bugün

işini yaptığı için linç edilen avukattır. Olaya duygusal olarak bakınca garip gelebilir ama sonuçta ortada açılmış bir dava var ve avukatın görevi müvekkilinin hakkı olan parayı tahsil etmektir. Adalet bakanlığı hangi gerekçe ile hakkında soruşturma açmış anlamıyorum. Kanunlarda şehit olan biri icraya verilemez diye bir madde var da biz mi bilmiyoruz?

http://m.milliyet.com.tr/...ozgat-yerelhaber-2590982/
kanından şüphe ettiğim insan takımıdır.
doğrudur ya da yanlıştır demeden önce iyice olayı öğrenmek gerekir. evet avukatın yaptığı götlekliktir. yalnız arkadaş, bilen de bilmeyen de konuşuyor. avukat 2009 da alacak felan diye kafa karıştırmaya çalışıyor ama şehit düştüğü gün alacklarınız kabilinde adamın ailesinin alacağı ikramiyeye tedbir koyduruyorsunuz. sizin cibilliyetinizi sikeyim...
Yaptıgı şerefsizlik tepki görünce mehmetçik vakfına 18.000 lira bağış yapmış, lakin yaptığı bağış mehmetçik vakfı tarafından iade edilmiş olan adi yaratık.

konuyla ilgili mehmetçik vakfı'nın açıklaması;
görsel
Avukat sonuçta. Ne yuvalar yıkıp ne ocaklar dağıttılar.
Şu başlık sahibini eksileyen malların yaşı 16 dan büyükse, gerçekten türkiyede durum vahim...
Ulan adam avukat, avukat... Karşısındaki değil şehit,babasının oğlu olsa işini yapmak durumunda... Asıl her davaya duygusal yaklaşırsa problem var demektir.
Feto nun avukatlar yok mu?
Apo nun avukatlar yok mu?
Adamın görevi haksız, suçlu olduğunu bilse bile, korumak... Bu kadar mı zor bunu anlamak?
işini yapmaya çalışan avukattır sözü kesinlikle yanlıştır. hukuken yaptığı hareket kanunsuzdur. ölüm durumunda ödenecek tazminat varislerinin hakkıdır. Daha redd-i miras davası açılıp açılmayacağı belli değil. uzun uzun yazmayacağım ama yaptığı iş hukuksuzdur. yakında alacağı cezayı da duyarsınız.
vicdani kısmı ise bu postta yorumlanmayacaktır.
Bakmış pabuç pahalı bağış ayağına yatmış. Paranın geldiğini görünce hemen nasıl çöktüyse, soruşturmayı görünce paçayı kurtarmak için hayırsever numarası çekmiş. Kimse yemez bunu. Müvekkili leş kargası Avukatı ne olsun ki aynısının laciverti. Şimdi bazı kardeşler de haktan hukuktan filan bahsediyorlar. Bedelini aziz canıyla ödediği vatandan daha kıymetli ve önemli değildir hiçbir hak. Yaptıkları şey belki hukuki olsa bile insani ve etik değildir. Varsa icralık bir durumu böyle durumda iş mahkemeye icraya intikal etmeden çözülebilir. Şehidimizin ruhu, ailesi ve toplum rencide edilmemeliydi.
bu konuyla ilgili çok yazıldı çizildi.

anlaşıldığı kadarıyla şehit icraya şehit olduktan sonra verilmiyor, halihazırdaki bir icra takibinden şehide verilecek tazminat üzerine tedbiren haciz konuyor. zaten maaşından kesinti yapılıyormuş ve aracı da hacizliymiş.

