bugün

uktedir
zeynep dizdarın eski kocasıdır,iyi bir sarkıcı ve söz yazarıdır seside güzeldir vesselam.bir dönem tarkanın albümlerinde onla calısmıstır.
(bkz: mavi geceler)
(bkz: gülbeyaz)
(bkz: vazgec gönül)
(bkz: dön bebeğim)
kendileri aşmış yorumcudur ve her dinlediğimde vücudumun verdiği ilk reaksyon diken diken olan tüylerimdir. ülkemizin nadide bestecilerindendir ayrıca
çıkışını hicran şarkısıyla yapmış, tarzı bakımından az çok metin arolat'ı andıran kaliteli söz yazarı, müzisyen.
güller ağlamaz parçası tekrar tekrar dinlenesi şahıstır.
http://www.youtube.com/watch?v=Pw5XDJaaYv4
*
(bkz: hayat dediğin)
aynı isimli bir doçent doktor ümit sayın vardır ki, şarkıcı olandan çok daha yararlı birisidir topluma.
1990 yılında sezen aksu'nun verdiği bi konserde sahneye fırlayan, bununla da yetinmeyip bi şarkı patlatan böylece sezen aksu'yu etkileyen izmir'li sanatçımız.Sezen aksu'nun yardımıyla klasik gitar dersleri almıştır.2 yıl fuat güner'in yanında çalıştıktan sonra, harun kolçak ve sezen aksu'ya vokalistlik yapıp müzik hayatına girmiştir.Tarkan'ın gitme ve dön bebeğim adlı şarkıları onun eseridir.
96'da "ümit sayın" ve 99'da "ben tabi ki" adında iki albüm çıkartmıştır.5 yıl aradan sonra 2004 yılında ise "mai" adlı bi albüm yapmıştır.yumuşak sesi ve besteleriyle dikkat çeker.
ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan doçenttir. kendisi üniversite de doçent olmasına rağmen tam bir darbe heveslisidir. (bkz: dilemma)

kendisinin kemal alemdaroglu ile yaptığı telefon görüşmesinden bir parça yayınlarsak zat-ı şahanelerinin ne olduğu daha açık olarak görülebilecektir:

Alemdaroğlu: Bu iş milli demokratik devrimle biter. Doğu Silahçıoğlu bir yazısında devrimden söz ediyor. Açık açık şey diyormuş. Devrim diyormuş.

Sayın: Ee hepsi öyle demeye başladılar hocam. Ben Ankara'da konuşmaya gittim. Bütün komutanlar geldi. Hepsi aynı şeyi söylüyorlar.

Alemdaroğlu: Eee söylüyorlar da ne duruyorlar o zaman? Neyi bekliyorlar?

Sayın: Başka yolu yok bu işin.

Alemdaroğlu: Sonra üst taraftan olmayacak bu iş. Alt taraftan olacak.

Sayın: Alt taraftan olacak. 60 darbesi gibi.

Alemdaroğlu: Evet, aynı şekilde olacak.

Sayın: Aynı şekilde bir yerden patlak verecek bu, ama gaz alma toplantılarından olmaz bu. Bayrak elde Tandoğan'da o hikâye canım. Bakalım çok önemli şeylere gebeyiz önümüzdeki 3-5 ay içinde hocam. Yani ee şey telefonda konuşamadığım şeyler var.

kaynak:http://www.zaman.com.tr/h...gan-mitingleri-hik%E2yebr
gülendam gibi bir şarkıyı bize kazandırmış çoktandır ortalıkta gözükmeyen söz yazarı, besteci, şarkıcı.
dünyayı yöneten gizli güçler adlı bir başyapıtın yazarı.

doç. dr. ümit sayın bu kitabında; müslümanlıktan geçinen çevrelerin, dünyanın bütün kaynaklarını sömüren bilderbergçilerle, trilateral komisyonlarıyla, cfrlerle nasıl içli dışlı olduğunu, masonların malum bir partiyi neden desteklediğini ve 2007 seçimlerinin üzerindeki esrar perdesini kendi bakış açısıyla ve belgelere dayanarak açıklamıştır.

