bugün

En nefret ettiğim insanlardır bunlar. Hayatım boyunca hep nefret ettim ısrardan, bir şeyi istiyorsam hiç lafı dolandırmadan olur ya da olmaz diyen bir insan olduğum için bu tür insanlar beni hep çok sinirlendirdi. Laftan anlamayan insanlara olan tepkim de bu nefrete göre hep büyük oldu.

istediği olsun diye sözlü çaba içine giren insanları sevmiyorum. Zaten aksi bir insanım ben, net olarak bunu kabul ediyorum. Aaa sen ne iğrenç bir insansın çok aksi, huysuz birisin dese karşımdaki efendi gibi başımı öne eğip kabul ederim. Hiç ısrarlı bir tartışmaya girmem aksini iddia etmek için, neden peki? Çünkü ısrarcı insanlardan nefret ediyorum. Bunun yanında gün içerisinde bilgi almak için ısrarla mücadele içine giren iğrenç insanlarla uğraşmak zorunda kalıyorum. Şunu anladım ki insanların çoğu yoktan anlamıyor. Bana göre ısrarcı insan net maldır. Yoksa yok, olmuyorsa olmuyor, hayırsa hayır. Ne gerek var bu kadar çabaya?
Pazarlamacıdır terslemedikçe seni konuşturmazlar,tersleyincede az önce ısrar eden kendisi değilmiş gibi alınırlar sonra duygu sömürüsü yapıp tekrar ısrara başlarlar,amele sümüğü gibi yapışır ağzına bahçe küreğiyle vurmazsan susmazlar.
Severse ısrar eder ama gururunu incitmeden.
iticidir, bu huyunu bırakmadığı takdirde arkadaşlarının kendinden uzaklaşacağını bilmelidir. çok vardı bu huya sahip arkadaşım, en yakınınız olsa bile çekilmiyorlar.
ısrarın kişinin fikrini değiştirmeyeceğini, değiştirse bile kişinin içinden gelerek kabul etmeyeceğini artık anlaması gereken itici insan tipi.
Allahım insanı deli ederler. Her konuda ısrar ederler. Siz görüşmek istemezsiniz dışarı çıkıcam dersiniz dışarıda buluşalım derler. Evde otururum dersiniz sana geleyim derler. Telefonunu engellersin kalkar sevgilini arar merak ettim der. Bi siktirip gitsin mümkünse.
2 gruba ayırdığım insan. biri sizi sevdiğiden ısrar eder diğeri kendi menfaati için ama iki türde aşırı derecede sıkıcıdır.
Sıkıcı insandır.
Yaptığı Düpedüz fikre saygısızlıktır. Her ısrar ettiğinde kendisinden bir adım daha uzaklaştırır. Yalancı insandan sonra en katlanamadığım insan tipidir.
Belki empati yapamayacak kadar ahmak olduğundan, belki de karşısındaki insanın ne hissettiğini umursamayacak kadar kendi istekleri tarafından körleşmiş olduğundan laftan anlamazlar.

Ota boka lütfeeğn, binim içiiğn, kırıcak mısın benii diye sık boğaz ederek zorla kendi istedikleri şeyi sanki karşısındaki kişi onun oyuncağıymış, ya da gönlünce oynatabileceği bir kuklasıymış gibi davranarak yaptırmaya çalışırlar.

Sen kırmamak için elinden geldiği kadar nazikçe istemediğini belirtsen de o ısrarlarıyla zaten seni kırmaktan da beter eder. Sonra bir kere başını kurtarmak için istediğini yapar ve taviz verirsen, iyice yapışır. çok ciddi bir şekilde kalbini kırmadan asla kurtulamazsın. Zira aşırı yapışkan oluyor bu tip insanlar, Ayakkabıya yapışan sakız misali. En iyisi sakızı kazıdığın gibi arandaki ilişkiyi de kökten kazıyarak kurtulmaktır.
esrarcı insandan iyidir.
“Aşırı” olan her şey anlamını yitirir. Israr da aşırılıktan. Yapmayın.
Can sıkar. Bir şeyi istemezsin ama sırf o istiyor diye illah olması için bin defa sırnaşırlar. Vardı böyle biri hemen engellemiştim numarasını. Çekilecek dert değil vallahi.
istenmeyen bir şeyi bıktırarak yaptırmaya çalışır.
Farkinda olmadan rahatsizlik yaratan insandır.
karşılaştığınızda uzak durmanız tavsiye edilir.
üfff yani ennn tahammül edemediğim insan tipidir. ama biraz da benim hehee.