bugün

davos krizinin ne yazık ki ülkemizdeki yansımasıdır. başbakan masaya, ülkesini koymuş, kumar oynamış ve nitekim kazanmıştır. yerel seçimler için bundan iyisi can sağlığı olurdu. ama kumarda kaybetseydi, devletlerle askeri ilişkiler, israil ilişkileri, amerikan ilişkileri, ab ilişkileri kopma noktasına gelecekti.. ayrıca çok uğraşılan "devlet politikası" denilen sözde ermeni soykırımı meselesine de ihanet edilmiş olacaktı..(ki hala edilmiş olabileceği kanısındayım)israil halkının nefretini kazanmış olacaktık..(bu konuda şansımız hala var, biraz daha gayret edersek tam anlamıyla nefret edebilirler)
kedi gibi her defasında dört ayak üstüne düşen başbakanın sadece şansıdır. kahramanlık ülkeyi parsel parsel satmaksa diğerleri ne o zaman?
(bkz: israil ile iliskilerin bozulacagini zanneden insan)
rte'yi savunmak olarak algılanmasın ama sanki çok daha önce yapılması gereken bir tavırdı bu. daha önce bu gibi çıkışlar yapılmadı da ne oldu? gitti bop eşbaşkanı oldu, elimize ne geçti? rahmetli özal da bir koyup 3 alacağız demişti de üçün birini almıştık.

yılışık tutum bizi ne ab'ye sokabildi ne de itibar kazandırdı. bence kaybedecek çok büyük şeylerimiz yok. olması gerekeni yapmak kahramanlıksa bu bir kahramanlıktır ama çok geç kalınmışından. seçim yatırımı ya da bir iki gün sonra yan çizilecekse asena ne ki tanyeli ne ki anladınız siz onu...
(bkz: genc siyonistler rahatsiz)
(bkz: zülme kayıtsız kalan zalimdir)
insanları kömüre, 1 paket makarnaya muhtaç bırakan, ülkeyi satan, teröristlerin yaptığı diplomatik eylemlere göz yuman, israil'in ülkemize şu sıralar savaş açamayacağını bildiği için önce pers denen elemana ayar verip, sonradan da özür dileyen kişiyi kahraman yapmaktır. ne diyelim allah sonumuzu hayır etsin. şimdi tayyip erdoğan yüzünden ateist olan gençleri ( ateist olmalarının sebebi tayyip erdoğan'ın dini kullanarak ülkeyi sömürmesi ) yarın cuma namazında görürüz.

(bkz: cehalet en büyük silahtır)
ülkesini başkalarına boyun eğmek ile düşündüğünü sanmaktan hallice olandır.
sanki bundan once mukemmel iliskilerimiz varmis gibi kafaya takilan olay.

ya kardesim, adam kirk yilda bir super bir sey yapti. ve kendi gibi davrandi. tek yaptigi buydu. soylediginde de hakliydi. simdi bu felaket senaryolari kimin ne derdine derman olur ki?

bize dusen onun yurekliligini takdir etmektir.

oy ver ya da verme ya da kime veriyorsan ver. o beni ilgilendirmez. ama bu adam basbakansa ve oraya cikip istedigini soyleme hakkina sahip tek insansa, yani yetmis milyonda birse birakta soylesin.

madem adamin konusmasina giciksin niye onu oraya koydun? onu oraya sen koydun. e o zaman seriatin kestigi parmak acimaz.

kaldi ki sen de koysan, ben de koysam veya farzet ki hicbirimiz koymamis ta olsak yaptigi takdire sayandir.

edit: yaptiginin da yerel secimle falan alakasi yoktur. alakasi olsaydi davos'a kadir topbas'i gonderip, soyledigi laflari ona soyletirdi. ben sanki bu konusmadan sonra oyumu topbas'a vermek icin yanip tutusucam.
(bkz: kime göre neye göre)
(#4609436)
(bkz: ezik türkler)
(bkz: bsg)
ne kahraman, ne suçlu, o bir başbakan ve gereğini yaptı. bir basın mensubu tarafından omuzuna vurularak susturulmya çalışılan haksızlığa karşı çıkan bir başbakan.
gönül isterdiki tüm üst düzey devlet yetkilileri başbakanlarını akşam karşılamaya gelsin. umarız bir oyunun parçası değil haksızlığa karşı olan net tavırdır.
(bkz: ülkesini düşünen kahraman yazarlar)
gerçeklerden kaçmaktır. tayyip erdoğan sadece kendi menfaatleri doğrultusunda emin adımlarla ilerliyor oysa! haydi kekler sandığa !
(bkz: tayyuşun kendini arap sanması)
(bkz: hamas terörünü destekleme)
24 Nisan da Amerika'nın soykırımı kabul etmesiyle bize verilecek ayardan sonra tam tersini konusacagımız konu
- alo şimon? naber lem keraneci? ashuahsua
+ iyidir rte senden naber? nasıl seçim hazırlıkları?
- yaf iyidir şimon'um da, bir yardımın lazım. ben bi pirim yapsam senin üstünden davos'ta. nasıl olur?
+ iyi olur tabi. nasıl olacak?
- şimdi ben sana vericem ayarı sonra da her yerde adımdan söz ettiricem, biraz ağır konuşucam tabi, katil falan derim misal sana. iftira hesabı yani ashuahsuahs
+ oha lan ekiekieki. bana katil mi dicen ekiekieki hiç güleceğim yoktu lem ekiekieki.
- ashuahsuahs
+ yaa ama eşeğin amına su kaçırma sakın. canın yanar sonra. çok tepki alırsın. uyandırayım.
- haklısın valla şimon'um ciğerim. napsak ki? .... buldum lan ahsuahsua. bak şimdi. sen bana bi laf atıcan, ben de ilk kanı o akıttı diyerek, vericem de vericem ayarı, hatta davo'su bile terk edicem ashauhsuahs. lan dahiyim ben dahi ashuahsua. karizmam tavan yapacak ashaushua. yürrü bee! ashauhsa
+ ekiekieki süper lem rte ekiekieki
- gelsin sonra oylar ahushausha. aman diim şimon'un sakın bi kelek yapma. geleceğim ellerinde!
+ hele sen bizim önümüze çıkma, desteğini esirgeme bizden, ben senin için her şeyi yaparım rte'm benim. ekiekieki.
- büyüksün be abi ahsuahsua neyse çalışalım rollerimize şimdi oki doki? görüşürüz yarın davos'ta ashauhsua
+ aldım gadanı beybi. see ya!
*
cehalet diye yorum yapılıp komplo teorileriyle felaket senaryosu hazırlayanlara gülmemek elde değil.

