bugün

"ulan burdan nasıl kaçarım acaba dediğim" lise toyluğunun paçalarımızdan aktığı gündür. en arkada ağlayanların zırlayanların, salyaların sümüğe zerk olduğu gündür.
Okula kayıt için geldiğin fen edebiyat fakültesiyle derslerin olduğu binanın alakası olmaması
(bkz: Ytü edebiyat)
Genelde sınıfı bulduğunuzda ders başlamış oluyor bi ben miyim salak sorusu kafalarda oluşuyor.
liseden level atlamanın şaşkınlığı vardır insanın üstünde.

ilk gün erkenden derse gidilir. derse 1 saat vardır. oturulur kantinde. müzik çalar millet makara gırgır yapar sen tek başına bir ezikle oturursun orada. twitter a girip 'üni çok fenaymış laaaaaan' gibi tweet ler atarsın. ders saatine daha 1 saat vardır. o kadar erken gidilmiştir. sonra derse girersin, hazırlık sınıfından bahseder hoca. dersleri işleme tarzından. tanışma faslı geçer. derse ara verilir, tüm sınıf ot gibidir kimse kimseyi tanımaz tek başına takılır herkes.
en rahat okula başlama günüdür.. artık bir birey olduğunuzu hissetmek güzeldir.
elimde ders ve anfi programım girdim okulun koca binasına. anfimi buldum. oturdum bir sıraya. mal mal bakındım. çok kalabalıktı. hayatımda ilk defa 300 + n kişiyle derse girmiştim. görebildiğim kişilerin tek tek yüzlerine baktım. yakışıklı çocuklar vardı. güzel de kızlar. ama ben kalabalıktan hazetmiyorum ki! o gün bitti yurda döndüm. orası da kalabalık anasını satiyim. sıradan ama alışmam gereken birgündü hasılı.
boktan günlerden birisidir. herkes birileriyle ancak sadece siz yalnızmış gibi hissedersiniz (belki de öyledir, herkes birileriyle takılıyodu la). her kızın yanında bir erkek görürsünüz ki bu sizin için daha büyük bi hayal kırıklığıdır, yalnız olanlara karşıda, "bu bana bakmaz" önyargısı oluşur (ama harbiden bana bakmaz onlar). üstüne bide kapıdan geçerken bi kız size yol verir sizde iyi madem der geçersiniz sonra o kız arkanızdan öküz der. dönüp ağız burun girmek istersiniz. 2. öğretimseniz ilerleyen saatlerde fakültenin iyice boşaldığını görüp ne işim var 2. öğretimde kimse yok belkide 1. öğretimde olsam sevgili bulma ihtimalim daha yüksek olurdu düşüncesine kapılıp 1 sene daha sınavı denemediğiniz için pişman olursunuz. hadi geçsin artık şu günler...
--spoiler--
profesörlere keke nabıyun deyin. sınıfta çok havanız oluyo.
--spoiler--
gayet de güzel günlerden birisiymiş. 10 yıllık arkadaşmış gibi eğlenildi; tanışıldı kaynaşıldı. sonra kadıköy'e içmeye gidildi. ezik misiniz olm siz ahaha.
bazıları için diğer günlerden farkı olmayan gündür.
tanışıp sohbet ettiğiniz '' ehe iyiymiş lan bu '' diye düşündüğünüz çoğu kişiyle birkaç sene sonra aynı yerde durmaya dayanamayacağınız gün. ayrıca bu gün içerisinde uzaktan görüp çok beğendiğiniz kız da kesin başkasıyla çıkacak ve sizinle sohbeti havadan sudan olacak, belki de size sadece selam verip saati soracak.

(bkz: based on a true story)
üzerinden 17 yıl geçmiş, vay anasını. öğrenci işlerindeki güzel hatun çıkma teklifimi Kabul etseydi belki de çocuğumuz bu yıl üniversiteye girecekti. kısmet işte.
koltuklardan Karpuz taşan gündür.
merakla bekliyoruz.
bir iş yerinde ilk gün değildir.
seneye yaşanacak durumdur .
lisede sürekli okuldan atılıp, 6 defa okul değiştiren biriyseniz pek alışılmadık bir durum olmaz sizin için. hiç tanımadığınız insanların içinde olmaya zaten alışıksınızdır. hatta böyle insanlar üniversitede sıkılabilirler alıştıktan sonra.
arkadaşlık kurmaya çalışılmamalıdır. zira o gün takıldığınız adamı belki 6 senelik üniversite hayatınızda bir daha görmeyeceksiniz.
sınıfı bulacağım derken bina içinde kaybolunacak gündür. sakin olun ve kat planına bakın. illa vardır yani.
hiçte öyle sanıldığı gibi ekstra olaylara şahit olunmaz. ders seçimiydi, danışman hocayı aramaydı, ders vardı-yoktu derken gün geçer ve siz kendi kendinize keşke erken uyanmasaydım dersiniz.
Eğer kampüse yabancıysanız fakülteyi bulana kadar ayaklarınıza kara suların ineceği gündür.

Adres soracağınız müdavim öğrencileri dikkatli seçin, yoksa çömez muamelesi görebilirsiniz. Alın size bir tüyo: Grup halinde olanlara sormayın. Grubun verdiği cesaretle topluca laf atabilir ibneler!

Fakülteyi bulduktan sonra sınıfı aramak için çok kasmayın. Akışına bırakın. Kendi kendine bir şekilde doğru sınıfa ulaşırsınız.
çömez değilmiş gibi davranılması gereken gündür. sınıfa girdiğinizde sanki herkesi daha önceden tanıyormuş gibi davranın ve rahat olun hemen mal gibi kızlara yaklaşmayın ortamın yavaş ve sağlam bi şekilde oluşmasına olanak tanıyan ve unutmayanki çabuk edindiğiniz dostları çabuk kaybedersiniz.
teşekkürler makina.
ringde para verilmeyeceğini bilmek gerekir. para uzattığınız anda bütün gözler size çevrilir ve "sen yenisin galiba" bakışı atılır. dikkat edin. ilk sene bende yapmıştım. bu da böyle bi anımdır.
kızların götlerini açıp erkek avlayacakları gündür.
okulu birinci sınıfların dolduracağı gündür. Yine dalga geçmek için arkadaşlarla kantinde konuçlanacağız. Okulun en komik haftalarından biridir.
büyük çoğunluğunuz için 40 metre öteden ilk gününüz olduğu anlaşılacaktır. onun için hiç kasmayın canınız nasıl istiyorsa öyle davranın.
herkesin etrafındaki insanlara farklı bir gezegenden gelmiş gibi baktığı gündür. kafalarda yapılan kişilik analizleri ''şu lavuğa uyuz oldum'' gibi daha tanımadan gıcık olmalar... önyargılar.
tabi ki kendi adıma konuşursam işim biraz daha zordu, çünkü saçları omuzlarına kadar uzun olan bir genç ve ilahiyat fakültesi... arkadaşlarımın bana bakışlarından anladığım şuydu ki; ''kardeş mühendislik fakültesi yan binada'' şeklindeydi. tabi ki sonraları çok iyi dostluklarımız oldu, halen daha devam eder.
güncel Önemli Başlıklar