bugün

Ülker'in yıllardır ambalajını değiştirmediği, yemeye doyulmayan gofreti.
nedense "gofret" denildiğinde aklıma ilk gelen ürün. çocukluktan bi bilinçaltı mı oluşmuş nedir anlamadım? soğuk yendiğinde daha güzel olur.
(bkz: ülker çikolatalı gofret sevmeyen var mı) reklamı bir çok kişi tarafından anlaşılmayan gofret.
yeryüzündeki en güzel gofrettir.
ambalajı değiştiği takdirde bir çok hayranının bırakacağı ülker efsanesi. bir klasik.
yıllardır değişmeyen tat. sihirli formül. yalnız 4. den sonra biraz şişiyorsunuz.
insanın bıkmadan bütün gün yiyebileceği, coca coladan sonra sahip olduğu maddelerin oranlarını en çok merak ettiğim enfes gofret.
hayatımda ülker yemeyeceğim desem yine dayanamayıp yiyeceğim tek ülker ürünüdür. tek kusuru yenirken her zaman aynı tadın alınamamsı. bilmiyorum belki alınıyordur ama bana öyle geliyor.
kendisi takriben on yedi santimetre civarındaydı..Üç kardeş olunca kimseye hak geçmesin diye *santimi santimine ölçüp üleştiğimiz gofret.
kırmızı ambalajının üstünde "karşı konulmaz üstü çikolata kaplı gofret" resminin durduğu, tazesinin makbul olduğu ülker'in dayanılmaz gofretidir. bir nevi überschokolade. *
içinde gerçekten bağımlılık yapacak malzemelerin bulunduğuna inanılan goflettir, çünkü ne marka goflet yenirse yensin ondan daha güzel gelmemektedir. belki de basitliği, yani kat kat karameldir, bilmem nedir konulmadan sadece goflet ve çikolata katmanı ile yapılmış olması bize bu değerlendirmeyi yaptırmaktadır.. bir çeşit fenomendir..
bunun ambalajının üstündeki barkodların bir siyah bir de mavi olanı vardı. 2 çeşitti yani...(bence!) ve her nedense çocukken, siyah borkodluların daha lezzetli ve daha iyi(?)olduğuna yönelik, bilinçaltıma nereden geldiği meçhul bir fikirden dolayı fellik fellik siyahlısını arardım şunun. hala da arıyorum gerçi. varsa babası bakkal filan olan, şunun siyahlılarından birkaç koli alabilirim 3-5 misli fiyatına. hatta tüm stoğu alırım be! he var mı?
ses olan bi toplulukta reklamdan özenip ortalığı susturmak niyetine aranızda ülker çikolatalı gofret sevmeyen var mı espirisi yüzünden yenilmeyen çikolatadır.
küçüklükte önemli bir yere sahip, efsane gofret.
tüm müzik marketlerde bulamayacağınız çikoleta, bi nevi gofret. bir de şöyle bir şey var;

----spoiler-----

çikolatalı gofret sevmeyenleri biliyorum!

----spoiler-----
bir tanesi yendikten sonra, evdeki stoklar bitene kadar tüketilen bir gofrettir kendileri.*
aramizda ulker cikolatali gofreti sevmeyen yok ama ulker'i sevmeyen cok.
ne crunch'ın hindistan cevizlisi, ne yeni çıkan diğer gofretler; hiçbirinin tahtını deviremeyeceği efsane gofret. ayrıca anlatılmaz yaşanır.
yıllara meydan okuyan süper gofret.
olsa da yesek denilen anlarda,aranır çok.
kıpkırmızı kabıyla, yıllardır değişmeyen ve o doyumsuz tadıyla çocukluğumdan beridir aşık olduğum gofrettir.*
coca cola gibidir. bir sürü gofret olmasına rağmen bunun formülü başkaymış gibidir.
özellikle tatlıya ihtiyaç duyduğunda kişiyi tam anlamıyla tatmin etmeyi beceren gofret. vişne suyuyla deneyin tavsiyem olur.
akşam akşam sol frema'da başlığını görünce ağzımın sularının akmasına sebep olan gofret.*
(bkz: sevmeyen var mı)
güncel Önemli Başlıklar