bugün

Tuzluca ilçesine bağlı Alhanlı köyü kırsalında ve Aras Havzası'nda tespit edilen midye ve aralarında palmiye yapraklarının da olduğu bitki fosilleri, vatandaşların yanı sıra bilim insanlarının ilgi odağı olmuş.

Iğdır Üniversitesince oluşturulan grup, fosillerin bulunduğu alana gelerek bilimsel çalışma için bölgede inceleme başlattı.

görsel
görsel
görsel
görsel

https://tr.sputniknews.co...imsel-calisma-baslatildi/
hz. nuh (bkz: hz nuh)
Günümüzde bulunan formlar ile aynı forma sahip. Hiçbir değişiklik yok.

Evrim bir aldatmacadır.
(bkz: ığdır kim mk)
Afiyet olsun edem. Limonu bol dökersen güzel olur.
Ne işi varmış orda o saatte.*
Midye yemeyi de özledim ama yasak.yiyemiyorum.
E hani evrim? Şimdiki midyeden ne farkı var?
Hz. Nuh gerçeğine ipe ipe iman edeceksiniz özetle.
Şimdi ki midyelerden çok farklı olan midyelerdir. işin ilginci şu anda bile birbirinden çok farklı midye türü var.
Yozgat'ta bizzat görülen (gördüğüm, Boğazlıyan kasabasında, bir tepe üzerinde) midye fosilleri akla geldi.
Zaten bir zamanlar buraların hep dutluk olduğu biliniyor.
Şimdiye kadar bilinen Dünya'da en az 6 defa büyük yokoluş-kıyamet yaşandığı malûm, kimbilir ileride bizim fosillerimizi bulanlar da bunlar ne kadar ilkel canlılar, evrim var-yok diye tartışıp bizim atamız bunlar veya değil diyecek, başka bir canlı türü diye tartışacak.

Bu sırada, gelecek zamanda dünyanın en yüksek dağı artık everest olmayacak, Dünya'nın çatısı Himalayalar değil Anadolu olacak. ABD'de Rocky dağları olan bölge artık düz Rocky ovaları olacak. ingiltere sular altında kalıp oraya dalış yapanlar bu medeniyetin izini bile göremeyecek. Suriyelilerin istanbul'a gelmesine gerek olmayacak, Suriye istanbul'da olacak, istanbul boğazında Marmara'da taşıma yapan iDO da artık deniz olmadığı için iflas edecek.
Olan gariban katar şeyhinin anasına olacak. Kadıncağız kanal istanbul arazileri üzerinde olan arsaları yok olacak, bak aklıma gelince üzüldüm ya...
Bunun çok şeyetmemek lazım.
Başlangıcı olan her şeyin bir sonu vardır ve varolan her şey yok olmaya mahkumdur.