bugün

sahlarin sahi. eskiden iran'da her ulkenin bir sahi olurmus. dolayisiyla bunlarin hepsini yoneten kisiye sehinsah denirmis. tabi o zamanlar pers imparatorlugu taa egeye kadar gelmis. simdiki arap dunyasinin batisi misira kadar tamamen onlara ait, anadolu desen horasan desen keza.

cemsit'in kurdugu imparatorluk iste. persepolis'i buyuk iskender yakmadan once. serefsiz, dunya baskentine yapilir mi ulan.. sikiyosa kendisi daha guzelini yapsaymis, medeniyetsiz barbar iste. oldur, yonet. politika mi lan bu? lan ben neyse bi sey demiyorum..
patron ile feati olan underground ile nokia supersound yarışmasında ilk 10a kalan underground rapper.
ceza'dan iyi flow yapan underground rapçi. http://www.myspace.com/sehinsah adresindeki müzikleri arasında da bir flow mevcut.
sesi kıçından bi yerinden çıkaran kardinal üyesi.bi röportajında şarkılarını kendini kasmadan söylediğini belirtmiştir.hakkatten öyleyse bu adamda büyük bi yetenek var.herkese tavsiye edilir...
enteresan sesli underground rapci. hiphop okulu albümüyle ortalıgı dagıtmıs bid10u dissleriynen yemiştir..
garip bir sesi olan rapper. nasıl bir gırtlaktır anlamam. Ses tellerini parçalayacakmış gibi...
şarkıları süper olsa da canlı performansta hem o sesi çıkarıp hem nefes almadan o kadar sözü söylerken oldukça zorlanan ve kıpkırmızı olan rapçi.
tipi sayesinde sesine ses çıkarmadığımız mc. *
lakin lirikleri berbat.
lan çocuklar bi. s.kt.rn gidin a.m.na k.d.m.n çocukları nidalarıyla başlayan şarkısını tekrar modunda dinlediğim rap insanı.
net konuşmak gerekirse kötü bir mc.
bir şarkısında söylediğine göre beylikdüzü'nde oturan rapper.
ne söylediği anlaşıldığında iyi ve orjinal bir flexer olacak enteresan ses tonlu mc.
Şehinşah aka Hasan Sabbah asıl adıyla Ufuk Yıkılmaz, 27.12.1986 da Erzincan-Kemah'ta doğdu.
95 senesinde raple tanıştı. 1998 de liriklerini yazmaya başladı. ilk demosunu 2000 de kaydetti.Sonrasında Masta Katil'le HaremeynG3 adlı grubu kurdu (2002).Grup ilk demosunu, Obesyon parçasını da o sene içinde kaydetti.Kendi çabalarıyla kurduğu home studiosunda yaptıkları trackleri, tanınmış rap sitelerinden birinde yayınlandı.(Dahi pezewenkler & Manifesto) Sonrasında teker teker yayınladığı trackleri toplayıp Haremeynalamut isimli albümü underground dinleyicilerine sundu.Çalışmalarına ara vermeyen Şehinşah yeniden tek track halinde dinleyicilere ulaştı. Undergrounddaki bir çok tanışmış, kendini kabul ettirmiş isimle çalıştı.Yeni albümü "Yasak Yerler" aşırı sağlık sorunlarından dolayı ertelenmiş durumda. Bu albüm bitiminde daha ciddi işlere başlayacak olan Şehinşah aka Hasan Sabbah rap için üretmeye devam edecektir.

