bugün

elazığ'da gerçekleşen olay.
elazığ'da kendisini mısırlı şeyh muhammet mustafa'nın yeryüzündeki temsilcisi olarak tanıtan oğuzhan karahanlı adlı vatandaş 7 kişiyiden tam 17 milyon lira toplamış.

din istismarcısı uyanık silkelediği kerizlere; "Benim şeyhim dünyanın en büyük 7 aliminden biri.
CIA öldürmek istediği için saklanıyor. Mısır’da yaşıyor, 700 yetime bakıyor. Ben onun müridiyim, o'nun yeryüzündeki temsilcisiyim..." demiş.

tabi bu arada mısırlı şeyh muhammet mustafa ise hayali bir şeyh çıkmış. yani öyle bir şeyh yokmuş.
kaldı ki öyle bir şeyh olsa bile insanlar bunlara neden para verirler ki.

para verenlerden biri ise tam 13 milyon vermiş, geri kalan 4 milyonu 6 kişiden tokatlamış.

işin içinde bir de cinsel istismar olayı var.

vallahi helal olsun.
böylelerinin parasını almak sevap bence.

ulan adamın bahsettiği şeyhin adından da mı uyanmıyorsunuz?
muhammet mustafa demiş şeyhine.
kimdir muhammet mustafa? hz muhammed'in adıdır bize göre.
güya dindar bunlar, bu kadar da cahiller işte.

umarım ceza falan almaz, zira silkelenecek milyonlarca keriz var piyasada.

kaynak;
https://t24.com.tr/video/...yon-lira-dolandirdi,30336
şaka sandım harbi doğruymuş amk.

https://www.hurriyet.com....1557208&utm_term=post
Benim oyumla bu akıl yoksunlarının oyunun neden eşit olamayacağını gösteren milyon tane olaydan biri.

Ülkenin kaderiyle ilgili en önemli şey olan seçimlerde bu eblehlerle aynı oy değerine sahip oluyorsun. Şaka gibi ama acı acı gerçek.
umarım yakalanmaz. en azından para bitene kadar.
Hiç acımıyorum böyle aptallara. Keşke daha fazla tokatlasalarmış

Fakir fukaraya yardım et desen, param yok açım der bu yobaz köpekler.
Kayseri de biri ben cennetten geldim Hızır peygamberim deyip insanları tokatlamisti.fizik profesörunun falciya 100 bin kaptırdığı yerde normal karşılamak lazım.
(bkz: finansal badelenme)
en matrak durumun, fakirlerin milyon lira kaptıran zenginlerle dalga geçmesi olduğu hadisedir.

--- alt mesaj ---
umarım ceza falan almaz, zira silkelenecek milyonlarca keriz var piyasada.
--- alt mesaj ---

yanıt: o kadar kolaysa sen de silksene! çünkü sen, belirsizliklerle dolu bir gelecekle ilgili herhangi bir yönteme, bilgiye veya tecrübeye dayanmayan bir hayale yatırım yaptığın için uykunda, sarhoş olduğunda veya düşüncelere daldığında o parayı kazanmayı düşlerken, keriz bildiğin tip o kadar parayı fayda göreceğini düşündüğü bir yere gerçekten gömüyor. o kadarını gömebildiğine göre elinde en az bir o kadar daha para, çok daha yüksek tutarda mal varlığı olması muhtemel. hiç düşünmüyorsun "ya bu kadar keriz adam bu kadar parayı nasıl kazanıyor? " diye. o yüzden o şeyhe de para verir, yata kata da. ya sen?
imanını(!) cüzdanına bu kadar yakın tutanlara hak ettikleri tokadı atmaktır.

Şahsen "bu kerizler bu kafar parayı nereden buluyor?" diye hiç düşünmüyorum, çünkü cevabı biliyorum.

Bunlar Anadolu camışlarıdır. Normal hayatlarında pek bir açıkgöz, becerikli, herkesten kuşkulanan, cimri, fırsatçı, yolsuzluktan filan hiç çekinmeyen tiplerdir. Kafayı kazanmakla bozmuşlardır. Sorun şu ki bir noktadan sonra ahirette de kazananlardan olmayı kafaya takarlar. "dindarlıklarının" ardındaki güdü budur. Allah onlar için karşılıklı iş çevirecekleri, akıllı oynarlarsa kazanmalarını sağlayacak büyük çaplı bir tacirdir. Daha fazlasını tahayyül edecek ve hele hele ki hissedecek seviyede soyut düşünme kabiliyetleri yoktur.

Peki hangi yolla kazanacaklar? islam'ın her dediğini hassasiyetle yapıp, onca çabaya karşı hala Muğlak kalan cennet vaadine (bir başka deyişle Allah'ın kesin olmayan rızasına) güvenerek mi? Tabi ki de hayır! Bir kere dini o kadar da sağlam yaşayamazlar. Hele ki para kazanırken... ikincisi belirsizlik bunlar için katlanması zor bir durumdur. Durum böyle olunca, her zamanki taktikleri olan "araya adam sokma" kartını Allah'a karşı oynamayı düşünürler.

Allah gibi doğrudan cevap alamadığın, aldığında ise çok geç olacak bir varlık yerine, memnuniyetini açıkça ifade eden şeyhlere "yatırım" yapmayı ve kulluk etmeyi tercih ederler. Niye ki bu mübarek(!) zat zaten cennetliktir, benden memnun olduğuna göre ben de cennetlik olurum bunun şefaati ve Allah'ın izniyle! Son iki kelime formalite tabi..

Sahi şirk nedir? Mekkeliler putlarına Allah katında şefaat dilemek için tapmıyorlar mıydı? Valla kuran böyle diyor...

Peki put taştan tahtadan olup, memnuniyetini rahipleri aracılığıyla bildirince put oluyor da, canlı olup, bizzat bildiriyor, bizzat tasallut ediyorsa put olmuyor mu?

(bkz: tarikatçıların ebu cehil den daha müşrik olması)
Müslüman olduğunu sanan öküze müşriksiniz diyorum, sebeplerini de gayet güzel açıklıyorum, "cevab" verecek hali yok, sonra da olmayan aklınca, "Mustafa Kemal okulları" diye okul açıp, milleti tokatlayan bir şerefsizin haberini koyuyor.

iki olay bir değil ama senin gibi öküze anlatmaya tenezzül etmeyeceğim. Sana göre kemalistlerin alayı müşrik zaten.

Asıl mesele şu: lan dinini şirk dinine çevirmişler, sen hala şuna buna sataşma derdindesin! Demiyorsun ki bunu yapanlara Allah rızası için iki çift laf söyleyeyim!

işte bunlar böyledir, siyasi fanatizmleri din gayretlerini fersah fersah aşmıştır.
güncel Önemli Başlıklar