bugün

Bulunma hal eki olan -de'yi ayrı yazmayın.
Üçüncü dördüncü sınıf olmadan sevgili edinmeyin
üniversiteye gidip "ortamlardayız, kızlar veriyor, içkiden ciğerimiz soldu" tarzında şeyler yazmayın. liseliler olarak özeniyoruz.
bir seneden fazla yurtta kalmak.
eğer bir cemaat üniversitesinde okuyorsanız karşı cinsle muhabbete "merhaba siz de mi islam'dan sıkıldınız" diyerek girmemelisiniz.
(bkz: protesto)
üniversite kazandım die götünüzü kaldırmayın piliss.
benim açıp düzeltmek için çıktığım fakat seri yazarlarımızın hata affetmeyişini hesaba katmayışımdan kaynaklanan, tdk ve türkçe dostlarından özür dilediğim başlıktır.
halı saha oynamamak.
doğum günlerine gitmemek.
çekingen olmak.
fazla uyumak.
fazla oyun oynamak.
ciddili ilişki yapmayın. vurun kaçın.
Masum gibi gorunen kızlara guvenip salak konumuna dusmeyin her yerden zararlı cıkarsınız.
Hemen kankalar yapip orta da gezinmek. Birinci sinifta Herkese esit seviye de olmanizi oneririm. O ilk yapilan arkadasliklar goreceksiniz ki hep bozulacaktir.
Ders dinliyormuş gibi yapmak.
son seneye alttan ders bırakıp da milli takımın gruptan çıkma ihtimali gibi matematiksel olarak şans aramayın. bütte olmazsa yaz okulu falan...
devamsızlık.
ikiyüzlülük. Sevmediğiniz insanlarla mecburi arkadaşlık yapmayın. Hırslı olmayın. Çok tembel de olmayın. ilk sene gezerim, okul 5 senede de bitse olur mantığında olmayın. Hoca yalakası, not dilencisi olmayın.
üniversite eğitimi kendini değiştirmek için çok büyük bir şans sağlar. tabi kendini değiştirmek isteyen kişi her koşulda bunu gerçekleştirecek güce sahiptir ona bir sözüm yok. Ama şu da bir gerçektir ortamın üzerimizdeki olağan üstü etkisi.

her şey tamamdır kendinizi değişim için hazır görüp bütün olanlara sünger çekersiniz. tamam bundan sonra buyum dersiniz. bu samimi olarak verilmiş bir karardır. siz kendinizi ne kadar samimi görseniz de çevrenizdeki 'el-alem' size bu samimiyeti göstermez. bu değişim hakkını tanımaz. sürekli sizin eski halinizi önünüze sürer. bu etkiye direnmek oldukça güçtür. bir süre sonra sizde vazgeçersiniz değişimden.

eğer değişim istiyorsanız bunun için üniversitede yapılması gereken: kendinize ve yaşamak istediğiniz hayata uygun bir çevre edinmektir. klasik olacak biliyorum ama üzüm üzüme baka baka...

ya da su zehirliyse balık da er ya da geç zehirlenir.
güncel Önemli Başlıklar