bugün

ilgi veya aşırı ilgi yüzünde insanların ne oldum delisi olması..
kişinin şımarık olma özelliklerini göstermesi, seviyenin kaybedilmesi, itici olmak.
(bkz: götü kalkmak)
bazılarna çok yakışan*şirin bi eylem
yüz bularak azmak, arsız olmak.
özellikle çeşitli uzuvların yerden yüksekliklerinin artması şeklinde zuhur eden eylem.
kazanılan bir başarıyı kaldıramayıp, çevreye kibirli tavırlar sergilemek.
insanoğlunun kaçınılmaz bakınızıdır. herşey iyi giderken şımarır da şımarır.işler kötüleşmeye başlayınca kahrından kendi kendini yer.
fazla yüz verilen ayıların, halının cinsini hesaba katmadan, üzerine biyolojik davranışlar sergilemesi...
kendini büyük gören birinin çizdiği sınırlardan dışarı çıkanlar için kullandığı deyim. adamın biri bir olay karşısında duygu ve düşüncelerini göstermek için tepkisini gösterir. kendini otorite kabul eden kişi tarafından, bu tepkisinin aşırı olduğu belirtilip ayağını denk alması hususunda uyarılır. kısaca düşünce ve hareket özgürlüğüne konan baskı.
herkesin hakkıdır. insanın şımarası geldiği zaman bunu içine atmamalı, dilediği gibi boşaltmalıdır.
arka nahiyenin yerden yükselişi ile başlar. yere çakılışıyla sona erer.
günümüzde hemen hemen herkesin rant kırmak için yaptığı eylemdir.yalnız,tek başına büyüyüp yaşadıysanız şımarmak için vaktiniz olmayabilir.
şımarıklaşmak, şımarmışlık
Yapana zevk, maruz kalana cefa veren bir çeşit davranış bozukluğu.
Severek ve sürekli yaptığım aktivite.
Çocuklara yakışan eylem. Büyüklerde itici duruyor.
ben ve kahvehanede kankime çok yakışan eylem. birbirimize şakasına sövüp gülüyoruz. hoşumuza gidiyor.
Şımarmak bizim gibi yarı cahil toplumların çok yatkın olduğu bir durum. Elimize en küçük bir şey geçtiğinde derhal şımarırız. Bunlar çocukken iyi bir eğitim alınmaması nedeniyle yaşanıyor. Öğretim demiyorum, eğitimden bahsediyorum.