bugün
tavsiye

düzenli manita

Düzenli manita? Bu ne demek oluyor ya? Çocuğun teki dedi bana bundan olurmuşum. Swh
Hayatımda ilk kez duyduğum ergen terimi.

yazarların çocukken para kazanma yöntemleri

eskinden poşet yoktu kese kağıdı vardı. biz de arkadaşımla eski gazetelerden kese kağıdı yapar pazarcı amcalara kiloyla satardık. tutkal olarak sulu hamur kullanırdık. pazarcı amcalar kese kağıdı ağır gelsin diye hamuru bol kullanmamız konusunda bize telkinde bulunurlardı.

uzak mesafe ilişkisi

online egitim, acik ogretim, zirt zort mit harvard oxford sertifika programi gibi birsey bu. zaman harciyor ama kimseye bir faydasi yok. lutfen ayni sehirde yasamadiginizi bildiginiz insanlari aramayin raatsiz etmeyin, kendinizi durduk yere hatirlatmayin.

türkiye işçi partisi

Bir ringe çıkıyor ve eşit olmayan şartlarda 5-6 yarma boksör ile karşılaşıyorsunuz. Bu esnada size daha iyi vursunlar diye antrenörünüz olacak dingil köpek elinizi arkadan tutuyor; ki boksörler sizi haşat etsin. Bu durumda ne yaparsınız? Önce o antrenörün anasının hatrını sorar mısınız, sormaz mısınız? Bizim boksör sadece herifi ring dışına atıp diğerlerini de patates etmiş, hepsi bu. Soykırım diye bir şey hiç olmadı ve olmayacak. Siz Mehmetçik'i kiralık katil mi sanıyorsunuz? Onun alnı ak, ruhu pak, adam gibi mert ve delikanlıdır. Kimseye haksızlık etmez. Soykırım yapmamışız; ama amiyane tabirle analarını bellesek yeri imiş. Tehcirin adı soykırım olamaz. Salak salak konuşmasın kimse! Vatanına hainlik etmeyen Ermeni de Yahudi de Kürt de olsa baş tacıdır. Ülkesine hainlik eden Türk de olsa kansız köpektir. Durum bu kadar açık ve net.

chp li o tekin in öcalan ın fotosu ile pozu

Siz mevzuyu ya anlamıyor ya da gavur inadınıza yedirip doğruyu diyemiyorsunuz. Allah Chp'nin, Akp'nin, Mhp'nin, iyip'in, Dem'in ve sair ne kadar parti; Bop'çunun, Kılıçtar'ın, Özel'in, Meral'in, Selo'nun ve sair de ne kadar da siyasetçi varsa, istisnasız belasını versin! Salak mısınız siz yavrum? Pkk dün de bugün de yarın da teröristtir. Dem mi ne zıkkımdır; dün de bugün de yarın da terör destekçisi kansız bir partidir. Bugüne göre değil vicdanınızla konuşun! Oy için Hdp ile kanki olup "400'ü verin bu iş bitsin" dediklerinde Hdp ile toplam sayı kastedilmişti. Allah yüzümüze baktı ve salt çoğunluk olan 376'nın 1 eksiğini alabildi, bu BOP'çu ve kankisi HDP. O zamana kadar ortaktılar ve anayasanın içinden geçeceklerdi. Pkklılar dahi iktidarın gözünde "sevgi pıtırcığıydı!" o zamana kadar. Doğruyu konuşun, partizanlık yapmayın, totoş olmayın! Delikanlı olun iki dakika! Benim ettiğim lafın aynını edin de sonra resim paylaşırsınız. Siz Bop'çu "Sayın! Apo" derken neredeydiniz, rahmeti gazabını aşarken! Sağır mı olmuştunuz? Adam olun lan! Koruyacaksanız yüce dinimiz islamı, Türklüğün onurunu, adamlığı ve delikanlılığı koruyun! Pırasa bıyıklı bi' BOP'çuyu değil! Delikanlı olun!

gecenin hissettirdikleri

1 gün sonra yaşanacak ayrılığın üzüntüsü. Benden uzakta kedim büyüyor, ailem yaşlanıyor.

çin halk cumhuriyeti

Aklı başında maddi durumu iyi olan çinlilerin bile koşarak kaçtığı ülkedir.

Evet pandemi öncesi 2-3 yıl kadar tersine göç(yurt dışında yetişenlerin çin'e dönmesi)olmuştu, fakat şimdi öyle değil. Onların %70i yetiştikleri ülkelere geri döndüler. Üstüne çin'de çalışmak için can atan yabancılar da çoğunlukla burayı terk ettiler. Bu gidişi tersine çevirmek çok zor artık. Pandemide herkes gördü bu ülkenin nasıl korkunç bir polis devleti olduğunu.

en iyi suv modelleri

Heybetli ve şatafatlı duran favori suv modellerim;

Mercedes amg g64
Land rover defender
Ford bronco
Toyota land cruiser
Range rover vogue
Volvo xc90
Bmw x5
Cadillac escalade
Nissan patrol
Wolkswagen Toureg
Audi q5
peugeot gt8
Jeep compass
Dodge nitro
Chevrolet captiva
Jeep wrangler rubicon
Ssanyong Torres
Chery tiggo pro8.

halkın kurtuluş partisi

şovenist konuşan, prim için mustafa kemal'i kullanan oportünist revizyonist parti.
öğrenci üyelerden para almayan parti.

3500 yerine 3 bin 500 yazmak

Millet iyice matematik özürlü oldu da buna çözüm iyice seviyeyi düşürmek değil insanların seviyesini artırmak olmalı. Adam 3.500 sayısını 350 veya 35.000 ile karıştırıyor. El insaf! Veya 3.500 yazınca anlamıyor. Hele 10.008 yaz desen...

Bi de gereksiz "bir" kullanımı var. "Geçen bi film izledim" gibi. Bir demesen de oluyor. Hatta Türkçe'ye daha uygun oluyor. Bu zaten ingilizce'den geçme tabir bize. Zaten birden fazla film izlediysen bunu o zaman söylersin. "Adam bi markete gitmiş" derken ne gerek var bi demeye? Her kanalda aynı saçmalık yapılıyor.