bugün

"Çocuğum Din Dersine Girmeyecek." başlıklı köşe yazısı çok eleştirilen cumhuriyet gazetesinin cesur köşe yazarı.
haftaiçi her sabah radyo tatlıses'te *, saat 8:30'da başlayan ümit zileli'yle sesli gazete programını yapan, güncel olaylara kattığı başarılı yorumlarla dinlenmesi ve tabiki okunması gereken köşe yazarı.
sevgili iç işleri bakanımıza hiçişleri bakanı diyerek gerçek unvanını çekinmeden yayınlarında ve yazılarında söylemesiyle beni benden almış yazar,radyocu.dava rekortmeni türk yazarlar arasında da ilk onda olduğu tahmin edilen dürüst kişilik.
cocugunun gelecegı ıle oynayan kişi.*
Sabahları trafiği unutturan tek insandır. Sizin içinizden geçenleri gayet Sesli söylemektedir çünkü. Balbay'ı da unutmamak lazımdır.
bir ara gündem gazetesinde de yazarak insanları dumura uğratan yazardır.
yanılmıyorsam askerlik anılarını yazı dizisi olarak anlatmıştı.
ne transfer ama gündem'den cumhuriyet'e...
güler kazmacı'yla da evliydi gibi hatırlıyorum ama yanılabilirim de.
oğlunun görüşüne saygı duymayan insanoğlu.

çocuğuna baskı yoluyla baş örtüsü taktıran insandan ne farkın kalır? yobazlıkla eş değer bir kişilik örneği.

ayrıca tatlıses'den sonra cine5'de ana haber bülteni sunuyor. sürekli dürüstlükten bahseden bu adam, neden diğer kanalların haber görüntüleri üstüne yorum yapıyorsun?

haa bir de unutmadan; kelime yoksunu olduğu için balbay ile konuşurken balbay'ın her cümlesinin sonunda kenan ışık ses tonuyla yaaa yaaa yaaaa demesi adamı öldürür.

sırf muhalif olduğu için dinlenmesi gerilik yapabilir. frekans değişikliği yeterlidir.

oha filan oldum yani ve yuh artık. anladın *
cine 5 haber sipikeri.
radyo tatlıses de sabahları sesli gazete adlı haber programını sunan, cumhuriyet gazetesi yazarı.

yorumlarını tek taraflı yapan ve programda coğunlukla kendi gazetesini okuyan, diğer gazeteleri kaale bile almayan gazeteci.
kaale alınacak bir tip değildir; zira özgür düşünememek gibi temel bir sorunu olan angaje, postmodern gerici bir tiptir bu zileli kişisi... kendisine oturgaçlarımla gülüyor ve 'özgürlükçü sosyalistlerin daşşaa olamazsın' diyorum... neden, çünkü robotik hareketleri beynini kullanmak; gerçek klişelere ve dogmalara alet olmayı özgürlük ve özgünlük edimi zannetmek affedilir hata, hoşgörülür bir sakıtlık değil, sevgili sözlük...
ilhan selçuk'u che guevera'ya benzetmeye çalışmış kişi. kendisinde türk solcularının ideolojik imgeleminde maalesef yaygın olan faşizm virüsü mevcut.
her sabah 8:30'da programını kaçırmadığım, ''siz benim ne demek istediğimi anladınız'' sözüyle sabahın köründe yüzümü güldüren insandır. güçlü bir muhalefettir.
nazlı ılıcak'ı ergenekon davasını desteklediği için açık açık tehdit eden 'şey'. belliki abileri talimat verdi 'basın-medya dünyasında bize çok yükleniyorlar biraz çalış' diye. adamlarda hiç utanma da kalmadı. kimliklerini herkese açıklıyorlar artık. böylesi daha iyi tabii.
gün zileli nin yeğeni.
bugun aldiğimiz bilgilere göre radyo tatlıses deki sesli gazete adlı programına baskılar nedeniyle son verilmiş yazar.
geçen haftaki veda programında radyo tatlıses'in sahibi saran grup yöneticilerine isim vermeden fena halde lâf sokan eski radyo tatlıses program yapımcısı.

kendisini ve mustafa balbay'ı her gün dinliyordum. ilk önce baybal hapse girdi, şimdi de kendisinin radyo ile ilişkisi kesildi. üzücü tabi.
rtük'ün kendisine fena takmış olması sonucu, sürekli takipte tuttukları radyo kanalına gönderdikleri cezalar neticesinde, bu cezaların altından kalkamayan yönetcilerin istemeyerek de olsa kendisine yol göstermesi durumudur. bir radyo kanalının gücü bellidir.

ama ümit zileli, konuşacak, anlatacak bir mecra mutlaka bulacaktır. bir gün gelir de bulamazsa, işte o gün yandık.
habertürk kanalındaki kim haklı programında rasim ozan ve ayşe hür* tarafından bir anda sokak tartışmasına çevrilmiş ortamda kendini bulan cumhuriyet yazarı. tüm olan bitene rağmen ağır başlılığını bozmamış ve saygınlığını yitirmemiştir.
(#5103784)
32. gün programında gerçek yüzünü gösterip çirkeflik katsayısında vakit gazetesi yazarını bile sollamış beyefendi adam. böyle beyefendilerin ar damarına basılmadığı sürece gerçek aydınlarmış gibi tavır takınmalarına hastayım zaten.
demokrat ve aydın çizgisinden ödün vermeden bugüne kadar gelebilmiş ender gazetecilerimizden. ülkedeki bir kısım dönek, yalaka ve bağnaz zihniyeti son derece rahatsız eder yazıları. her yazısını okuduğumda bana " eline sağlık üstad " dedirten adamdır ayrıca kendileri.
devletin hata yaptığını kabul etmiş cumhuriyetçi cumhuriyet yazarı. vaay, ilerleme var!

(bkz: sansürsüz/#5686186)
kürt meselesi ile ilgili uçuk bir çözüm önerisi sunmuştur: "bu hükümetle çözüm olmaz."
(bkz: kemalizmden nefret etme sebepleri)
muhteşem bir ses tonuna sahip gazeteci,sesini radyoda duyduğunuzda onu çok yakışıklı bir adam olarak hayal edersiniz * televizyonda gördüğünüzde ise; (bkz: zevkler ve renkler tartışılmaz)