gizli güçlere yönelik çalışmalarından dolayı üzerinde çeşitli baskılar hissettiğini, akademik çevrelerinde kendisine sahip çıkmadığını bilakis istenmeyen adam ilan edildiğini belirten bir bilim adamının bugün geldiğimiz noktada, somut herhangi bir delile dayanmadan tutuklu bulunması da kitapta anlatılanların gerçekliği hakkında önemli bir delildir.
*1990 yılında sezen aksu nun izmir de verdiği bir konserde sahneye çıkıp bir şarkıda minik serçe ye eşlik eder ve sezen aksu dan daha sonra vokalistlik teklifi alır. bundan sonra da mikrofonu ve notaları bırakmaz bir çok sanatçıya beste ve söz yazarak aynı zamanda şarkıcılık yaparak hayatını devam ettirir.
ergenekon tutuklusu. 3. dereceden mason*.
çok başarılı bir söz yazarı. ben iyiyim dışında kendi şarkılarını çok sevmem ama kaliteli türkçe pop için söz arayan varsa mutlaka başvurması gereken biri kanımca.
yamulmuyorsam zeynep dizdarın sözylediği "vazgeç gönül" şarkısının sahibi kişidir.
hicran isimli şarkısıyla bir zamanlar beni benden almış şarkıcı.kral tv de klibini izlediğimde çok etkilenmiştim, ümit sayın gerçek bir bohemyan gibi gelmişti gözüme.hatta okadar etkilendim ki şarkıdan ve klibinden, okula giderken şarkının sözleri dilimde, klip aklımda dönüp dururdu.o sene yazın köye gittiğimde, kuş uçmaz kervan geçmez bir yolun ortasına oturup hicranı söylediğimi bilirim, asfaltın ortasında ellerimi açarak baya baya söledim ben o şarkıyı, tek kişilik resital halinde.nasıl olsa kimseler yoktu etrafta,sadece uzaklardan gelen bir araba var mı oydu telaşım ki konser sırasında hiç araba gelmemişti. çok güzel olmuştu ahhh gençliğim ahhh...
bu ülkenin en değerli müzisyenlerinden biridir. 90'lı yıllarda kendi şarkılarıyla olduğu kadar, sanatçı dostlarına verdiği şarkılarıyla da adından söz ettirmiştir. kendisini son olarak betül demir'in seslendirdiği yeter isimli şarkıda duymuş ve özlem gidermiştik. şimdilerde ne yaptığı bilinmeyen ama merak edilen, tekrar yeni bir albümle geri dönmesi istenen bir adamdır. Sanatçı dostlarına verdiği şarkılar şunlardır :

