bugün

tüketim fetişizmi dönemine girmemizle üniversite ortamına atfedilen anlam değişmiştir.
"kütüphane, çalışmak, okumak, bilgilenmek vs." gibi anlamları olan bu ortam yeni dönem kapitalist dönemle birlikte öğrenciyi küçükbaşmışçasına "çimlere yayılmak, gezmek, eğlenmek vs." gibi anlamlar yüklenmiştir.

eğitim, tüketmek içindir artık.
kızlar teklif etmiyor boşuna heveslenmeyin.
(bkz: üniversitede kızlar teklif ediyormuş)
lisedeki ergen erkeklerin sürekli sex yapıldığı kanısına varılan yer.
açık hava kerhane sandıkları ortamdır. yok öyle bir dünya.
bazen lisedekiyle aynıdır. herkes mi aynı bölüme yerleşir ya!
liselilerin büyük bir genelince çok değişik farklı bir dünya sanılan ortamdır.

beklenti fazla olmamalıdır.
am göt meme ne ararsan var.

haydi durma sende gel denilecek bi tarafı yok. bildiğin yasal kerhane. ülkeyi yönetenler böyle yerlerden çıkıyor işte.

tanım: acilen el atılarak ahlak düzeyinin yükseltilmesi gereken ortamlardır.
her fakültenin yayılılan çimleri meşhurdur. öğle arası, boş ders ve ya ders ekmeye bire birdir.
gidip okumadan önce ortamlar hakkında beklentilerin düşük tutulması gerekilen yerdir. öyle hersey süpermis kızlar teklif ediyomus yata yata geciyomussun hayalleri bosunadır.
üniversite açılan il bozuluyo. ahlaksızlığın hat safahalara çıktığı yerler. bıktım artık hergün günah işlemekten.
(bkz: üniversitede kızlar teklif ediyormuş) ı aşmış (bkz: üniversitede kızlar veriyormuş) olayında yeni bir çığır açmıştır.

bekaretini kaybedip, ömrü boyunca dalyarak gibi dolaşanlar mı dersin, para karşılığı ilişkiye girenler mi dersin.

gerçi öğrenci kısmı para vermezdi, halk abazan onlar bayılırdı para.

kadınlık gururunun sıfıra indiği noktalardır. sonra da anneler, babalar "kızımız okuyor" diye sevinirler.

ha çok ahlaklı, önceden kendini yetiştirmiş kız arkadaşlarım da oldu. gerçekten 10 numara karakterleri vardı.
ama dediğim gibi kişisel ve psikolojik gelişiminizi tamamlamadan gitmeyin derim, kariyer sevdasına 5 kuruş etmeyen adamların koynuna meze olmayın.

ciddi flörtler mi? onlar da yalan amk(çevremden ve kendimden biliyorum). herşey ve herşey il sınırına kadardır, ancak sevaplarınız ve günahlarınız hep peşinizden gelir.
değişik kafaları içinde barındıran ortamdır. misal;

görsel
şu gencecik zavallı hayatımda içinde bulunduğum en iğrenç ortam. son sınıfa geldim, lan herkes demek istemiyorum, daha doğrusu inanmak istemiyorum herkesin öyle olduğuna ama

bu kadar amaçsız
bu kadar idealsiz
bu kadar rol yapan, tiyatrocu
bu kadar hiç bir duruşu olmayan
bu kadar kendisi olmayan
bu kadar tek derdi sevgili aramak, ruhu, teni okşanacak birini bulmak olan
bu kadar sürü psikolojisinde yaşayan
bu kadar hiç bir şey üretmeyen
bu kadar bomboş özgüveni olan
bu kadar sadece kendini düşünen yavşak
bu kadar bu kadar bu kadar ....

insanı birarada görmedim. hadi bana robot diyorlar, desinler, belki de haklılar ama dışarıdan bakıyorum da eğer bunlar hareketse, bunlar modernizmse ben ölümden korkmayan robotum.

bazen diyorum sanane kendi işine bak ama olmuyor üzülüyorum öyle hayatları gördüğüme.

dua' m şudur ki: umarım bu kadarlar kadar en az bir o kadar da bunların tam tersi adamlar vardır. inanıyorum olduğuna.

inanmak istiyorum. elimden başka bir şey gelmiyor.
yiyip içip seks yapmaktan ibarettir.
uyuşturucunu, cemaat elemanlarının, teröristlerin cirit attığı eğitim yeri.
mini mini kurtcuk abilerin kol gezdiği yer. tipinizi yirim.
kızların birbirinden üstün gözükebilmek için tipten tipe girdiği bir ortamdır.
bir boka yaramayan ortam.

itü'den bildiriyorum.
benim için taş gibi ortamdır. kendi arkadaşlarım dahilinde tabi ki. onun dışında ne kadar boş beleş tip, pkklı, siyasi holigan varsa okulllara birikmiş. otuz kişiye eğitim vermeye müsait okul ösym, yök denen dallama kurumların yüzünden doksan kontenjan açmış ahıra dönmüş bu ortamlar berbat hale gelmiştir. kafeteryaya astığınız terörizm temalı pankartlar kere sikeyim sizi emi. okula provokasyon için gelip de amacı okumak olan insanların ders kontenjanlarını milyon kere sikeyim ayrıca.
gitar, keman çalanları cirit attığı,

evlerde su yerine bira içildiği,

hayatını mutfakla tuvalet arasında geçirenlerin yaşadığı,

yataklarda yatmak yerine her türlü aktivitenin denendiği (yeni pozisyonlar vs)

vize final haftalarınde ders çalışmak yerine sabahlara kadar kağıt oynayıp gır gır şamata yapıldığı,

mezun olunduğunda da bir baltaya sap olunamadığı ortamdır.
tartışmasız, bir insanın hayatındaki en rahat zamanlıdır.*
kac senedir universitedeyim bir turlu istedigimi bulamadugım ortam. bir kez olsun istedigim insan grubu denk gelmemistir.
sözlükteki ahlak polisi adaylarını gün yüzüne çıkaran şeysi...

ahlak polisine ihtiyaç duyuyorsanız siktirin gidin iran'a... milletin ahlakını yargılamak size kaldı anasını satayım.
100 kişiden birkaçının idealleri peşinde koştuğu, diğerlerinin sadece ideali olup, onun da olup olmayacağını bilmediği bir ortamdır.
lisede dayadınız kırmızı bardaklı partili amerikan filmlerini, ne ümitlerle gelen adam en fazla tavuk dönerini yedikten sonra tavla oynuyor. arkadaşlık kazandıran ortamdır.

edit: her gece 12'de canımız çektiği için kahve koyup, 4'lere kadar uyuyamamayı biz biliriz, biz!