bugün

anlam yüklemediğim dostluktur.

menfaatçi şerefsiz puşt kontenjanından onlaynım. iygünler.
Köprüyü geçene kadar olan arkadaşlıklardır. Menfaati için fazladan not almak için seni bozuk para gibi harcarlar. Onun için ayıya dayı deyin mezun olunca babasını bile tanımayın arkadaşlar. Üzülürsünüz.
nihilizm kokan bu değerlendirmeleri okudukça tüylerim diken diken oluyor.

en has ve candan dostlarımı üniversite yıllarımda edinmişimdir. şarap gibi yıllanmakta ve müthiş keyif vermektedir.

şimdiki üniversite gençliğinin bu denli güvensiz oluşu, yaşamlarının en güzel yıllarını heba ettiklerini düşündürmektedir.
Otogarda bitecek dostluktur.
(Benim anlamadığım konu ise kime sorsan üniversitedeki arkadaşlıkların hep menfaat ve çıkar üzerine kurulduğundan dem vurur ve şikayetçi olurlar. Fakat kimse suçu üstüne almaz nedense)
Menfaat gözeteni de var çok kral olanları da var. Büyük kısmı sadece vakit geçirmelik falan. Evet.
Çıkara dayalı , samimiyetsiz , yapış yapıştır (çoğunlukla ) . Okuldan sonra görüşürüm dediğiniz 3-5 kişi çıkarsa şanslısınızdır .
Olmayan dostluk. Kızlar desen yalandan yüzüne hihihii yapar canım der bi arkanı dönersin hemen seni çekiştirirler. Erkekler desen çoğu kanka ayağına götürmenin peşinde. Muhattap olmuyorum kimseyle. Onlar da benimle olmuyo zaten.
Bi iki kişi var onlar da olmasa cidden üniversite hayatı kadar kötü bi evre olamaz yani

Hele ki ailenden uzakta okuyorsan insan güvenecek bir sırt arıyo benim güvenecek sırtım var ama sadece gezmek için olan it uğursuz arkadaş boşluğum var mk onuda doldursam şuklela.

edit: var sanıyormuşum.
bana çok sağlam iki dost kazandırmıştır.
lisedeki ve ortaokuldaki dostluğun çeyreğinin çeyreği etmeyen dostluktur.
zamanında açlığı bile beraber yaşadığın dostluklardır.

ama gün gelip de ordan burdan seni sildiklerini görmek çok yaralar insanı.

oysa konuşamasanız bile anıları hatırlayıp gülümsüyor, onları iyi hatırlamaya çalışıyorsundur.

insanoğlu isteyince çok vefasız olabiliyor.
gayet de olabilen şeydir burada yazılanlara bakmayın.
Geçici olduğu gibi sağlam dostluklarda kazandırır. Çevrenizde kendi statünüzden başarılı insanlar olur ve siz bu insanlarla dostsunuzdur. Kazan kazan ilişkisi.
Samimi olunan òzel birkaç insan dışında, bitmeye mahkumdur.

O laylaylom keyifli günler, kantin muhabbetleri... vs bitmiş, hayat ilk şamarını patlatmıştîr artık.
iş, güç, kariyer, kpss, dgs ..vs derken, anılar ve insanlar toz tutmaya başlar ne yazık ki.

Karşılıklı emek vererek, bağı koparmayanlar bu çalkantıdan sağ salim çıkmayı başarırlar.
Gerisi yitip gider.
içki masasında bitendir.
güncel Önemli Başlıklar