Çalıştığı isimler

Patron, Saian, Karaçalı, Radyasyon, Sansar, Emre Baransel, Da Poet, GINA, U.L.A.S, Mic Neşter, ihtilal,
Sir Lather (LT), Yunus Emre, Fieber, Cevap, Doğu Rhyme Killa, Playa, Chernobil, Kaolin, Newada, M.S.T, Bela, Şanışer, Heja, Moralpartre ...
ilk dinlediğiniz de 'bune böyle yaa' dediğiniz ve anında nefret ettiğiniz rapper.
Sonrasında ise bir den bire dinlemeden duramaz olduğunuzu farkedersiniz...
bunun sebebi şeyhonun roket gibi söylemesinden kaynaklanmaktadır.
şarkılarını dinlerken bir taraftan da internetten liriklerini açtığım rapçi.
özgürlük güvercini ölümtape ile alt kat ekibini dissleyen undergroun'ın en sağlam isimleriden biridir.
kişiliği,tarzı,yorumu,mizah anlayışı gibi bir çok özelliği bakımından özentilerinden her zaman bir adım önde olmuştur.özentileri hala internet üzerinde s*dik yarıştırırken,özentileri hala ün peşinde abi satarken o bildiği işi yapmıştır ve yapmaya devam etmektedir.
son günlerde şanışer ile tartışmaya girmiş msn konuşmalarının print screenlerini yayınlamış rapper.

her iki tarafında kendince haklı noktaları var ancak ortada gözle görülür bi hata yokken bu ikilinin birbirine düşmesi çok saçma.
Şanışer konusunda yakında amınamınakoyacak olan rapper.
Severek Dinliyorum.

Edit:Eksileyen Şehinşah Çakması Şanışer hayranı emocuğumuzun gözünden(!) öptüm.muah.
kulaklarim hiphopla tikali ellerim kalem
dudaklarim bir mikrofon sanki söylenen
omuzlarimda reydimo iste ben ve rap nigga
haydi sen de gel bilader undergrounda bak bi daha

sana mi diss lazim aga nefis tarzin ama deniz
sanki piyasa risk alsa tipine diss kat
akici flowun akili yok ki canikom hopla sen
birak da ben yapayim önüme geçme dinlemem
hemen de küstü benle bana ne çok da mayk
hiphopi life megolaman bir o kadar da yalaka lan bu
salak adam düz duvara tirmanan özenti
kalibi sonradan ibaret hepsi kolpadan
kanka naber benimle feat atarmisin
be sende kimsin abisi rhyme in kopya katili
ama birader undergrounda destek ol biraz
ütopya sende beni bi beate koyma koca bir serseri
sorunu bulana dek rap umudu bitene dek rap
nefesi yetene kaleme kelime dökene tek bilek rap
belani verdi rap zaten emelin belli wack rap
sanami kaldi peltek hiphopi terket

hangi melodi bad tribe soktu seni velet
tepede bekle beni bu raple tepene bindim imdat
haluk levent'e rap okudu pit10'a sevkat
verelim adina cami dikili dört levent'te git bak
ne saygi var sana ne sevgi var burada benim ilah
tiki biladerinle sen bir gay clubta ya
aman efendi sah adima tap kirani verdim
aglamakla bir yere varamaz ölümü benim elimden olucak
amina kodumunun amelesi babana söyle git beni
gücün yeterse gel benimle dans et haydi beklerim
hodri meydan önüme çik da görelim abisi
yüzün varsa tabi götün çikarsin aciz
etilerde çok delikanli tok kravati takinca dile geldi bok
bu ona son uyari pit10'a söylesin köpekleri
senden nefret ediyorum lan istedim gebermeni.* * * *
şahların şahı anlamına gelmektedir.
şanışer' in, onca olaydan sonra hala tarzını çalmaktan vazgeçmediği mc.

edit: eksiyelen sarı çocuğun hayranlarına sevgilerimi yolluyorum.
herkes sevemez bu adamı. sevmeyene de neresini sevmiyorsun lan da diyemezsin. böyle bi adam bu. aşırıya kaçtınız mı bayar. ayarında dinlediğinizde seversiniz.
joaquin ile seslendirdiği nema problemo ile kendi seviyesini yükseltmiştir.
Pit10 ile barıştığı hatta feat atacakları söylenen underground taşşak rapper.. Hep sevmişimdir keratayı..