bugün

kelimenin tam anlamıyla, sağdan soldan duyduğum önerme. aklım ermediğinden, siz kıymetli, donanımlı arkadaşlarımın yüksek malumlarına konuyu arz etmekle, durumu idrak etme saiki güdüyorum.

bugün galerideki çocuklardan duydum. konu natalia oreironun kalçasından açılmıştı. ne ara buralara geldik anlamadım. gerçekten de bir ara belediye avukatı olan mehmet arkadaş, boğazını temizleyerek söz aldı,

"ırkçılık ve cinsiyetçilik, en bariz şekilde tembelliğin ve sığlığın tezahürüdür. insan oğlu hiç çaba harcamadan koku alır, duyar, görür vesaire... adam bakıyor ten renginden dolayı, kolayca aldığı bilgiye dayanarak en ham haliyle ırkçılığa varıyor. aynı şekilde iki cinsten birini seçiveriyor ötekileştirmek için. oysa iyi bir insanı, kötü bir insandan ayırmak için, ham verilerin ötesi gerekir. akıl, hissiyat, tecrübe ve daha nicesi"

"natalia'nın eski havası kalmamış baya yaşlanmış" deyince ben, birden herkes kendine geldi. biri hak verdi, bir diğeri nefessiz yapacağı eylemlerden bahsetti derken konu uzadı.

sizler ne düşünüyorsunuz değerli arkadaşlarım?

not: görsel