burada şöyle bakmak gerekiyor avukat neticede müvekkilin alacağını tahsiliçin uğrasan bir aracıdır. burada müvekkil ne talep ederse avukat yasal yollardan o kanalı zorlar. kötü niyet aramamak lazım ama bu kadar fırsatçı olmak da doğru değil bir yerde. bir meslektaşımız olarak kınadım kendisini.
Adam işini yapmış arkadaş müvekkilinin hakkı var mı var bu hsk kişi öldüyse akrabalarından illaki alınacak. Böyle durumlarda devletin borcu ödemesi lazım.
şehit haberini duyar duymaz ikramiyesine haciz icin kosturmak, en basit tarifle ahlaksizliktir.
hangi ara insanliginizi kaybettiniz..?
yaziklar olsun..!
Günah keçisi seçilmiş avukattır. Burada tek suçlunun avukat olarak gösterilmesi sizce doğru mu?
Avukata gelene kadar bir dünya muhattap yok mu?
Müvekkil kim o'na bakın önce.
Ayrıca hukuken bir yanlışlık yok. Bununla ilgili ayrıcalıklı yasa da yok. Böyle bir yasayı önceden çıkarmamış ya da değişiklik yapılmamış. Bununla ilgili düzenleme de yok. Meclisin, hükümetin hiç mi suçu yok.
Buradan neyi anlıyoruz ekonomik olarak kötü durumda olanlar savaşta ön saflarda yer alıyor.
Bu yıllardır böyle.
G a r i b a n ço cuk la ri şehit olur. Evleri viranedir. Borçları çoktur.
Avukata sallamak kolay.
Durumun kaynağına inmek yok.
Çok yüzeyselsiniz amk.
Tek bir kelime söylüyorum bu kadın için vicdansız.
Isin garip yani 21 ayda sehidin maasimdan kesilerek biriktirilen 18.000tl'yi avukat hanim dosya masrafi olarak el koymus. Sehid astsubay da maasindan kesilen parayi mahkemenin verdigi icra karari uzerine zannetmistir.
avukatlık etiği, hukukun üstünlüğü ve kamu vicdanı boyutlarının hangi boyuta indirgenmesi konusunda bireyleri bunaltıcı seçimle başbaşa bırakan bir olaydır.
günah keçisi seçilmiş avukat diye savunan arkadaşlar için paylaşıyorum;

Adalet Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetlerinin yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit olan Musa Özalkan hakkında haciz işlemi başlatıldığına yönelik haberlerin ardından gerekli inceleme ve araştırma yapıldığı belirtildi. Açıklamada, "Bu kapsamda şehit olduğunu bildiği halde Özalkan’ın şehit düşmesinden bir gün sonra emekli ikramiye alacağı ve araç üzerine haciz konulmasını talep eden Yozgat Barosuna kayıtlı avukat Emine Gün hakkında icra ve iflas Kanununun 53 ve 82/9. maddeleri uyarınca Adalet Bakanlığı tarafından suç duyurusunda bulunulmuştur. Ayrıca, haciz işlemiyle ilgili icra müdürlüğü personeli hakkında da inceleme başlatılmıştır" denildi.

tekrarlıyorum. Avukat, hukuksuz bir iş yapmıştır.
Bırakın şehidi bu olay sizin ailenizden birinin başına gelse daha naaşı ortadayken malına maaşına el konulsa hak hukuk deyip avukatı savunurmuydunuz? Bu sırtlanlıktır vicdansızlıktır.
ifşa edilmesi gereken avukattır. Halk özel harekatı vb. Oluşumları göreve davet ediyorum. Gerekeni yapacaklarından şüphem yok.
gerekli mercilerin hukuk çerçevesi içerisinde işlem yapılması gereken bir konudur. duygusal anlamda incelendiğinde avukatın, temsil ettiği müvekkilin davranışları herkesi rahatsız etmiştir.

lakin merak ettiğim bir başka konu şudur. halkını bu kadar borçlandırmaya teşvik eden, bu borçlanmaları çevirecek kadar geliri olmayan ve en nihayetinde icra mekanizması ile tahsil yoluna gidilen bir ülke halkına neden bunları yapar?

şu an her 2 kişiden biri banka borçları yüzünden icralık. geri kalanların da büyük bir bölümü ödeme sıkıntısında yani ha patladı ha patlayacak.

ve belki de şu an arfinde savaşan yiğitlerimiz için de durum böyle. peki bir insan bu psikoloji ile sağlıklı karar verebilir mi?
PKK'lı olması kuvvetle muhtemel. işini yapıyormuş pehh. Bu ülkede adaletin karşısına çıkması gereken büyükler var, yiyorsa onları dava etsin davar.
Avukattan çok müvekkil yadırganmalıdır diye düşünüyorum ama avukat davayı kabul de etmeyebilirdi, eğer icrayı avukat başlatmışsa çok adice bir durum. Yok avukat işini yapıyor falan geçin bunları, şerefli bir avukat o davayı kabul etmez.
Avukatlar kendi meslek kanunlarının verdiği yetkiler dahilinde işlem yapar, vekillik vazifesi yerine getirirler. Hukukçu olarak avukatın ve müvekkillerinin aciklamasi uzerinden konuşuyorum.

