bugün

(bkz: ağzı olan konuşuyor)

islam karşıtı kişi söylemi.
Adam kendini atmış izi kalmamış.
Bokun bile bir kalitesi var, izi kalır.
bunda öyle bir şey de yok.
Artık nasıl bir madde ise...
islam'ı karalamak amacıyla sözde müslümanların eylemlerini kullanan kişi söylemidir.

mükemmel olan müslüman değil islam'dır.
Ben bazı TV programlarını izledikten sonra demokratik yanımı kaybettim gibi.
Bence herkesin oy kullanma hakkı, uluorta yerde fikir beyan etme hakkı, herhangi bir şeyin başına seçilme hakkı
Olmamalı.
Evet gelinen noktada demokrasinin eksik ve yanlış uygulanışının bedellerini ödüyoruz.
Misal, sosyal medyada hayatında bir tek kitap okumamış, bir fikir hakkında kafa patlatmamış insanlar Kur'an alimi olup başımıza zalim kesiliveriyorlar.

O iş öyle değil yavru ceylan. Öyle değil. Ömrünü okuyup, manayı anlamak için çürütmüş alimler boşuna mı emek harcadı be yavru, he?
Sen hayatında bişeye emek harcadın mı hiç?
Bence kesinlikle hayır. Eğer harcadaydın emek verenlere saygın olurdu, bu yüzden böyle saçmalamazdın.

Bazen çocukken bize anlatılan bazı yalanların gerçek olmasını diliyorum.

Hani din kitap hakkında yalan söyleyince Allah çarpardı?
Hani yalan yere yemin edersen çarpılırdın?
Hani iftira atınca gazaba uğrardın?

Yoksa Allah ile aldatanlara, o'nun uyarısına rağmen prim vereni mi cezalandırıyordu?
Apaçık uyarıları kulak asmayanlar yüzünden mi çarpılmıyorlar?
Gayet laik ve Atatürkçü birisi olarak diyorum ki bu ayetlerin hepsini okumalisiniz. Aradan alınmış parçalar bunlar.
Sendeki beyni kuşa taksak ters uçar. Isıd ile islamiyetin ne alakasi var. islam güzeli doğruyu emreder. Kafirlerle savaşmayı emreder. Size silah çekmeyeni vurmamayı kadına çocuğa dokunmamayı emreder. Hoşgörülü olmayı emreder, yani namaz rekatını bilmiyor diye birini öldüremezsin islamda. Sende biliyorsun bunu bilmezden gelip çamur atmak keyifli geliyor.