bugün

Üniversiteye yeni başlayacak kızlar toplanın size bir kaç tavsiyem var. Dikkate alır almazsınız siz bilirsiniz ama, yapmamanız gerekenleri yapınca inanın topluluk içinde müthiş rencide oluyorsunuz. ilk olarak saçlarınızı asla kızıla boyamayın, bu 100 kişi içinde ben 1.sınıf /hazırlık öğrencisiyim, yeni başladım demenin farklı bir yoludur. Kafanızda asla şuraya da giderim, şu etkinliklerde bulunurum, şu kursa yazılırım diye hızlı planlar yapmayın, zira hiç birini gerçekleştirmiyorsunuz yoksa.Çekingen, içine kapanık, ürkek, vs. olmanın alemi yok, tamam yepyeni ve farklı bir ortamdasın ama en geç 2 ayda alışacaksın, nasıl başlarsan öyle gider, güçlü ve rahat ol. Asla erkeklere hayatına istedikleri gibi girmeleri fırsatını tanıma, seçici ve akıllı davran. Vücudunda saçma sapan değişiklikler yapma, oranı buranı deldirip, sonradan pişman olacağın dövmeler yaptırma güzelim, kadın vücudu değişkenlik göstermeye müsait çünkü. Tüm vaktini ne kütüphanede ne de kantinde geçir, git bölgeyi gez, civarda neler var keşfet. Sınıfında kalan hem cinslerin var ise muhtemelen ukala ve sınıfın anası gibi davranacaktır, onlara mesafe koy. En önem verdiğin şey yabancı dil olsun, geliştirmek için her şeyi yap, ve hocalarınla aranı çok iyi tut, bu ileriki evrelerde akademik kariyer düşünürsen işine yarayacaktır. Her gün bir saat fakültende, cimlerde, yada başka bir yerde yalnız başına geçir. Sağlam dostluklar kurman zaman alacaktır, erkekler bunu önemsemez ama sen kendine mutlaka güzel bir arkadaş edin, onunla 10 sene sonra da aynı samimiyetle görüşeceğinden emin ol. Sevgili olaylarında tez canlı olma, inan bir ay sonra sevgili yapman başını göğe erdirmez, acele etme, her şeyi zamanında ve tadında yaşa, sınırların olsun. Eğer ailenden uzaktaysan kendini kaybetmiş gibi davranmak yerine, özgürleşmek kendini geliştirmektir de ve mutlaka kendine bir şeyler katarak mezun olmaya çalış. Zamanı iyi kullan, gerçekten boş olduğunu düşündüğün insanlarla asla takılma. Son olarak size her anlatılana inanmayın, her şeye dahil olmak zorunda değilsiniz.Fırsatı kaçırmamak adına saçma sapan işlere girişmeyin, sakin ve kararlı olun, düşünmeden hareket etmeyin.
Hiçbir tavsiyeyi dikkate almayın. Herkes kendi hayatını yaşar. Sadece kim olduğunuzu ve neden burada olduğunuzu unutmayın yeterli. Su daima yolunu bulur.
Eğitim almaya gidiyorsunuz.
Ayaklarınızın üstünde durmaya gidiyorsunuz.

Özgürlük adı altında burun sürtmeye, her türlü olumsuz eylemi yapmaya gitmiyorsunuz.

Olabildiğince kendinizi geliştirin.
Alanınızla ilgili, dil ile ilgili, sanatla ilgili.

Rahat olun. Kasmayın. Korkacak hiçbir şey yok.
Herkese güvenmeyin. 3 günde kimseyi tanıdım kafasına girmeyin. Ve dediğim gibi abartılı özgürlük triplerinden kaçının.
olabildiğince çok ve farklı erkek ya da kadınla sevişin. zira üniden sonra pek fırsatınız olmayabilir. üniversite dediğin başka ne işe yarar ki zaten.
Sigara içmiyorsan denemeyi aklından bile geçirme sonra müptezel olursun herkesle laubali olma kolektiflere dikkat et çevrende olup bitenleri sorgula hayır demekten korkma paranı idareli kullanmayı öğren.