bugün

gayet normaldir efendim.

nerden mi biliyorum? kendimden.

bir zamanlar 95 57 95 olan ölçülerimden eser falan kalmadı şimdi. hatta bazen ben bile, öyle bir zaman var mıydı diye düşünmüyor değilim.

hani ayıla bayıla yazıyorsunuz ya, yeşil gözlü olsun beyaz tenli olsun, siyah saçlı olsun şu olsun bu olsun o olsun..ha işte tam onlardandım..

gel gör ki şimdi eser yok. ama kendime güvenim? yok hayır zerre kadar eksilmedi. eksilmez de.

çünkü sizi siz yapan şeyler bir bütündür. eğer bu sadece kilo ya da saçlarınızın dökülmesi ya da bira göbeğinizin çıkması, şakaklarınızın ağarması, yüzünüzde çizgilerinizin belirmesi gibi ufak tefek şeylerle sarsılıyorsa "özgüveniniz" sorgulamanız gereken şey, "özgüveninizin nasıl olup da bu kadar ıslak bir zeminde" durduğudur.

bunun yanında şu da unutulmamalıdır ki herkesin bir alıcısı vardır. o sizin beğenmediğiniz "şişman kız" a, "kel adama", "göbekli"ye, "kırışık suratlı"ya vsvssvs'ye de deli gibi aşık olanlar vardır. Hatta ve hatta zayıflamak için rejim ve spor yaparken kalkar size "ne uğraşıyorsun çok güzelsin" der. belki daha da şaşıracaksınız ama bunu diyen adam da 190 boyunda fit yeşil gözlü erkektir.

üçüncü olarak; güzellik zayıf olmak demek değildir. nasıl ki "göbek" çıka çıka dar bir bluz giymek itici ise, zapzayıf olup da mini etek giymek, dekoltesi olmadan elbise giymek de aynı ölçüde iticidir.

ve son olarak; şu onun bunun fiziki kriterini beğenmeyen erkek ya da kadın, hiç mi aynaya bakmazsın?
hiç bir zaman anlayamayacağım bir durumdur. özgüvenin yeri ayrıdır kendine yakışanı giymek ayrıdır. kilolu kızların çoğunda bu vardır. benim cesaret edip giyemediklerimi giyerler. hiç bir zaman kıyafetle kusurlarımı ortaya çıkartmam. sonuç olarak daha özgüvenli ve rahat davranırım. insan kendi vücudunu tanımalı ve ona göre giyinmeli sonuçta herkesin kusurları vardır.
çelişkili olaydır.
because of the big boobs. you know. O.O
Her insan gibi onlarda kendilerine güveniyordur.