bugün

24 haziran seçimleri sonrası "koyduk mu, koyduk mu" diye gezinen birtakım yurttaşlara sormak istediğim soru.
Yarın, yani bu sabah 7 milyar dolar dış borç ödemesi var.
(bkz: temmuz 2018 de yapılacak dış borç ödemesi)

anlık bankaların dolar satışı 5.06 tl oldu.
1.5 sene daha zamanı olan erdoğan seçimleri neden öne aldı anladınız mı şimdi?
Seçimlere kadar piyasaya müdahale etti, dolar rezervlerini eritti, şimdi de kasada müdahale edecek döviz kalmadı.
Şimdi gelsin faiz arttırımı.
o da yetmezse "borç verdik" dediğiniz imf ile masaya oturursunuz artık.

Daha bugün yazdık, "erdoğan'ın yemin ettiği günden beri yüzde 7 fakirleştik" diye.
bu gece bir yüzde 5 daha fakirleştik toplum olarak.

Sabah hepiniz aç uyanacaksınız.
Elbirliği ile bu ülkenin a. Koydunuz.
Hayrını görün.

Yazıklar olsun hepinize...
7 milyar dolar borcumuz olacaktı olmasına, ama AKP bir sonraki seçimde kaybedecekti.
Bunu anlamaktan aciz misiniz yahu.
Adamlar işlerin kötüye gideceğini öngörerek seçimi erkene aldılar, amma velakin zaten bir erken seçim bekleniyordu, adamlar böyle bir sistem kurup, kaybetmeyi göze alır mı?
Asla.
Ya anlayın artık ülke ekonomisini kötü yapan devlet veya başkan değil sizlersiniz , bizleriz artık insanlar tarım yapmıyor şehre gelip kolay memur hayatını seçiyorlar hal böyle olunca tarım azalıyor ve bizde dışardan almak zorunda kalıyoruz. insanlarımız bilime , üretime , teknolojiye değil araziye eve yatırım yapıyor . Bizim birbirimizden değil dışardan para kazanmamız lazım.
Bu ülkeyi kurtuluş savaşında batıramadılar. Bir daha asla batıramazlar. Evvelallahın izniyle herbişeyin üstesinden geliriz. Bu kadar umutsuz ve karamsar olmayın. Ne demiş atalarımız;"kış kışlığını, puşt da puştluğunu yapmadan gitmez." Eğer bize yönelikse bu hamleler, gereği yapılır. Biz büyük bir milletiz.
koyduk koyduk .

durmak yok koymaya devam .

yok öyle buyrun gelin siz yönetin diye bir şey yani .

hayal kurma olur mu .

götü terleteceksin kazanacaksın yoksa ağlamaya devam .

koro halinde alalım senkron bozulmasın lan .
chp battı .

mecburen öldük bittik yandık politikasına mecbur kaldılar .

aha geberdik .
Ulan bu tiamat in allah belasını versin.
Ülke batmış hala gelmiş koyduk koyduk yazıyor.
Allah belanı versin de kurtulalim lan senden.
bu bir reis sevdası .

atatürk sevdası ne ki .
Tengir yine kilise papazı gibid fetvaya başladı. Kardeş bize Bir şey olmaz. ilk maaşları kesilecek senin emeklili maaşı. Artık Avrupa'ya göç edersin sende.

Anlamadım evet.
inanmak istemedim ama cidden şu an 4.92'yi bulmuş gibi duruyor.
ülke batmış arkadaşlar .

tabi siz haberi muhalefetten alın .

kesin ve doğru kaynak tır .

kesinlikle yalan söylemezler .

bakın izleyin

http://www.youtube.com/watch?v=WRtKk03_ArM
ince olsaydı da batardı, amma velakin ben şahsen muharrem ince'nin yatırımcılara erdoğan'dan daha fazla güven verecek bir kişi olduğunu düşünüyorum.
Şimdi geldiler, hemen "faizleri düşüreceğiz" muhabbeti ile. düşür birader, gözünün yağını yiyeyim düşür, özel bankaları da buna dahil et, nasıl devlet bankalarını buna zorladıysan, sonuçta adamlar zaten göt korkusu ile yaşıyor, ulan bizim de mal varlığımıza el koyar kayyum atarlar mı diye. Ülkenin içine edip de yurtdışına kaçmasalar bari.
Tanım: serzeniş.