şimdi ne olacak... israil özel uçaklarıyla manavgatın suyunu çekecek, dış borcumuzdaki faiz oranı 20 katına çıkacak, israil görünmez askerleriyle ankara'yı ablukaya alıp genelkurmaybaşkanının başına çuval giydirtecek... zor günler bizi bekliyor tabi...

daha düne kadar hugo chavez'in şakşakçılığını yapanlar şimdi tayyip erdoğan'ı yerden yere vuruyor. israil büyükelçisini sınır dışı etmek gibi gurur okşayıcı onurlu bir davranışı gerçekleştirdiği için hepimiz tebrik ettik hugo chavez'i. insanlık zulmüne karşı yapılmış bir hareketti diye. mesele isimler değil. ben partizan da değilim. ancak yapılması gereken düsturu ortaya koymuş ve sonuçlarının ne olacağını herkesten iyi bilen bilmem kaç yıllık politikacıya, yok işte türkiye'yi pazarlığa koydu, ülkeyi sattı diye serzenişte bulunmak chp zihniyetinin işidir. chp yaltakçılığını aleni şekilde yapanlardan herşey de beklenir o ayrı. junior deniz baykal'lar türedi etrafımızda, şeytanın avukatlığına soyunan.

israil'e ses çıkarmıyor diye kızılır. yok efendim nasıl simon peres'e sen diye hitap edersin diye kızlır. asıl bu kadar yıpratmaya odaklı siyaset güdenleri tatmin etme amacına göre hareket edilirse ülke ateşe atılmış olur. savunulan ve savunulması gereken burada mikro düzeyde bahsettiğimiz davos zirvesindeki krizdir. tekrar belirteyim ama kapalı bellekler algılamayacaktır o ayrı...
Kıbrıs'ı satan başbakana kahraman muamelesi yapmakla eş değerdir.

Filistin filistin diye medyanın pompalamasıyla gaza gelen halkımızı tatmin etmek için sağa sola saldırıran ama söz konusu Türkmenlerin katledilmesi olunca Kürtlerle aynı fikirde olan başbakana kahraman muamelesi yapmakla eş değerdir.

Be Halkım Türkmen mitinglerinde hiçbirinizi göremedim? Nerdeydiniz?

eksi sonrası ek: eksi veren arkadaşlar Türkmen mitinglerinde yanıbaşımdaymış görmemişim özür dilerim.
Ayyıldızlı Gökbayrak ellerinden düşmüyormuş onu da görmemişim.
teröre açık açık destek veren başbakan'ı kahraman yapmakla eş değer eylem.
senin teröristin iyi benim teröristim kötü tutumu uluslararası alanda başımıza ne kadar iş açar haberi yok herhalde.
yerel seçimlerde, yükselen israil karşıtlığını bugünkü panelde partisine kazandıran, ama türkiye'nin itibarını yerlere seren kişilik.

adam baktı anayasa mahkemesi kararı yok, türban yasağı yok, tsk muhtırası yok bari gidip israil reisicumhuruna bozuk çalayım da üstümdeki tozu bir atayım dedi.
bu millet eyer mi? beyan buyrula hak bilir ki:evet yer.

türkiye'deki parti kongrelerinde, mitinglerinde veyahut grup toplantılarında "muhaliflerine" kuran okuyarak ayar veren erdoğan bu defa ki panelde israil reisicumhur'una tevrat okuayarak "dinler arası diyalog" a büyük hizmet etmiştir.

allah türkiye'yi korusun diyorum başka birşey diyemiyorum. bu harekete övgüler düzenler hatta atatürk'le tayyip'i bu hareketle aynı kefeye koyanlar bir düşünsenize, yerel seçimler olmasa tayyip bunu yapar mıydı acaba??? ciddi ciddi düşünün vallahi bir art niyetim olmadan soruyorum.

deniz baykal hocam sen ne yaparsan yap bu adamı da partisini de deviremezsin. ben pes diyorum. sen ne istersen yap.

ayrıca günün kaybedeni saadet partisi'ne de kocaman bir geçmiş olsun. sen uğraş mitingler yap bilmem ne yap. kamuoyu oluştur. hooop diye bir akşam rakip marketin sahibi senin müşteriye konuversin.

allah selamet versin bu memlekete.
(bkz: rte ile gaza gelen cahil kalabalik/#4609790)
çok ayıptır. hele ki milletimizin son dönemlerde çıkardığı şu kahramanları ve kahraman tavırlarını gördükçe:

http://www.turksolu.org/120/foto/ecevit_clinton.jpg

http://www.turksolu.org/120/foto/ecevit_ab.jpg

http://arsiv.sabah.com.tr/2001/03/19/i/p0101.jpg