-avukata gore haciz şerhi işlemi talebi muvekkillerinden gelmiş ve avukat hanim bu duruma üzülmüş. Üzülme o zaman kardeşim ben böyle bir talebi yerine getiremem de çekil vekâletten. Çekilmiş mi ? Hayır. Muhtemelen olay kamuoyunda duyulunca bu açıklamayı yaptı.
-muvekkillerine gore avukat onlara danışmadan gidip haciz şerhi talebinde bulunmuş. O zaman soru şu; bu duruma uzulduyseniz neden avukatı vekillikten azletmediniz ve bu is bu hale geldi? Demek ki siz de en az onun kadar bu isin oluruna bakmışsınız. Hal boyle çıkıp vicdani mastürbasyon yapmanızı kimseye anlatamazsiniz.
-icra memurları yaptıkları işlemlerden sorumludur. Gerektiği hallerde hem işlem hem işlemi yapan memur şikayet edilebilir. Avukatın durumu ise meslek etigi anlaminda değerlendirilecektir büyük ihtimalle.

Benim asil kizdigim ise şehit düşen askerler için devletin takındığı tavir. Bu milletin orasına koyacağız diyen bir holding patronunun milyonluk vergi borcunu sileceginize, ona buna kaynak aktaracaginiza, para ağalarını koruyup kollayacaginiza mevcut iktidar için çocuk oyuncağı olan su maddeyi geçirin meclisten. Yapamadınız mı? Bir khk'ye bakar çıkarmanız. Oneriyorum buradan "vatani görevi esnasında şehit düşen personelin ve emniyet mensuplarının tüm borçları hazineye devrolunur. Mirasçıları bundan sorumlu tutulamaz. Borçlar devlet tarafından ödenir" bu kadar net ve kısa bir kanun... Borcumuzu ödemeye yetmez o gencecik aslanlara ama belki bir teselli olur ve boyle bir kanuna tek bir Türkiye cumhuriyeti vatandaşı karşı çıkmaz.
şehidin işlediği suç karşılığında zarara uğrayan tarafın zararını tanzim etme isteğine orospu çocukluğu deniliyor.

ulan şehit dediğin kişi benim her sene 4 araç için sike sike yaptırdığım trafik sigortasını yaptırmasın, gitsin o halde çarpsın adamlara, arabalarının amına koysun, insanları vücut kırıklarıyla günlerce hastaneye hapsetsin, sonra şehit oldu diye bu borç talep edilmesin.

yok ya?

siz amma zekisiniz he, fazla yaşamazsınız bu zekayla benden söylemesi. madem sizin malınız canınız hiç değerli değil, sizin değerleriniz farklı, siktirin gidin bir zahmet o bahsedilen rakamları mehmetçik vakfına bağışlayın? götünüz yer mi? bence yemez. çünkü burada duyar kasıp laf söylemeye çalışan ibikler hala para için babalarına avuç açıyorlar.

siz hayat bu kadar kolay sanıyorsunuz tabi ananızın kucağından. ben her sene 4 araba için binlerce tl vergi ödeyeyim, zorunlu sigorta poliçeleri için sike sike binlerce lira domalayım, arabalarım değerli diye o kadar kasko parası domalayım, sonra zorunda olduğu bir şeyi yapmayan adam gelsin beni maddi manevi zarara uğratsın. kimse kusura bakmasın ama ben enayi değilim, siz istediğinizi yapın ben o zararın tanzim edilmesini isterim.

sike sike de ödetirim.
Oncelikle baskasinin parasiyla kahramanlik yapan bordo klavyelere selam olsun !

Ulan got laleleri, madem bu kadar hassassiniz bu konuda, kaciniz cikaripta o aileye 10 lira gonderdi ????

Alacakli olan adamda uzulmustur en az senin benim kadar ama tabikii ilk once kendi ailesini dusunecek.... Tabikii alacaginin pesine dusecek... Avukatta istesede istemesede tabikii vekilinin haklarini koruyacak

Burada asil uzerine gorev dusen devlettir. Kimse kimsenin borcunu silmek zorunda degil... Sehdimiz icin , onun ailesi icin, borclari icin ne gerekiyorsa yapilmasi gereken ne varsa, bu devletin gorevidir.
insan dediğimizde vicdan felan olur ama siz, size yapacak yorumum yok.