bugün

en yavsak maymun cesidi. ona buna satasir, sulanir, ortami olunca sigara, alkol kullanir, ortam cocugudur sebek.
komik olma sınırlarını zorlayacak saçmalıkta hareketlerde bulunan kişilere söylenen söz.
rahmetli heavy metal fanzini.
eski mısır dininde timsah tanrı.
haftada bir çıkan bir metal fanzindi.sonra köprüaltı oldu.
1990'lı yıllarda var olan rock/heavy metal fanzin leri furyasının en can ve baba fanziniydi.

aptülika , arda turaç ve aklıma gelmeyen bi dolu saygıdeğer yazarın bilgi, görüş ve kritiklerini paylaştığı unutulmaz bir üründü. bu alandaki albüm ve bilgilere ulaşmanın hayli zor olduğu o dönemde, çok büyük bir açığı kapatmıştır. ağırlıklı olarak, heavy metal , power metal , progressive rock , progressive metal , nwobhm , rock ve nadiren de death metal konularını ve ürünlerini işlerdi. ayrıca bir de it herif diye bir bölüm içerirdi ki sorma gitsin *

ne yazık ki stüdyo imge gibi, non serviam gibi, enred gibi şebek de tarihin tozlu raflarındaki yerini aldı.

(edit: "birini unuttum ama kimi" diyordum. buldum: (bkz: şanver ofluoğlu) )
Daha çok Afrika' nın dağlık bölgelerinde yaşayan, uzun ya da kısa kuyruklu türleri olan maymunlara verilen ad.
erkan'dır...
(Şeb-bek)
(Düt dt dürid düt düt dürit )
Bakalım hatırlayan çıkacak mı?
bazen de bir sevgi hitabıdır. özellikle de tembel, sevimli hayvanlar için kullanıldığında daha bir yerini bulur. örnek;

http://galeri.uludagsozluk.com/r/%C5%9Febek-419394/
sisteme baş kaldırmayan insandır.
ele avuca sığmayan bir hayvan. bazı insanların babası olduğu söyleniyor.
şebek düz maymun degil mi ya.ben mi yanlış biliyorum.
güncel Önemli Başlıklar