* Harun Kolçak - Dudağım Yangın Orman
Deniz Arcak - Zehir Ettin
Deniz Arcak - Vurur
Hakan Peker - Sen Yok Desen de
* Emel Müftüoğlu - Çal Beni
* Emel Müftüoğlu - Gitme (Bu şarkıyı Tarkan da Aacayipsin albümünde söylemiştir.)
Emel Müftüoğlu - Hey Dünya
* Seden Gürel - Bir Bilsen
Seden Gürel - Korkmam
* Seden Gürel - Oğlum
* Erdal - Gülendam
Erdal - Olmaz ki Böyle Yar
* Erdal - Yok Yok
Burak Kut - Tek Çare
* Tarkan - Dön Bebeğim
* Tarkan - Bekle
Leman Sam - Aşkımdan Vazgeçme
Deniz Arcak - Beyaz Vadi
Deniz Arcak - Pamuk Prens
Deniz Arcak - Yolcundum Ben Senin
* izel - Tutun Ellerimden
* Yeşim Salkım - Günlerim Soluyor
* Pınar Aylin - Ya Sen Gidip de
Pınar Aylin - Karar Ver
* Bendeniz - Gönül Yareler içinde
* Suavi - Hasret Türküsü
* Aşkın Nur Yengi - Kader Utansın
* Asya - Gözleri Hüzün Yeşili
* Gökhan Tepe - Sana Dargınım
* Zeynep Dizdar - Vazgeç Gönül
*Zeynep Dizdar - Nerede Olursan Ol
* Zeynep Dizdar - Hicaz
Zeynep Dizdar - Ben Senin Gölgenim
* Zeynep Dizdar - Savrulduk
* Zeynep Dizdar - Bir Hayvanın Günlüğünden
* Deniz Seki - Bu Şarkım Sana Sevgilim
* Harun Kolçak - Dervişin Yolu
* Harun Kolçak - içim Ağlar
* Levent Yüksel - Hayat Dediğin
Bengü - Puslu Gemi
* Işın Karaca - isyanımı Bağışla
* Işın Karaca - Kalbimin Sokağı
* Zeynep Dizdar - Yüreğimdeki Yağmurlar
* Zeynep Dizdar - Sen Oralarda
* Zeynep Dizdar - ille De Sen
* Zeynep Dizdar - Bırak
* Zeynep Dizdar - Acımazsın
* Zeynep Dizdar - istemem istemem
* Murat Boz - Seni Bana Bağlayan

(*) işaretli şarkıların sözü ve müziği Ümit Sayın'a ait olup, işaretsiz şarkıların sadece sözleri Ümit Sayın'a, müzikleri Ozan Çolakoğlu'na aittir.
kendisini özletendir.
özlenendir.
mai güzel bir albümdü, hala da güzel geliyor insan ruhuna ama nerededir bu adam?
neden mai'nin üstüne yeni bir albüm çıkarmıyor çok düşündürmektedir.

bundan 15 gün önce gecenin 11:50'sinde yolda yürürken bir tekel bayinin kısık sesli radyosunda 'ben iyiyim' şarkısını duyduğumda içimi acıtmaya yetmişti gücü.
şuan dinlediğim 'gülbeyaz' şarkısı ile de yakıyor canı.
ama şunu da öğetiyor insana ümit sayın, eğer şarkı gerçekten güzelse sesini açmak gerekmiyor hatırlamak için can yakan her bir şeyi.
annemi ben küçükken ankaraya gideceği zaman "seni bu dünyada en çok kim sever? ben tabiki! " şarkısıyla kandırdığım sanatçı.
zamanında zeynep dizdar'la ilişkisi olmuştur.
ergenekon hakimlerine soruşturma açılması için yaptığı başvurusu kabul edilen ergenekon da bir süre hapis yatan doçent.

edit: neden gizli bakınız olacak merak ediyorum.
iddia edilen ergenekon örgütüyle bağlantısını gösteren telefon konuşmaları ortaya çıkan, bir süre hapis yatmış, sanıyorsam şu an dışarıda olan şahıs.

bir de şarkıcı olanı vardır, güzel şarkıları vardır abimizin.
Sesi ağlama hissi uyandıran, türk müziğinin nadir bulunabilecek kaliteli isimlerinden biri.
bir garip adamdır.
aşk denen duygunun sözlere dökülmesinini sağlayanlardandır.
dinleyip ağlamak, ağlayıp anlamak için vardır.
anlamak lazımdır.

(bkz: güller ağlamaz)
(bkz: bu sevginin eseri)
(bkz: adaletin buysa dünya)
müzik hayatının ilk teklisini çıkartmış müzik adamı.

takılma adını taşıyan teklisi 90'ların çizgisinde yürümekten vazgeçmeyen bir ümit sayın ile karşı karşıya bırakıyor insanı.

6 yıl önce çıkardığı mai albümünden sonra sağlam ve yavaş şarkılar bekleyen hayranlarını ''ben tabi ki'' havasındaki hareketli şarkısı ile selamlıyor.
güncel Önemli Başlıklar