Yorum: siyasette hiçbir şeyin tek bir sebebi olmaz. Son birkaç yılda olan biteni geçtiğimiz 16 yıldan; geçtiğimiz 16 yılı da son 40 -50 yıldan ayıramazsınız. Sistemde bir arıza var. Son iktidar sorunu şekilde arıyor. Asıl sorunun kaynağının kendilerinden ve kendiliğinden olduğunun farkında değiller. Onlardan öncekiler de değildi. Sonrakiler de olmayacak.

Bu ülkede çok vatansever var. Solcusundan sağcısına.
Bu ülkede çok hain var. Solcusundan sağcısına.
görüğünüz gibi muhalefette felaket senaryoların dan başka bir cacık yok .

yani bir kafamı çalıştırayım oylarımı artırayım seçimleri kazanayım vatanımı genişe çıkarayım gibi endişleri hiç olmadı .

olsaydı en azından bir kere bile kazanırlar dı . ama yok .

alırlar kahvelerini oturular klavyenin başına vay efendim öldük vay efendim geberiyoruz .

gebermezsen puştsun zaten .
hani almanlarla biz birdik, butunduk.
almanya yenilince biz de yeniliyorduk.
e adamlar ekonomide zirvedeler, biz niye batiyoruz?
lutfen alamanlarin da bizi yari yolda biraktigini soylemeyin.
niye hepimizie yazıklar oluyor ya la ?

hamsi kafanın teki sanki seçim sandığına birlikte gitmişiz gibi

ısrarla chp li olduğumu iddia eder,

başkası eseflerini saçar.

la kaç aydır yazıyoruz şorada ?

ilk kriz sinyali akkkuyu işinde geldi,

şu anda akkuyuyu konuşan var mı ?

konuşamaz

ya niye ?

bunun için kredi bulmaya gittiler

kimse zırnık vermedi.

o an işareti aldılar.

kaç ay önce yazdık bunu.

hele bu yıl sonu daha karanlık

şu 6 ay da özellikle yol sonuna

180 milyar dolar gibi ödeme var

sen bakma recayinin bizim kimseye borcumuz yok demesine

16 senedir bitmeyen türkü

imf takip masasını çoktan kurdu bile.

sonuç başlıca akabeli götürgenler

varlıklarını çoktan yurt dışına taşıdı bile.

gemiyi önce kimler terk eder sorunsalı.
"Bu ülkeyi kurtuluş savaşında batıramadılar bir daha da batıramazlar." tezi yanlıştır. 1918 (mondros) li yillarin askeri teknolojisi ile 2018 'in askeri teknolojisi kıyaslanamaz bile.
--spoiler--
aç kalırız açıkta kalırız ama reisi koltuğundan indirtmeyiz.
--spoiler--

senin aç kalman ülkeyi doyurmaz. sen zaten açsın..

- seçimler neden erkene alındı. çok söylendi çok yazıldı
şimdi işten atılananlar düşünsün.
hayatında 3 haneli enflasyon, 4 haneli faiz görmemiş tipler, sırf kendi partisi kazanmadı diye batıyoruz goygoyu yapıyor ve daha da kötüsü seviniyor.
Çok da sikimde.

Tam da şu an denize gitmek için biraz havanın serinlemesini beklerken, buzlu bardakta bira içiyorum.

Asgari ücret alıp akp ye oy veren düşünsün.
Artık sallamadığım gelişmedir. Seçmen tercihleriyle bu sonuca katlanmak zorunda. Akp'ye en çok oy veren kesim ya en alt maddi gelire sahip kesim ya da ultra zengin kesim. Her ikisi de bu sondan kaçamaz artık. iktidara Oy vermeyen orta direk ise maddi kayıpla da olsa yoluna devam eder. En fakir iyice bitecek, zengin ise fabrikasını satışa koyacak. ilk defa bir krizden sebep olanlar etkilenecek.
altta mersedes orda burda yazlık ama ehonomi coh götü .

boğma rakıya para var ama ekmek bile alamıyos ekmek daş gaynatıyoz daş .

ehonomi coh götü coh .
sözlüğün yaş ortalaması 20 civarı ama bakıyorum herkesin ağzında bir doksanlarda olsaydık lafı var. o günleri biz mi yaşadık bu küçük arkadaşlar mı yaşadı bazen karıştırıyorum.

bir de buradaki bu armutlara laf anlatmaya çalışmayın artık. karımla yakalasam kızmam diyen tiplere neyi anlatmaya çalışıyorsunuz hala. açlıktan ölsek koltuktan indirmeyiz diyor. herkeste gıcır telefon varmış araba varmış. o gıcır telefonu arabası olanların kredi kartı ve kredi borçları ne kadar ? koltuktan indirmezlermiş. indirmeyin zaten o otururken sırası ile sizde gidip oturun kucağa rahatlayın.