyat oyunlarını verirse yuh olsun onlara!”
  * * *
  Evet sevgili okuyucularım, tatil öncesi bunları yazmıştım. 2020 yılında yapılacak olimpiyat oyunlarının istanbul’a verilmesini istemiyordum, açıkça vurgulamıştım.
  Verilseydi neler olacaktı:
  Tayyipgiller iktidardan düşene kadar ensemizde boza pişireceklerdi.
  Bu spor olayını iç siyaset malzemesi olarak kullanacak, vatandaştan oy isteyecek, yeni havalara girip şımardıkça şımaracaklardı.
  Korkunç bir vurgun, hortum, yolsuzluk ve rant furyası yaşanacaktı.
  Bütün yandaşlar olimpiyat bahanesiyle bir kez daha zengin edilecek, köşe döndürülecekti. Karşı çıkanlara verilecek yanıt hazırdı:
  “Olimpiyat yapıyoruz kardeşim, işi mi bırakalım yani!..”
  Fırsat bu fırsattır, gün bu gündür deyip Cumhuriyet tarihinin en büyük yolsuzluk ve vurgunlarını istanbul’un topraklarından fışkırtacaklardı.
  Olimpiyat oyunlarına babalarının hayrına talip olmamışlardı.
  * * *
  Bu konuda hazırlanan ve bütün dünyaya gönderilen “Tanıtım film ve broşürlerini” belki görmüşsünüzdür. O film ve broşürlerde bir tek başı kapalı kız yoktu! Hepsi de çağdaş Türkiye’nin, Mustafa Kemal Atatürk‘ün kızları idi.
  işlerine gelince iç siyasette din ve örtü sömürüsü yapanlar, işlerine gelmeyince dünyanın karşısına ‘Modern ve çağdaş Türkiye’ ile çıkıyordu.
  Neyse, oldu bitti, olay arkada kaldı.
  Arjantin’deki oylamaya devletin ve milletin parasıyla Tayyip ve ekibi dahil 600 kişilik yandaş kafilesi götürenler eninde sonunda nasihat aldılar. Süreç onlar adına hüsranla sonuçlandı.
  Açıkça söylemek gerekirse, tatilde iken öğrendiğim bu haber benim gibi milyonlara insanımızı da mutlu etti, bu hezimet sonrasında çapulcular dahil hep birlikte zevkten dört köşe olduk, yüreğimiz yağ bağladı.
  Bunu bildikleri için hezimetin ardından vıcık vıcık mesajlar attılar:
  “Şimdi kıçınıza kına yakın… Kına stokları tükendi!..”
  Kınamızı sevinerek yaktık, mutlu olduk.
  Kafesteki olimpiyat kuşu artık kaçtı!
  Tayyip’e vesaireye geçmiş olsun, bir daha sefere inşallah!
  --spoiler--
  1 -1 ... asuregibisurat
 4. 4.
  köpeklik yapıp, akp ye oy vermekten haz alan millete dert olmuş sevinç göstergesi.
  ... tomford
 5. 5.
  akdeniz oyunları ne halt olduğunuzu belli ettikten sonra bir de olimpiyatları mı isteyeydik. mersin'de hiç bir oyuna bilet bulup giremedim ama tribünler bomboştu. müftülükten bilet dağıtmaya devam edin ve sonucuna da katlanın. öyle bik bik ötmek yok.
  1 -1 ... teflon