bugün

Bu ve buna benzer yaşanan gayri ahlaki durumlar maalesef yaşanıyor. Bunlar acı gerçekler. Evladın mı var derdin var. Erkek kız eğer Takip etmezsen ayvayı yersin. Hele üni de en az 10 kat fazla takip farz. Çünkü ortam berbat. Konuşulmadığına bakmayın. Ne filmler dönüyor serhat bir bilsen inanki feleğin şaşar.

"Haydi kızlar okula" demesi kolay. Bu çocuklar nasıl okuyorlar diye devleti erkanı siyasiden bunun hesabını soran yok. Bir öğrencinin aylık masrafı en az 2.000 tl. Okusun da nasıl okursa okusun. Kim ilgilenecek? Hiçkimse. Serbest ortam kötü arkadaşlar Özenti ve çevrenin yaşam tarzı da eklenince kimliği ve kişiliği zayıf olanlar için tehlike büyük ve kaçınılmazdır.
maalesef gerçektir. okul dışı normal hayatta da böyledir. öğretmen olarak bildiğim birinin bilgisayarında tesadüfen pazarlık mesajlarını okumuş bulundum. o zamanlar fiyatı 250 tl imiş, grup yapmıyormuş, teke tek yazıyordu, ben şok. gizli fahişelerin normal fahişelerden farkı müşterilerini kendileri seçiyor, beğenirse yapıyor. artık bütün kadınlardan şüpheleniyorum.
en son birlikte olduğumdan sonrasını okumadığım, enteresan bir olgumsudur. ne sebeple olursa olsun fahişelik yapanın kişiliği zaten fahişedir. bu kadar geniş bir kitle olmaları da mümkün değil.
özellike de büyük şehirlerde adeta kanıksanmıştır bu durum! bir ara hükümet kızlı Erkekli ev meselesine değince vurgulamak istediği durum tam da buydu! Üniversitede kızlar bu vahim duruma düşerler ve erkekler de ev tesis edip öğrenci evi derler buna! bu duruma laiklik perspektifinden karşı çıkmak kolay ama allah korusun,yarın öbür gün bizim de çocuklarımız üniversiteye gittiğinde aynı duruma düşmemeleri işten bile değil!
bu konunun bilimsel olarak irdelenmesi gerekir. maddi olanaklarını arttırmak için kadınlar neden kolay parayı seçiyorlar? neden kendilerini doğuştan sermaye olarak görüyorlar? hepsi olmasa bile araştırmaya değecek kadar çoğunluk var. üniversite veya normal hayat yada din ile alakası yok. bu davranışın araştırılması gerektiğini düşünüyorum. biriyle sevişmekten bahsetmiyorum, bir insanın kendini satmasından bahsediyorum. fahişelik artık bilinen belli kalıpları aşmış durumda.
yol geçen hanı olan üniversitelerde kız öğrenciler not için öğretmenleriyle birliktelik yaşıyorlar buna bizzat tanık oldum.

olum bu ülkede bakkal müşterisine , doktor hastasına çakıyor.
çok acı ama bir o kadarda gerçek. sebebi nedir bilmiyorum, lüks yaşam tutkusu mu? gerçekten maddi sıkıntıları mı var? kolay yoldan para kazanma isteği mi? cidden çok ciddi sosyolojik bir vaka kütahya gibi bi yerde bile onlarcası bu yolla para kazanma peşinde yani öyle duyduklarım var ki aklım hafsalım almıyor o derece... açığı, türbanlısı, aile kızı görünümlüsü hiç farketmiyor. ya bazen diyorum okulun yemeklerine bu kızları bu kadar yoldan çıkaracak bişeyler mi katıyolar.
Insan yaşadığı hayatın yansımasıdır.kimse keyfinden o tarz bir iş yapmaz.
Dünya kadar malın olacağına, fındık kadar amın olsun. Lafını hatırlatır.
Korkutan olaylardır. Vardır ne yazık ki.
üniversiteye giden kızların eseridir. fuhuş yuvası yaptılar buraları eğitim amacından çıktı. kapatılmalı.
Talep arzı doğurur.
Başlığı açan ahlaksız hem fahişelik artıyor demiş hem 4 kişi ile birlikte olduğunu yazmış.
Madem bu durumdan şikayetçisin ve bunun toplumsal bir yara olduğunu düşünüyorsun kendin neden yapıyorsun.
Işte bunun gibi gavatlar yüzünden fahişelik artıyor üniversitelerde. Hayır bir de uzun uzun yazmış ahlaksız gavat.
Ama yazının amacı üniversitelerde fahişelik değil yazının amacı kızların üniversiteye gönderilmemesi.
Acınası durum.

