bugün

istanbul'un bahcelievler ilcesinde bir semt.
eminönü'den 82 nolu otobüs veya hafif raylı metroyla ulaşılabilen bakırköy-incirli'den sonra e-5 üstündeki semt.en önemli caddesi olan mareşal çakmak caddesi araç trafiğine kapatılınca pek güzel olmuştur.
ama ara sokakları hala çok tehlikelidir.
içinden çıkılmayacak bir trafiğe ev sahipliği yapan semt. (bkz: sözlük bana yolu aç lan allahsız)
havaalanı-aksaray hafif metrosunun boşaldığı tek istasyondur.
ataköy var bir de karşısında.
e5teki üst geçidin ortasında durup bir şirinevler'e bir de ataköy'e bakılır. Türkiye'nin özeti anlaşılır. şirinevler'e doğru yürünür.
yeni yapılan bariyerler yüzünden toplu taşıma araçlarının uzun süre trafikte beklemek zorunda kaldığı mekan.
(bkz: buradan yetkililere sesleniyorum)
türkiye'nin en kalabalık durağı.
geceleri elini kolunu sallayarak gezmenin mümkün olmadığı, kızlara aç erkek arkadaslarımızın sanki sözleşip de burda toplandıklarını düşündüğüm, trafik ışıklarında yapılan yeni çalışmalarla trafiğin daha da içinden çıkılamaz hal aldığı, aradığınız her şeyi bulmanın mümkün olduğu ve ataköyle arasında sadece bir köprü bulunan bir yerdir.
Küçük ama kalabalık bir semttir. Ulaşımı kolaydır ama trafiği meşhurdur.
alt sokakları 3lü 4 lü olarak kesişir. trafik tıkandığında kavga kaçınılmazdır.
benim ömrümün bir kısmının geçtiği (hala geçmekte) iğrenç bir yerleşkedir. dışardan görüntüsü de iğrençtir insanları da. gezilip görülüp nefret edilesi yerlerdendir. hele bir meydanı vardır ki anlatırken bile midem kalkmakta. topunun başına meteor inşallah.

(bkz: bok çukuru)
(bkz: cehennemin dünyadaki kapısı)
(bkz: pislik yuvası)
ilginçtir. bir köprü vardır sadece arasında güzel bir mekanla. köprünin diğer yanı içinde bir alışveriş merkezi ve kültür merkezi bulunduran 9. kısım ataköy, diğer taraf ise yaşamanın dahi zor olduğu şirinevler' dir.
ataköyle arasındaki köprünün üstündeki işporta tezgahları yüzünden yürünemez haldedir. zabıtaların pek görmediği işportacıları görebilmeleri için yakın zamanda köprünün sundurmaları sökulmüştür. meydanının çevresini bol miktarda dersane çevirmiştir.
ayrıca; zamanında meydandaki atatürk heykelinin eliyle işaret ettiği noktada randevu evi varmış derlerdi ne kadar doğrudur bilinmez.
atatürk'ün büstünün işaret ettiği yerin genel ev olduğu bir fox muhabiri tarafından kanıtlandı. (muhabir, şirinevler meydan'da bir kadına "abla arkadaş askere gidiyo ona karı versene, 50 YTL olmaz ama 40 ytl olur he mi abla?" dedi...)
polisler genel evi basıp burayı kapattılar.
kiralar uygundur.
isminin aksine hiç şirin evlere sahip olmayan yer. böyle pespaye döküntü falan hep. (tarabya'da oturuyorum ya ben de muğa koik)

entry girilirken ilk sayfa kontrol edilmemiştir, entry silinirse hiç de alınmam şahsen. ama bu espri yapılmalıydı, gerçekten.
az önce önünden geçtiğim internet kafede iki bayanın uludağsözlük okuduğunu/ belki de yazdığını gördüğüm semt.
özel mesaj atmalarını beklemiyor değilim.
ataköy'e bağlayan üst geçitte dilenciler eksik olmaz.dilenci hanım-bey burayı okuyorsan sana sesleniyorum. her allah'ın günü "bi' ekmek parası" diye dilenmeyi kes artık. biliyoruz fırın açtığını.
edit: buralar entry kaynıyordu bir saniye öncesine kadar.
metrobüs ile cevizlibağdan avcılar yönüne giderken 4. durak.
küçükken ciddi anlamda küçük mü küçük, şirin mi şirin evlerin bulunduğu yer olarak bilinen yerdir.
(bkz: çocukken yanlış bilinen şeyler)
gece 12'den sonra isminin şirinevler'den ziyade genelevler olarak değiştirilmesi gereken semt. bir üst geçit ötesi gayet nezih bir yer iken berisinin böyle olması garip.
istanbul kültür üniversitesinin olduğu mahalle

üniversitemin bulunduğu yer...

eleştirirdim ama yemek yediğin çanağa tükürmek gibi olur...
üst geçidiyle ünlü semt

söz konusu üst geçidin bir ayağı varoş mahallesinde diğer ayağı burjuva mahallesindedir..

bu yüzdendir ki bu geçit halk arasında "medeniyetler köprüsü" olarak bilinir.

ayrıca istanbul'un en yoğun üst geçidi olduğu rivayet edilir.

üst geçidin kesişim kümesi: ataköy,şirinevler,havaalanı-aksaray metrosu,metrobüs,e5 geliş,e5 gidiş...