Keşke evli esnaflarla değil de bekar esnaflarla beraber olsa birçoğu.

Burada sadece kızların bir suçu yok
Şimdi evli esnaf çok mu masum?
Kolay para. Para insanda bağımlılık yaratan bir şey. Hep daha fazlasına göz koyuyor. Bu da onun bir sonucu işte
kardeşim nerede bu olaylar dediğim önerme. fellik fellik kız arıyoruz siz diyorsunuz arttı.
üniversiteli olmayan orospuların sayısı daha fazladır.dolayısıyla konunun üniversite ile alakası yok.üniversitelere girmek basitleştiği için oraya da bulaştırılmıştır.her köye mezraya bi üniversite (lise görünümlü) yapılınca doğaldır yani.
Kolay para. Yani ben yapsaydım bunun için yapardım. Yalan yok.

Ama şöyle ki kolay para erkekler için de var, kumar oynamak? Kolay para her zaman insanı cezbetmiştir.
Korkunç seviyededir. Net.
Bunların bazılarının ailesi de başka şehirlerdeki bu biricik kuzularına üç kuruş daha gönderebilmek için götlerini yırtarlar. Pamuklara sarılası, beyaz gelinliklerle görmek istedikleri yavruları okuyordur çünkü. Aç kalmasın, açıkta yatmasın diye gözlerine uyku girmez. Giren girmiş gerçi, onlar göremez. Böylelerinin derdi başka, doymak bilmez.
ilerleyen teknoloji, ekonomik kriz, ev kirası, evin ihtiyaçları, tv'lerde özenilen hayatlar vs vs..

bakın başlıca sebepleridir bunlar..
sadece üniversitelerde değil toplumun genelinde var bu olay..

kızlara bakıyorsun daha yaşı ne başı ne
daracık kıyafetler
göbek açık
hep özenti..

toplumda özenti hastalığı var..
ne kadar çok kısarsan birşeyleri o kadar tatlı gelir insanlara, düzenini izanını bozdunuz ülkenin müslümanlık diye diye.
kimsenin gerçekten günahına girmek istemem ancak bursa görükle de çokca şahit olduğum durum.
kendi iş yerimde dış ticarete bakan bir arkadaşımın mesela yardımcı olduğu 2 tane universite öğrencisi var. kızlar 23, erkek ise 36 yaşında.

bana ne? diyorum. alan memnun, satan memnun. siz aile olarak görevlerinizi yerinize getirsenize de maalasef toplum algısı bambaşka bir yöne kaydığından dolayı renkli hayatlar daha bir cazip.
iki farklı örnek var. Bu iki farklı örnekte iki farklı fikriyat var;

--spoiler--
Bir tanıdığımızın oğlu istanbul’a Üniversiteye başladığında, babasına telefon etmiş. “Ben burada nefsime yenik düşmekten korkarım. Bana kız bulun evlenmek istiyorum” demiş. Anne baba bilinçliydi. Hemen derdine düşüp oğullarını evlendiriyorlar. Her konuda iki ailede çocuklarına destek oldu. Hâlâ evliliklerin mutlu bir şekilde devam ettiğini duymak mutluluk verici.

Yine başka bir tanıdığımız, beş yıldır üniversite sınavına giren ama kazanamayan kızının durumundan bahsediyordu. Ben de “Niye bu kadar çabalıyorsunuz, münasip biriyle evlendirin. Yuvasını kursun deyince” : “Olur mu ablası o daha çok küçük, ben ona bulaşık bile yıkatmıyorum okusun diye” cevabını verdi…

Çocuklarımızla ilişkilerimiz yakın olsun. Onların ne istediğini, sıkıntılarını anlamaya çalışalım. Kızlarımıza talip olan düzgün bir genç varsa, ailesi temizse, maddi eksiklikleri fazla dert etmeyelim. Görkemli bir düğün yerine, mütevazi bir yemekle de evlendirebiliriz çocuklarımızı. Okumak istemeyen bir kızı da Allah aşkına okutacağım diye uğraşmayın. Fikrini sorun. Evlenmek istiyorsa evlendirin. Anne olsun, eş olsun bunlar az bir şey mi yani?

https://cahidesultan.net/...kler-evlenemeyen-gencler/
--spoiler--
karaborsadan mal satan değil mal alan sorumludur, hep kızlar suçlu onlara giden erkekler masum bu çürümüş toplumda.